klarinka9974 klarinka9974 komentáře u knih

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Tato kniha mě dostala.... zamilovala jsem si Alici, její odhodlání, sílu a hlavně to, že žila naplno každý den. U této knihy si každý uvědomí jak je důležité být zdraví a mít okolo sebe lidi, které máte rádi.

21.06.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Kniha se mi moc líbila, skvěle se četla a rozhodně nadchne na cestu do Tokia. Bylo super, že malé tajemství Fiony, bylo odhaleno až v půlce knihy. Konec knihy je tak dojemný. Super můžu jen doporučit.

03.06.2021 5 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Začínám díky této autorce milovat knihy o jídle. Musím říct, že se mi její druhá kniha opět moc líbila a byla jsem celým příběhem nadšená. Příběh byl vtipný, romantický, sladký a prostě k sežrání. Hlavně oni dva se k sobě tak skvěle hodili. Doufám, že budou další knihy této autorky přeložené do češtiny a budou taky tak skvěle napsané.

18.05.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

I když jsem zvyklá na thrillery od této autorky, tak musím přiznat, že s románem si skvěle poradila. Na začátku vůbec netušíte co vás v knize čeká, samotná anotace nic moc neprozradí. Ale příběh je to skvělý, procítěný, promyšlený. Pro rodiče to musí být opravdu těžké a já sama bych měla Dilema prozradit cokoliv. Konec jsem prožívala každou stránkou a i když jsem doufala v lepší konec, i tak to dopadá. Určitě by bylo super mít pohled i od samotné Marnie. Klidně bych si dala další román této autorky.

05.05.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Měla jsem velké obavy z toho co mě v knize čeká, ale musím říct, že mě to hodně pobavilo. U knihy se rozhodně nasmějete. I když bylo od začátku jasné jak tento příběh skončí, i tak to bylo super. Tato kniha je lehce erotická, romantická a zábavná a to je přesně to, co se vám bude hodit na jarní večery. Já se určitě chystám na další Objekty touhy.

28.04.2021 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Musím přiznat, že se mi to hodně líbilo. Byla jsem tím až překvapená, protože některé komentáře tvrdí opak. Ale já jsem si tu knihu užila. Děj je zajímavý, dobře se čte a v některých chvílích bylo těžké se od knihy odtrhnout. Jako matka bych takovou situaci nechtěla zažít a chápala jsem samotné utrpení Natashi. Bylo mi jasné, že to všechno nebude jen tak ale konec mě hodně překvapil až jsem z toho byla nadšená. Určitě mohu jen doporučit. Není to teda žádný extra mrazivý thriller, nedočkáte se ani žádné vraždy, ale je to skvělé promyšlené a má to i akční scény, které vás budou bavit. A konec... už jen stačí si domyslet po svém, jak by to mohlo celé pokračovat.

24.04.2021 5 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

Kniha se mi líbila, je příjemnou oddechovkou s velkým tajemstvím. Od začátku sice byla Effie na ránu ale její životní postoj se začínal měnil a tím víc byla kniha lepší. S mužem po boku bylo všechno veselejší a šťastnější, jenže vždycky je v knize a i v životě nějaké ale..... Určitě mohu doporučit tuto knihu pro milovníky vína, romantiky a hlavně těm, kteří mají rádi šťastné konce.

19.04.2021 5 z 5

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Musím říct, že mě kniha vážně mile překvapila. Moc se mi do ní nechtělo, už jen proto, že je pro mladší čtenáře a měla jsem velké obavy. Ale teda bylo to vážně super. I když hlavním postavám je 16 let, tak se nechovali vůbec pubartálně a dětsky. Kniha je od začátku zajímavá a tak nějak vás nepustí dokud nedočtete do konce. Děj je tajemný a záhadný a knihu nejde jen tak odložit. Dá se říct, že je to takový moderní pohádkoví příběh, který vás bude bavit. Nakonec se vám odhalí tajemství, jak to všechno bylo a kdo za tím vším stojí. Moc se mi kniha líbila a jsem opravdu ráda, že jsem dala knize šanci. Mohu jen doporučit a i předchozí knihu Strážci příběhů.

07.04.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Mám přečtené všechny knihy této autorky a musím říct, že jsem nejspíš od této knihy čekala něco víc. Přeci jen Pravda nebo lež, nastolila vysokou laťku a proto její novinka mohla být lepší. Je to skvělá autorka, která umí moc dobře psát, že to čtenáře hnedka zaujme a nepřestane číst dokud kniha neskončí. Jenže tento příběh byl hodně předvídatelný. Ale jo bylo to oddechové a mělo to moc hezký konec.

29.03.2021 4 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

To bylo hezký. Od začátku bylo jasné jak kniha dopadne a kterým směrem se bude děj ubírat. I tak byl celý příběh čtivý a zajímavý. Hodně jsem se u knihy nasmála a těšila jsem se na další kapitoly. Tato autorka se stává mojí oblíbenou, její knihy jsou kouzelné, mají něco do sebe a strašně dobře se čtou. A to platí i o této knize. Zamilovala jsem si Bena, který věděl vždycky co říct a Lena, ta měla občas vážně smůlu ale vše bylo k jejímu dobru. Rozhodně se pouštím do dalších autorčiných knih, protože u těchto příběhů si člověk odpočine a užije si úžasný příběh.

19.03.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Musím říct, že tento autor umí skvěle psát. Mám za sebou už všechny jeho knihy a nemůžu říct ani jedno špatně slovo. I tato kniha byla super. Hned od první kapitoly jsem hltala každou stránku a defakto jsem si brala knihu všude sebou, kdyby se náhodou naskytla příležitost někde číst. Super příběh, nechybí malé napětí, nečekané odhalení ale i mrazení v zádech.

06.03.2021 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Tohle téma je hodně silný. Člověk si uvědomí, kolik lidí okolo je na tom psychicky špatně, kolik lidí se trápí a přemýšlí nad tím nejhorším. I když tento příběh je hodně promyšlený, je skvělé napsaný a každá stránka je zajímavá. Musím říct, že se mi kniha skvěle četla. Každá dívka byla jedinečná a čekala jsem jak to s nimi dopadne. A když se do toho začalo i něco dít, byla kniha o mnoho víc zajímavá. Knihu by si měli přečíst lidi co mají takové myšlenky, aby věděli, že na to nejsou samy a vše se dá i jinak vyřešit.

23.02.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha mě hnedka od začátku vtáhla do děje a užívala jsem si každou stránku. Moc se mi líbilo, že je to ze straší doby a jak je vše nemoderní a normální. Je jasný, že pár nevýhod tam je a to, jak se přistupuje k ženám..... ale i tak má minulost svoje kouzlo. Určitě musí být práce v knihovně velmi náročná ale bylo skvělé zpestření, ze se do toho zamotala láska. Ikdyž se každý den dělo defakto to samé, určitě to nebylo nudné. Kniha se skvěle čte, milovníci knih si přijdou na své a dočkají se lásky i když to nebude tak jednoduché. Vůbec bych se nezlobila za delší a sladší konec, bylo to tak nějak uspěchané a určitě by mě zajímala reakce rodičů. Ale což, autorka si to udělala po svém. I když je kniha celkem velká bichle, tak vám ale rychle uteče před očima.

17.02.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Měla jsem velké obavy. Přeci jenom je kniha o středoškolácích a i když se mi Dopisy ztraceným líbilo moc, netušila jsem, že se mi Na co slova nestačí bude líbit ještě víc. Skvěle se to četlo, až překvapivě rychle ten děj utíkal a rozhodně to nebylo nic pubertálního. Jednu chvíli jsem měla chuť, si sednout k počítači a zahrát si nějakou tu hru. Musím říct, že mě překvapil i samotný konec kdy se dělo i trošku něco akčního a napínavého, co celé knize přidalo ještě větší váhu. Přiznávám, že se mi to líbilo a milovníci dopisů si musí přečíst i Slova.

31.01.2021 5 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Kvůli komentářům pod knihou jsem měla velké obavy jak mě tato kniha bude bavit, hodně vás psalo, že to nebylo zas tak super. Ale je lepší si sama udělat názor a musím říct: vůbec nelituji toho, že jsem knize dala šanci. Nebylo to zas tak velké překvapení, odhalení a ani se nedočkáte šílených vražd, ale má to tak nějak svoje kouzlo a kniha se skvěle čte. Hlavně vás kniha zaujme už od začátku a tak nějak čekáte co se bude dít a jak to všechno dopadne. Určitě můžu doporučit a ty poslední kapitoly kdy už se něco děje, jsou fakt skvělý a určitě je budete hltat dokud kniha neskončí.

24.01.2021 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

MUSÍM přiznat, že se mi to líbilo a skvěle se mi to četlo. I když jsem nezažila moc situací z té knihy, dítě mám malé, tak jsem se do Katky dokázala skvěle vžít a chápat nějaké situace. Občas jsem se zasmála, občas jsem ji litovala a fandila ale bylo jasný, že bude někde nějaké Ale.... Marie to měla hold těžší, ne vždy jí život přál ale dokázala si skvěle poradit. Určitě si přečtu i další knihy autorky, nikdy není dost dobrých českých spisovatelů, který umí skvěle psát.

17.01.2021 5 z 5

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila. Dobře se četla, děj plynul celkem rychle a tak nějak to mělo smysl, jen už asi nejsem na dívčí romány. Každý se jednou zamiloval do toho nesprávného a i když měla Audrey jisté tajemství, které se postupně odhaluje, zažívá tak další lásku. Ale opravdu ne vždy je to jako ve filmu a mě bylo hned jasný že to nejspíš nedopadne dobře. Nikdy bych neřekla, kolik práce je v kině a jak musí být zaměstnanci rádi, že už mají padla. Kniha je spíše pro holky ze střední školy, které by si chtěli přečíst trochu lásky ale taky pochopení samy k sobě, když ztratí lásku.

09.01.2021 4 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Chtěla jsem něco nenáročného, od čeho nebudu očekávat mnoho a hlavně na konci knihy nebudu zklamaná. A popravdě, tato kniha mě příjemně překvapila a ani bych se nezlobila kdyby měla o pár kapitol navíc. Málo kdo má takovou kamarádku, pro kterou by udělal cokoliv a pouto Molly k Marušce bylo silný i po její smrti. Líbil se mi celý příběh, úžasné kapitoly plné překvapení a změn. A hlavně kniha je tak skvěle napsaná má krátké, stručné kapitoly, že vás to rozhodně nebude nudit. Chtělo by to více takových pohodových knih.

03.01.2021 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Mám pocit, že jsem objevila skvělého spisovatele, který umí perfektně popsat situaci a udržet čtenáře v napětí. Kniha se skvěle četla a dokážu si tento děj představit i jako film. Od začátku se něco dělo a nebylo pochyb o tom, že kniha bude mít napínavý konec. Musím říct, že některé popsané scény byli opravdu jako živé, až mě z toho mrazilo. Knihu hodnotím jako velmi zdařilou, určitě se nebudete nudit a bude těžké knihu odložit a když to uděláte, je to jako magnet, po chvilce si ji zase vezmete a čtete dál.

23.12.2020 5 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Tak tento příběh mě mile překvapil. Ze začátku jsem si myslela, že jsem letos opět sáhla po další špatné knize, kde se nedočkám žádné vánoční atmosféry, žádného sněhu a hlavně, že se budu dost u čtení nudit. ALE jsem nadšená. Celá kniha je skvělé napsaná, je vtipná, zábavná a hlavně čtivá. Dočkáte se úžasné vánoční atmosféry u bláznivé rodiny, taky toho studeného sněhu a hlavně lásky. Nebude chybět spousty alkoholu a jídla a mě tato kniha skvěle sedla na toto úžasné období. Takže, jesi se chcete u knihy bavit, těšit se na každou stránku a doufat ve šťastný konec, tak si musíte tuto knihu přečíst.

14.12.2020 5 z 5