Kjája Kjája komentáře u knih

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Podle mě je tohle nejhezčí díl z této trilogie.

17.01.2020 4 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Ten happy end na mě byl až moc happy, ale jinak příjemné čtení.

29.12.2019 4 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Už od začátku příběhu musí být všem jasné, že hlavní podíl viny na její nemoci nesla její chorá matka. Škoda mladého života.

22.12.2019 4 z 5

Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Michael Weber

Velmi zvláštní styl psaní. Ale zřejmě to byl autorův záměr, aby to vypadalo jako opravdový deník. Na mě to spíš působilo jako nezdařilá prvotina. Hlavní "hrdinka" se chlubila svou krásou a vzděláním, ale její chování odpovídalo mentalitě hloupé husy. V otázce vztahů byla na jednu stranu hrozně "free a cool", a na druhou stále vyhlížela svého vysněného prince. Podle zápisů jí zajímalo jen "šustění", "chlapiska" a chlast. O dceři se zmínila v několika větách. Ale vzhledem k tomu, že věčně vymetala bary a diskotéky na Stodolní, nebo jezdila s milenci na dovolené, asi na dceru neměla moc času. Ach jo.. Dávám slabé tři* jen proto, že se to četlo celkem rychle.

03.12.2019 3 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Výborná oddechovka plná "holubího" humoru. Autor nezklamal.

25.11.2019 4 z 5

Mé syny zničil heroin Mé syny zničil heroin Elizabeth Burton-Phillips

Paní má můj obdiv, že musela čelit noční můře všech rodičů a sebrala sílu napsat tohle "varování"...

09.10.2019 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Prostě další výborná Kingovka.

15.08.2019 4 z 5

Na ostří nože Na ostří nože John Connolly

Mnoho postav, mnoho mrtvol, mnoho stran. Ale prokousala jsem se až na konec, který byl celkem napínavý. Nevím jestli to byl záměr,ale překlad mi přišel trochu zvláštní, jako by zastaralý (kdo dnes používá výraz "arci"?). Snad se mi bude další díl číst lépe.

11.08.2019 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Celkem pěkné čtení, takové jednoduché. Autor se mohl více rozepsat o své závislosti a životě "před Bobem" Dala jsem o hvězdu víc, protože miluju kočky.

11.06.2019 4 z 5

Na konci duhy Na konci duhy Virginia Cleo Andrews

Autorka si snad v každé sérii pohrává s šílenstvím a tak trochu s incestem. Děj je poměrně předvídatelný, ale i kdyby měla každá série 20 dílů, zhltala bych je všechny s nadšením.

24.05.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Výborně napsáno. Dokonalá hrůza, hnus, strach, zoufalství. Teď si musím přečíst nějakou pohádku na uklidnění. Nebýt toho přehnaně zombíkovského konce, dala bych plný počet.

03.04.2019 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Škoda, že to nebylo delší... Krásně se to četlo. U té nešťastné nehody s Normanem mi i slza ukápla. Autorka nezklamala.

19.02.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Když člověk nějak vstřebá těch zbytečně moc postav, tak se to čte celkem hladce. Pár vtipných pasáží ale nevyváží ten chaos a příběh Berta mi přijde trochu nereálný...Škoda.

10.02.2019 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Paní Picoult je vážně brilantní autorka. Tohle je nejlepší kus, co jsem od ní zatím četla. Příběh Minky vás pohltí, jako byste ty hrůzy prožívali s ní.

02.02.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Chytne vás za srdce. Budete plakat.

29.10.2015 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Úžasně napsané, moc jsem se pobavila..

04.10.2015 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Obyčejně krásný, krásně obyčejný, hořkosladký příběh.. Dostalo mě to.

17.07.2015 5 z 5

Zrada Zrada Klára Janečková

Poutavý příběh, až na ten "trochu" přeslazený konec. Škoda, že je v textu tolik chyb a překlepů, ale za to autorka nemůže..

05.05.2015 3 z 5