kiwik kiwik komentáře u knih

Příběh věčného studenta Příběh věčného studenta Jiří Vydra

Moc hezky zpracovaná kniha s krásným melancholickým příběhem.

29.08.2013 5 z 5

Komiksová historie světa #1: Od Velkého třesku po Alexandra Velikého Komiksová historie světa #1: Od Velkého třesku po Alexandra Velikého Larry Gonick

Vtipně, ale přesto chytře podaná komiksová učebnice dějin. Snad to mládeži přiblíží nádherný svět historie a tím pádem i kladně ovlivní pohled na hodiny dějin ve škole, aneb Historia magistra vitae.

29.08.2013 5 z 5

Valdštejn: ani císař, ani král Valdštejn: ani císař, ani král Josef Polišenský

Zajímavý pohled na život Albrechta z Valdštejna, pro mě jako rodačku z Chebu je to skoro povinnost přečíst tuto knihu ;). Místy zajímavé, ale někdy jsem se v textu trochu ztrácela.

28.08.2013 3 z 5

Růže a krokvice Růže a krokvice Renata Štulcová

Pro středověk, zvláště pro období vlády Lucemburků v Čechách, mám slabost. Moc hezky napsaná, navíc pěkně ilustrovaná kniha :D

28.08.2013 4 z 5

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Ano Tulák Rover by měl být stejný, ale možná knihu překládal jiný překladatel, to ale nevím přesně já mám doma jenom vydání od Arga. Souhlasím s Jah :D ale všechny povídky jsou skvělé, pobaví a pohladí po duši, a hlavně dokáží člověka dostat z jakékoliv deprese :D

28.08.2013 5 z 5

Nově natočený film knize nesahá ani po kotníky. Některé knihy by měly zůstat nezfilmované. Hobit je pro mě srdeční záležitost, ráda se k němu vracím i po letech, a pro výtvarníka je to i perfektní zdroj inspirace :D Tolkien je rozený vypravěč, dobře kombinuje popisné pasáže s akčními, příběh svižně ubíhá a než se člověk naděje, má dočteno. Navíc mě osobně se líbí lehce humorně-ironický tón vyprávění, Hobit je zkrátka kniha, která sedne jak mladším čtenářům tak i dospělým. Všem vřele doporučuji (rozhodně před shlédnutím filmu)

28.08.2013 5 z 5