kiwizak kiwizak komentáře u knih

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Začátek příběhu mě docela pohltil a bavil, ale jakmile se to přesunulo do akční roviny, šlo to strmě z kopce. Zvládla bych ty Vyzáblé, ale celá ta zápletka s hmyzí matkou je tak šíleně hloupá, že mi to zkazilo i celou knihu. Takže další díly rozhodně ne...

01.04.2024 1 z 5

Flotila zatracených Flotila zatracených J.S. Dewes

Doporučuju všema dvaceti a těším se na pokračování. Je to čtivé, napínavé, postavy jsou skvělé a přirostly mi k srdci. Většina z nich už v minulém díle, ale tenhle je ještě lepší. Hrdinské sci-fi jak má být. (Teď mě omluvte, jdu si znovu zahrát Mass Effect) :D

17.08.2023 5 z 5

The Queen Con: Golden Arrow se vrací The Queen Con: Golden Arrow se vrací Meghan Scott Molin

Kniha pokračuje v tempu té první, je čtivá, zábavná a trochu chaotická - něco jako aktuální životní situace MG. Hvězdičku snižuju kvůli konci, přišel mi takový trochu useklý, sice se vše uzavřelo, ale chtěla bych toho na závěr daleko víc. Možná v pokračování? :)

24.06.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tato kniha je o tolik realističtější, než je v žánru běžné.. Zasazení mi sedlo. Tolikrát jsem si říkala "ha ha, to je pravda, s tím souhlasím", smála se, zakrývala si knížkou obličej... Je fakt skvělá. Sice mě občas štvala neschopnost postav spolu na rovinu komunikovat, ale i to je vlastně ze života... Můžu doporučit zejména studentkám přírodních věd, ty si ji užijí na maximum (jo, a zůstala jsem kvůli ní vzhůru do půl páté ráno, abych ji dočetla naráz.. Ach jo) :D

05.05.2023 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Za mě asi nejlepší kniha od Maasové... Chvilku trvalo než jsem se na Nestu naladila, ale pak jsem její (nejen) vnitřní boj prožívala spolu s ní...

04.05.2023 5 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Možná jsem nebyla ve správném rozpoložení, proto mi kniha úplně nesedla a spíš jsem na ní hledala nedostatky. Nelze jí ale upřít, že se četla dobře a doručuje všechno, co slibuje. Jen nesmíte mít rýpavou náladu.. :D

29.01.2023 3 z 5

Ocelový alchymista 13 Ocelový alchymista 13 Hiromi Arakawa

Tenhle díl byl plný zajímavých momentů.. Společně s Edem se dozvídáme/ uvědomujeme si důležité informace. Více se nám odhalí Envy i Wrath. Zápletka se poodkrývá..

09.01.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Vtipné.. kdysi jsem tomu dala dvě hvězdičky a nedočetla, rozhořčená. Do druhého čtení jsem se pustila poté, co jsem si přečetla jinou knihu od autorky , kterou nebudu jmenovat... Protože kdo ví, ten ví, a kdo neví, ten se k tomu musí pročíst. Nyní mi připadalo jako bych četla jinou knihu.. nedokážu to moc vysvětlit, snad jen že jsem za tu dobu přečetla spoustu jiných knih, včetně těch, kde figurují víly, a tak se změnil můj čtenářský pohled. Tentokrát jsem se nemohla odtrhnout, takže musím dát pět hvězd... A pořídit další díly :D

08.12.2022 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Docela příjemně mě to překvapilo, oproti jiným "žánrovkám", které jsem četla. Vy sice víte, že "se ti dva dají dohromady", je tam spousta situací, které se vám zdají nepravděpodobné, přehnané... ale líbil se mi pohled do hlav postav, jejich strachy a obavy, věci se kterými se museli srovnat a ke kterým dospět. Obzvlášť pro Andie jsem měla fakt pochopení... Navíc je fajn že máme příběh z "obou stran". Hned jsem se vrhla na druhý díl.

20.11.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Účel splnila naprosto skvěle, na odreagování a zasmání jako dělaná. Co na tom, že jsem se občas zasmála nad tím jak hloupé tam něco bylo, autorka s tím podle mě počítala a naschvál tam tyto situace a dialogy dala. Ale hlavní je, že to zabavilo a rozesmálo, no ne?
Od autorky jsem zatím četla pouze Jeho banán a podobnost tam je jasná. Asi dám šanci i dalším jejím knihám, když budu potřebovat relax.

14.05.2022 4 z 5

Frame-Up: Zločiny podle komiksu Frame-Up: Zločiny podle komiksu Meghan Scott Molin

Po stránce kriminálky to bylo takové slabší, po všech ostatních docela neokoukané. Ačkoli mi MG zprvu lezla na nervy tím, jak chtěla být za každou cenu žena s barevnými vlasy, která miluje komiksy a geek, později jsem si ji i oblíbila. Překvapilo mě i zapojení travestitů, drag queens. Je to tam podáno přirozeně, hodilo se to do příběhu. Asi by mi nevadilo přečíst si něco dalšího o MG a Matteovi. Příjemné na odlehčení po náročnější četbě..
* právě piju bylinkový čaj... :)

16.11.2021 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Přečteno za pár hodin. A jo, je to jen o tom jednom. Hlavní postava Beatrice je totiž neustále při chuti, je to její životní styl a posedlost. A v průběhu knihy v podstatě svojí zvrhlostí a nadržeností nakazí každého, kdo se ocitne v její blízkosti. Čtivost tomu rozhodně nechybí, už chápu, proč se jedná o tak kontroverzní dílo....

23.02.2021 4 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

(SPOILER) Největší spoiler je v podstatě název. Ona totiž ta kniha o ničem jiném moc není. Neočekávejte žádné hluboké myšlenky a skrytou moudrost. Prakticky na první straně na vás vykoukne upozornění, že to nemá šťastný konec. Že ti dva nezůstanou spolu. A pak se prostě 7x rozejdou a 6x zas dají dohromady a konec. Jednotlivé rozchody jsou na přeskáčku, takže to ozvláštňuje alespoň hra s časem. Čte se to rychle a snadno a jako odlehčené čtivo to není špatné. Občas jsem se smála nahlas. Většinou spíš tomu, jaký je Craig tak trochu trouba, ale on to asi je v podstatě záměr celé knihy... :D Asi bych to zašťítkovala jako "dospívání".
*také jsem dostala e-knihu zdarma v jakési akci

28.11.2020 2 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Richard Roper

Hořkosladká, cynická, místy probouzející znechucení či smutek. Ze začátku jsem četla jen kvůli zvědavosti a neobvyklému povolání, které hlavní hrdina vykonává. Nemohla jsem k němu mít jakékoli sympatie, spíše nevíru či lehký odpor. Ale postupem času jsem se pročítala dál a do jisté míry pochopila. Nebudu lhát, občas jsem se fakt smála, ale v knize prostě převládá hořkost. Závěr se mi moc líbil.

23.11.2020 3 z 5

Blackout Blackout Robyn Thurman

Musím komentovat, protože je to trochu vtipné: dostala jsem se k této knize, aniž bych věděla, že je před ní v sérii pět dalších. Nějak mi to uteklo... Navzdory tomu jsem si ale čtení užila a necítila se zas tak moc ochuzená. Hlavní hrdina se totiž probouzí se ztrátou vzpomínek a všechny důležité informace jsou vlastně znova předkládány. Pro čtenáře série opakování, pro mě postupné dávkování nových informací. Ocenila jsem hlavně parádní čtivost, narážky a specifický humor. Ten se mi fakt líbil. A celkový styl. Prostě nový objev! :)

11.05.2020 4 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Jelikož mám za sebou obě verze anime, věděla jsem do čeho jdu. Nemám co vytknout, je to opravdu zábavné, ale zároveň i rozumné. Perfektní kombinace! :)

11.12.2018 5 z 5

Překřtila bych to na Šťastní lidé čtou, pijou kávu a kouří. Opravdu hodně kouření, když se tak nad tím zamyslím. Jinak je to krátké, zabavilo to, ale děj byl prostě šíleně předvídatelný, slovní obraty klišé a ničím originální. Ani co se emocí týče, autorka mě příliš nepřesvědčila, některým výrazům jsem se dokonce musela i smát, což rozhodně nebyl záměr. Jako celek to ale není nejhorší.

24.06.2018 2 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Nikdy bych neřekla, že dám této knize, kterou jsem s velkou nechutí rozečítala zhruba rok a půl, čtyři hvězdičky.
Je rozporuplná a většinu času vás nečeká žádné pohlcující čtení. Glukhovsky pracuje s myšlenkami, které se nám (pod)vědomě příčí. Jeho společnost je strašná a je s ní toho opravdu mnoho špatně. Hlavní postava je většinu času parchant, jehož myšlenky se mi příčily, skutky protivily. Všechno je navíc vyhrocené, často hnané až do absurdity. Hlavní důvod, proč jsem knihu poprvé odložila - v realitě Budoucnosti jsem prostě svůj čas trávit nechtěla. Popsaná byla skvěle, bezpochyby, atmosféricky. Některé věty a odstavce, hlavně z pozdějších částí knihy jsem si pak poznačovala, jak dobré byly. Filozofie, spousta filozofie, myšlenek s potenciálem, přirovnání. Čím víc jsme se nořili do příběhu, tím víc si mě kniha získávala, přičemž poslední dvě třetiny jsem pak dočetla za víkend. Dílo není vyrovnané, ale je promyšlené a svým způsobem brilantní. Pocit, že se k němu potřebuju vrátit, přečíst si některé pasáže znova a odkrýt další indicie, ve mně zůstal zachován. Také mě překvapil konec, ačkoli to k němu vše vlastně celou dobu směřovalo. Jeho vyznění je rozhodně zajímavé, nejlépe pak jde vidět kus cesty, který jste urazili od prvních stránek. Pokud vás neodradí výše uvedené, doporučuji tomu dát šanci. :)

10.06.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

K blogům jsem měla vždycky blízko a tady jsem se bavila tak, jak jsem ani nečekala. Rozhodně se mi změnil pohled na herce a na věci, nad kterými jsem nikdy předtím vůbec nepřemýšlela. Forma povedená, zábavná, člověk si odnese i nějaké zajímavé postřehy.

02.06.2018 4 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Abych tak shrnula dojem z tohoto komiksu... připadalo mi, že se námětově snažil více blížit hře. Vedlejší úkoly, které nedostaly příliš prostoru, některé náznaky a možnosti zcela nevyužité. Krátký komiks nemůže obsáhnout ve své šíři tolik událostí, aniž by působily uspěchaně (či nadbytečně). Jak už někteří psali, hodně koupání a tudíž i nahoty, ale ničemu to nepřidávalo a někdy mi to tam přišlo jaksi "vnucené". Příběh sám o sobě se mi líbil, ale způsob podání mě zanechal poněkud nespokojenou.

18.03.2018 3 z 5