klarinet02 klarinet02 komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Je to těžké téma. A autorka ho dokázala podat naprosto dokonale. Surově a zároveň citlivě. Nečetla jsem naposled.

26.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Vlastní děti nemám. Ale s dětmi pracuji. A po přečtení knížky mi už dlouho nebylo tak do pláče. Cítila jsem tu hroznou nespravedlnost a bezmoc něco udělat. Tato knížka ve mně zachová hodně pocitů.

07.06.2023 5 z 5

Francouzská jízda Francouzská jízda Ivana Peroutková

Asi jsem četla jinou knihu, než ostatní komentující. Kniha mě nadchla. Byla plná pocitů a vnesla nám pohled do života dospívající dívky, která žila v nelehké době za železnou oponou. Příběh a styl psaní nemusí být pro každého. Ale svou poetickou stránkou mě naprosto učaroval a těším se, až si příběh přečtu znovu.

11.05.2023 5 z 5

Ne/promlčeno Ne/promlčeno kolektiv autorů

Normálně tento žánr nečtu. Ale po filmu jsem si to přečíst musela. A nelituju. Tyto příběhy by si měl přečíst každý.

20.02.2023 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Tak takovýhle kolotoč emocí jsem dlouho nezažila. Doporučuji!

16.02.2023 5 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Takhle těžkou knížku jsem dlouho nečetla. Smékám autorce, jak dobře toto téma podala. Určitě od ní ještě něco přečtu.

06.02.2023 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Ačkoliv je mi teprve devatenáct a vlastní děti nemám, vzal mě tento příběh opravdu za srdce. Číst ho jako matka dětí asi bych se od nich celou noc nehla.

03.02.2022 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Opět úžasné.

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Potřebuju další díl

18.03.2019 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Tak tohle byl silný zážitek. Jestli si myslíte, že z důvodu krátkosti knížky to bude oddechovka tak se pletete. Jsem si jistá, že jsem tuhle knížku nečetla naposled a patří k mým srdcovkám.

16.03.2019 5 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

No to si děláte srandu. Tak tohle mě fakt dostalo. Smekám

14.03.2019 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Rychlá jednohubka. Úžasná.

20.02.2019 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Nemůžu se přestat u této knížky usmívat a zároveň smutnit.

11.02.2019 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Miluju, prostě to miluju.

17.01.2019 5 z 5

Jak se dnes chovat ve společnosti Jak se dnes chovat ve společnosti Patrick Jake O

Pobavilo.

07.01.2019 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Nemám slov, četla se úplně sama. Vžila jsem se do ní natolik, že jsem se nemohla odtrhnout, jednoduše dokonalá.

28.12.2018 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Ze začátku se mi do ní nechtělo a příběh byl nezajímavý, ale jakmile jsem byla v půlce a rozjelo se to, přečetla jsem to jedním dechem.

23.12.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jsem ráda, že vznikají takovéto knížky, které podporují LGBT komunitu.

02.06.2018 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Nikdy bych nečekala, že mě taková knížka nadchne. Myslela jsem si před započetím čtení, že ji v polovině přestanu číst. Ale páni, nádhera, zamilovala jsem se do ní od první stránky.

18.01.2018 5 z 5