Klárai Klárai komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nádherná skvělá kniha mé nejoblíbenější české autorky.

12.12.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Moc zajímavá kniha. Doporučuji.

12.12.2019 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Opakovaně přečteno jen tak pro radost. Příjemný návrat do dětství, kdy jsem knihu měla dostat k Vánocům, ale našla jsem ji dřív a do Štědrého dne tajně přečetla. Tenkrát jsem jí byla úplně fascinována, asi došlo k perfektnímu načasování vzhledem k věku. :-)

23.09.2019 5 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Krásná kniha, ze které úplně sálá pohoda a klid, taková milá psychoterapie pro dny, které by se mohly nechat označit jako "den blbec".

23.09.2019 5 z 5

Synové hor Synové hor František Kožík

Příběh Hanče a Vrbaty mě vždycky dojímal. František Kožík ho zpracoval nádherným způsobem, jde v podstatě o oslavu nezištnosti, obětavosti a přátelství, které jde až za hrob.

18.09.2019 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Nádherný životopisný román, který vezme za srdce, ať chcete nebo ne. Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla a určitě se k ní časem znovu vrátím, i když je dost smutná. František Kožík byl opravdu skvělý spisovatel, jeho knihy stojí za přečtení.

18.09.2019 5 z 5

Kaleidoskop (70 povídek) Kaleidoskop (70 povídek) Ray Bradbury (p)

Doporučuji!

23.06.2019 5 z 5

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

K této knize se ještě docela jistě vrátím. Je kouzelná.

23.06.2019 5 z 5

Nočný vlak do Lisabonu Nočný vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Krásná hluboká kniha.

14.03.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Pěkný duchařský příběh a kocour je borec!

14.03.2019 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jak už tady někdo napsal - Garp je Garp! :)

17.02.2019 5 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Kniha je to krásná, ale film byl po pravdě řečeno o chlup lepší. I tak dávám plný počet bodů, protože si to kniha zaslouží.

17.02.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Skvělé! Těším se na další díl!

11.12.2018 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Snažila jsem se to přečíst celé, ale asi nejsem cílová skupina.

24.11.2018 3 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Dávám plný počet hvězdiček. Kniha mě strhla protože okamžitě vtáhne do děje. Od první stránky se stále něco děje. Příběh je originální, dobře napsaný a nemá žádná hluchá místa. Z obou hlavních hrdinek mi byla sympatičtější Karolína. Konec mě taky překvapil.

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Tak tohle mělo grády, knížky Dominika Dána fakt nikdy nezklamou. Těším se na další.

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Ne že bych se vůbec nebavila, byly tam situace, kdy se člověkem musel smát, ale na druhou stranu jsem i kusy přeskakovala, což se mi málokdy stává.

14.11.2018 2 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Krásný román ze zajímavého prostředí. Sice jsem se zařekla, že už nebudu nějakou dobu číst nic z období válek, ale tohle mě dostalo. Taky bych dala víc hvězdiček kdyby to šlo. Doporučuji.

Neónová bible Neónová bible John Kennedy Toole

Depresivní až na půdu ale svým způsobem ohromně čtivé.

Muž na balkóně Muž na balkóně Per Wahlöö

Mě se to líbilo.