kivera kivera komentáře u knih

Věc pro lidi Věc pro lidi David Gerrold

Výborně napsané, ale na mě to bylo příliš depresivní. Přečetla jsem jen 1. díl.

05.04.2012 5 z 5

Vražedná atestace Vražedná atestace Jean-Pierre Garen (p)

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc ze všech knížek o Markovi.

05.04.2012 4 z 5

Skleněný pavouk Skleněný pavouk Jean-Pierre Garen (p)

Knížky o Marku Stoneovi a androidu Rayovi jsou dobrým oddechovým čtením na cesty. Není to nic světoborného, ale ani to neurazí, a třeba v autobuse pak cesta s takovouto knížkou ubíhá mnohem rychleji. :-)

05.04.2012 4 z 5

Nejen o sobě Nejen o sobě Petr Hořec

Poutavé vyprávění o životních peripetiích mého oblíbeného herce. K této knížce se vždy ráda vracím.

Encyklopedie bohů Encyklopedie bohů Michael Jordan

Přehledné, velmi podrobné, prostě skvělé.

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Patří k mým oblíbeným knížkám. Pěkná "drsárna".

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Silné téma, poutavě a citlivě napsáno. Poprvé jsem ji četla na základce. Četla jsem ji několikrát, konec vždy obrečím.

Mayday Mayday Thomas H. Block

Pamatuju si, jak jsem tuto knížku zoufale sháněla, protože byla všude vyprodaná. Velmi poutavě napsané, přečetla jsem ji na jeden zátah.

Riskantní přistání Riskantní přistání John J. Nance

Výborný román, skvěle vykreslená atmosféra. Líbil se mi i dvoudílný film Pandořina skříňka s R. D. Andersonem v roli kapitána Hollanda natočený na motivy této knížky.

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Tuhle útlou knížečku miluju. Dokonale odkoukané a popsané chování kočičích miláčků. Povinná četba pro všechny kočkomily. :-)

Diamantový trůn Diamantový trůn David Eddings

První díl trilogie Elenium. Vtipné, skvělá atmosféra, výborně prokreslené charaktery. Na ni navazuje další fantasy trilogie Tamuli. Jedna z mých nejoblíbenějších fantasy ság. To si prostě nesmíte nechat ujít.

Signály z Měsíce Signály z Měsíce Horst Müller

Tendenční a tuctový sci-fi román, ale mám k němu poněkud sentimentální vztah, protože to byla moje první sci-fi knížka, kterou jsem četla, když mi bylo asi 10 let. Proto knížku nadhodnocuji, tehdy se mi velmi líbila. Knížka měla pokračovat dílem Návštěva na Ganymedu, která ale v češtině nikdy nevyšla. Léta jsem se ji snažila sehnat do své sbírky sci-fi knih.

04.04.2012 3 z 5

Pahorek z písku Pahorek z písku Ray Rigby

Slabší než Pahorek.

04.04.2012 4 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Skvělá atmosféra, napínavý děj. Asi nejlepší knížka od Strugackých, kterou jsem četla.

Vládci stínů Vládci stínů Roger Zelazny

Asi nejlepší dílo Rogera Zelaznyho. Více se mi líbilo prvních pět dílů. Druhá polovina je už poněkud rozvláčnější.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Co dodat. Miluju knížku i film.

Zaklínač: Věčný oheň Zaklínač: Věčný oheň Andrzej Sapkowski

Povídky o Zaklínačovi nemají chybu. Skvělé čtení.

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Patří k mým nejoblíbenějším ságám. Trochu mě zklamal konec celé ságy. Připadalo mi, že ho autor trochu rychle utnul.

Pahorek Pahorek Ray Rigby

Výborná knížka a stejně skvělý film.

Potopa I. Potopa I. Henryk Sienkiewicz

Prostřední a nejlepší díl trilogie.