Klarinet Klarinet komentáře u knih

Rosiina metoda Rosiina metoda Dawn French

Stereotypy v nás by řekly, že Angličanka z Cornwallu nemůže způsobit rozruch Američanům v New Yorku. Ale může a jak. Po první milostné aféře řeknete dobrý, po druhý hmmm a po třetí uf :) Skvělý přístup Rosie k dětem, bavila mě její živelnost a humor. Milé počtení.

05.02.2020 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Overlook. Ideální místo na odpočinek a urovnání rodinných vztahů. Osvícení. Forma nejvyšší intuice a vhledu do budoucna. Prokletý dar. Napínavé a děsivé. Ale mám větší favority od Kinga, tady asi přispěl k popularitě Kubrickův kultovní film. Doktor jezdící na tříkolce mě bude provázet ještě hodně dlouho.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skoro nedočteno. Dočteno jen pro to, že chci dát autorovi šanci do poslední stránky. Silný příběh, ale napsaný tak banálně, amatérsky, jak pro americké teenagery, aby porozuměli době. Jednoduché věty, jednoduché emoce. Dávám jednu hvězdu za knihu, ale nekonečně mnoho hvězd hlavním hrdinům - Lalovi, Gitě a Cilce za neuvěřitelnou statečnost a lidskost.

27.01.2020 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět nezklamalo psaní paní Mornštajnové a čtení o Bohdance a o tom, jak nám rodiče zkomplikují život a jak se s tím co nejlépe vypořádat. Konec krásný, čtivé, milé, překvapivé.

Lazar Lazar Lars Kepler

Lazar obživl na základě víry a lásky, Jurek na základě zla a nenávisti. Hodně smutných odchodů, listy šustí, jak rychle otáčíte, napětí, akce, ale top to není... a zůstává Bobr, další díl na dohled.

Ke Gogolovi a zpátky Ke Gogolovi a zpátky Romana Riba-Rollingerová

Dospívání v sametu popsané nejen čtivou formou, ale i s krásnými postřehy, myšlenkami, dialogy a všechno je tak hezky zabaleno, že vám bude líto Annu opustit. Autorka je mně blízká osoba a moc bych ji přála, aby psala dál a její knihy si našly hodně moudrých čtenářů.

27.01.2020 4 z 5

Philadelphia Philadelphia Christopher Davis

Naše knihovna občas udělá výprodej knih za jednu kačku :) a Philadelphii jsem si nemohla nekoupit. Film mně kdysi dávno v době temna pomohl pochopit a neodsuzovat homosexuály. Kniha dojemná, plná odhodlání a lidské síly.

08.08.2018 3 z 5

Klient Klient John Grisham

Poučení plyne...malí kluci nemají chodit tajně kouřit. Pak musí využít 5. dodatek k ústavě :). Dobré, čtivé, napínavé. Skvělý film se Susan Sarandon.

08.08.2018 2 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Die Nadel...tak toho potkat nechci ani po 2. světové válce. Dobrý film s Donaldem Sutherlandem. Fiktivní armáda a spousta zajímavostí a osudů vás nutí číst napínavý špionážní román. Ale na jedno přečtení.

08.08.2018 2 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Pěkné. Stále aktuální. Smutné. Jen jsem tuhle knihu měla číst mnohem dříve, v období svazačky na střední škole. Teď už vím, jak je důležité bojovat za demokracii, svobodu a jak u voleb ukázat politikům, že moc chutnat nemusí.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Při lovu se střídá čas čekání a nudy s akcí a napětím. Přesně jako v této knize. Někdy čtete jedním dechem, jindy se setkáváte s prázdnem. Joona je opět nepřekonatelný, umíněný a pekelně chytrý...konec utahaný, málo uvěřitelný. Nejslabší kniha od "Keplerů", zatím mají u mě padáka :)

22.05.2018 2 z 5

New York New York Edward Rutherfurd (p)

New York jako město je naprosto úchvatné, proto jsem četla s radostí, že se dozvím další zajímavosti o bouřlivé historii města, které nikdy nespí. Děj stojí za starou belu :) , hloupé věty i osudy rodin vás nepohltí. Ale ten konec v září 2001 je nezapomenutelný. Paříž je prý nesrovnatelně lepší, tak uvidíme, jak se žije podle Rutherfurda na Seině.

22.05.2018 2 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Pokračování Spratka aneb jak Torey našla Sheilu. Tolik jsem si přála vědět, jak Sheila zvládne svůj život a tolik ji přála, ať je šťastná. Osud je někdy mrcha a Sheila je tak poznamenaná svým dětstvím, že se zdá nemožné, aby byla šťastná. Po opět silném příběhu jsem mohla jen zhluboka vydechnout a alespoň si řícti: "Sheila žije!"

22.05.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Žloutkový věneček. Vždycky, když ho budu jíst, tak si vzpomenu na Miru, Rosu a Hanu. Tady se nedá nic víc psát. Je potřeba přečíst. Silný příběh. Pro mě jednoznačně kniha roku.

26.03.2018 5 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Pierre-Maria a Adeline....krásný emailový příběh, který potěší, pohladí, utěší. Jsem nadšená ze slov, z příběhu, konce a humoru. Čtení téhle knížky je silně návykové, doporučuji!

11.10.2017 4 z 5

Podpis čtyř / The Sign of the Four Podpis čtyř / The Sign of the Four Arthur Conan Doyle

Nemocná a neschopná číst, takže audio knížka, ale možná právě proto tak málo hvězd...nejvíc mi utkvělo v paměti, že Dr. Watson potkal svou Mary.

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Emoce. A to tak velké, že jsem po dlouhé době plakala...silný příběh, nečekaný konec, krásná slova. A ještě se dozvíte tolik zajímavého o slonech, že se na ně pojedete podívat aspoň do ZOO :).

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Byla jsem v jiné dimenzi a nějak ji nepobrala...Duddits byl nejmilejší, Pan Šedý nejbizarnější a čtyři přátelé svorní. Zatím první z knih génia Kinga, která mě nedostala.

Osm Osm Radka Třeštíková

Tak Osm nebyl úplně můj šálek kávy...a špatně se mi vysvětluje proč...nadšení z knihy Radky Třeštíkové se prostě nekonalo a nemělo to spád, na který jsem u ní zvyklá. Škoda, těšila jsem se.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vidím film...Čermák, Langmajer, Vetchý, Vojtek....určitě si domyslíte, kdo by hrál Karla :) aneb plníme výzvy, abychom nebyli sráči! Harpyje byly nejlepší a vůbec jsem se skvěle pobavila a odpočinula. Doporučuji moc na dlouhé podzimní a depresivní večery.