Kjája Kjája komentáře u knih

Čas lásky Čas lásky Cait London

Jé, to byla ale hrozná blbost.

20.06.2023 2 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Jak již bylo řečeno v některých předchozích komentářích, kniha byla velmi stručná. Z toho příběhu se dalo vytěžit mnohem víc a to i díky tomu, že autor tohle všechno skutečně zažil. Škoda.

30.05.2023 3 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Jako fakt pecka! Moc mě to bavilo, byla jsem napnutá až do konce. Hvězdu ubírám za ten otevřený konec. Chtělo by to pokračování, ať se dozvíme, jak dopadla další parta a co jsou ty potvory vlastně zač, odkud se vzaly...

18.11.2022 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Autorka mě nepřekvapila, protože jsem věděla, že i tato kniha bude skvělá, jako všechny její ostatní. Opět silný příběh, skvěle zpracované téma. Tentokrát se ale na postavy dívám i z pohledu matky a o to víc na mě zapůsobily. Nádherná ukázka bezbřehé a bezpodmínečné mateřské lásky. Ať už jsou naše děti jakékoliv, nejde je nemilovat.

10.10.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tohle byl moc krásný příběh. Skvěle vykreslené prostředí, že jsem si při čtení přála být taky holka z bažiny.

24.06.2022 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

(SPOILER) Jednu hvězdu dávám za to, že jsem knihu přečetla velmi rychle. A z toho čtení jsem se přistihla, jak se šklebím odporem. Jinak doufám, že je to pouze fantazie chorého mozku a že se nikdy nikde nikomu nic takového nemohlo stát. Za války se sice děly kdovíjaké hrůzy, ale válka přece nestvořila bandu tupých úchylů prznících zvířata a děti, nebo monstrum, které z žárlivosti dokáže někomu jen tak vydloubnout oči lžící... Tohle přece nemá s válkou nic společného, je to jen přehlídka hnusu a zvrácenosti. Autor dal malému hrdinovi zabrat, když ho posílal od čerta k ďáblu a nenechal ho mezi těmi brutalitami odpočinout u jediného normálního člověka. Tuhle knihu, ač nechci, jen tak z hlavy nedostanu. Kam se hrabou všechny thrillery, co jsem četla. Oproti Ptáčeti nevinné pohádky.

08.11.2021 1 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Pro mě to bylo opět vleklé trápení. Začátek i konec byl fajn, ale díky nudné pasáži z minulosti jsem knihu louskala měsíc. Opět nechyběly "ódy" na Jamieho krásu a vyspělost. A kdybych náhodou zapomněla, že byl Jamie zrzavý a měl hrozivé jizvy na zádech, tak autorka mi to velmi často i v tomto díle připomínala. Nakonec mě dostalo,jak ten skvělý chlapík při všech starostech co měl, stíhal ještě tajně počítat Claire dny od její poslední menstruace.. Bože, to jako fakt?! Myslím, že další díl už nezvládnu.

10.10.2021 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Asi jsem čekala víc. Autorka se často opakuje a kniha by se dala zestručnit na polovinu. Když se dívám na počet stran dalších dílů, moc se mi do nich nechce.

30.06.2021 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Knihy od téhle autorky se čtou samy. Za mě tedy výborný příběh, kde každý zmíněný detail má svůj význam. Od začátku jsem hltala každou stránku, abych se dozvěděla co se to k čertu stalo "toho" dne. A pak... se to stalo. Výborně napsané.

29.11.2020 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Zápletka tohoto dílu mi přijde až moc zapletená, proto dávám o hvězdu méně než obvykle. Nicméně tuhle potrhlou partu neopustím a těším se na další případ.

16.11.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se četla parádně. Bylo zajímavé nahlédnout do lékařského prostředí z té druhé strany. Autorčin styl mi vyhovuje, jen se těším, až si od ní přečtu něco méně depresivního.

26.09.2020 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Žádná zápletka, napětí, akce, lovestory, nic. Přesto mě tento prostý příběh malého chlapce, který se učí žít s přírodou dokonale rozsekal. Ano, i na slzy došlo. Knihu si pořídím do sbírky a určitě se k ní vrátím. Jedna z mála pokladů, které zůstanou v srdci.

08.09.2020 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Zajímavé téma, ale jak už zde padlo, je to celé takové moc stručné. A v poslední třetině se to nějak zvrhlo v africkou pohádku s přešťastným koncem. Škoda.

28.08.2020 2 z 5

Skrz krk Skrz krk Jana Tomanová

Toto téma mě zajímá, ale zatím jsem o něm nečetla žádnou dobrou knihu. Ani tahle to není. Všechno je popsáno okrajově, jako by autorka psala povinnou školní práci. Čekala jsem víc.

24.07.2020 3 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Tahle kingovka se mi zatím četla nejhůř, proto ubírám hvězdu. Jsem ale ráda, že jsem se prokousala až k poslední stránce. Stálo to za to. Darda, konec!

22.07.2020 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Já nevím, jak to ten pan King dělá. Nejdřív se nejde začíst, pak nejde přestat číst. Další perla. Skvěle napsané, skvěle přeložené. Těším se na další.

08.05.2020 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Až na posledních pár stránek to bylo celkem nudné..

20.03.2020 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

To má být poslední díl série? A co bude s Erikou? Dala bych ještě pokračování. Tento díl za mě nejslabší. Konec mi přišel už trochu přitažený za vlasy a vrah velmi nepravděpodobný, ale četlo se to opět velmi dobře.

15.03.2020 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Čekala jsem oddechové čtení pro puboše...Omyl.Je to kniha k zamyšlení. Malinko mi připomněla Orwellovo 1984. Jen škoda, že musím čekat, až bude v knihovně k dispozici druhý díl.

29.02.2020 4 z 5

Noční hudba Noční hudba Virginia Cleo Andrews

Konec mi přišel dost urychlený, ale celkově se mi tento díl líbil víc než předchozí.

20.02.2020 4 z 5