kittlerka

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Není potřeba velkého komentáře, tahle kniha je další skvost od Morštajnové, dokonale umí vtáhnout do příběhu a do doby, ve které se odehrává, nelze hodnotit jinak..

24.09.2020

Skleněná tělaSkleněná tělaErik Axl Sund

Za mě velké zklamání, na knihu jsem se po přečtení první trilogie opravdu těšila.. Děj byl od začátku dost zmatený, vůbec jsem se do knihy nemohla začíst a po první půlce jsem ani neměla chuť knihu dočíst. Ještě si pořádně rozmyslím, jestli si přečtu další knihu z této série.

15.09.2016

ToToStephen King

Tak To byla asi nejlepší knížka, co jsem četla.

Neskutečně jsem se zamilovala do všech dětských postav, ty byly uplně báječný. Celý ten nápad, myšlenka, jak to celé bylo napsané byla naprostá pecka. Byla to moje první kniha od Kinga, kterou si ještě ráda přečtu někdy znova.

07.12.2017

Noční lovecNoční lovecChris Carter

Carter je opravdu mistr: opět velmi čtivě napsané (krátké napínavé kapitolky Vás nutí číst dál) a vraždy opět brutální a originální.

11.04.2018

HanaHanaAlena Mornštajnová

Mě tedy příběh Hany naprosto pohltil, tak smutné a zdrcující..

17.08.2018

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Co dodat, Harry je srdcovka:)

27.09.2015

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Neuvěřitelně silný příběh a dokonale napsaná kniha.
Když Minka vypráví, čtete se zatajeným dechem..

07.03.2017

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Bylo to dost jednoduché a povrchní čtení. Určitě je mnohem více knížek, které by si zasloužily takovou pozornost i u nečtenářů.

12.06.2017

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Knížka byla nádherná, úžasně napsaná. Lou byla úplně skvělá výrazná postava a příběh byl tak srdcervoucí..

05.07.2017

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Další skvělá severská detektivka!

Jen jsem se občas ztrácela v jednotlivých dějích - uplně přesně jsem nedokázala odhadnout, co je pro pokračování knihy to zásadní..; postavy byly velmi sympatické, krátké kapitoly mám prostě ráda, udržují vás pořád v pozoru; závěr by mohl být trochu delší:)

10.08.2017

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Už je do delší doba, co jsem četla první díl, až jsem zapomněla, jak mě tato autorka baví.

Kim je skvělá postava. Děj je opravdu dost zajímavý a případ k tomu velmi poutavý.

17.12.2018

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeViola Stern Fischerová

To byl tak silný příběh.. Jak už někdo psal, v některých pasážích jsem musela přestat číst, bylo to opravdu kruté, ale úžasně napsané. Děkuji, že jsem si jeden z takových příběhů mohla přečíst.

25.04.2019

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Poprvé jsem sérii četla tak před 10ti lety, po dočetení Prokletého dítěte jsem se rozhodla celou kolekci přečíst znova. Je naprosto fantastické když si film rozšíříte o tolik detailů a tolik situací navíc. Miluju svět Harryho Pottera, a knížky jsou prostě úchvatné :)

19.10.2016

Zapomenuté dítěZapomenuté dítěCharlotte Link

Za mě opravdu skvělé čtení, asi nejvíc se mi líbilo prostředí do kterého byl děj zasazen. Kniha je velmi čtivá, téměř jsem se neodtrhla:)

Prolínání současnosti a minulosti mě vždycky baví, ikdyž musím přiznat, že Fionino vyprávění bylo o dost napínavější a čtivější, že bych klidně mohla mít samostatnou knihu, která by se týkala pouze příběhu z minulosti.

03.05.2017

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Pro mě tedy velké zklamání. Po celou dobu jsem se do knihy vůbec nezačetla, autor ve mně nevyvolal žádný pocit napětí. Velmi špatně popisuje různé situace a pořád vtipkuje tam, kde by neměl, tím ubíral příběhu na váze. Postavy nijak výrazné, ničím mě nezaujaly. Dočetla jsem jen proto, že neumím nechat knihy rozečtené.

04.07.2018

Na loučení nebyl časNa loučení nebyl časLinwood Barclay

Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Vzala jsem jí jedním dechem, naprosto úžasná.

29.04.2015

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Kniha je médii hodně vychvalována, a já jsem ráda, že jsem se tomuto vyhla, tudíž jsem nemohla být nijak zklamaná, naopak kniha mě velmi mile překvapila! Četla se úžasně, nikde jsem se neztrácela. Líbilo se mi celkové rozvržení knihy - přesné časové údaje, kapitoly hlavních hrdinek.. Příběh samotný byl do první půlky trochu volnější, ale od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další dílo této autorky:)

27.09.2016

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Musím říct, že knihy tohoto žánru běžně nečtu, proto mi také doma ležela asi rok.

Ale jsem strašně ráda, že jsem si ji přečetla. Byl to neuvěřitelně silný příběh, nádherně napsaný. Bylo to nádherně dojemné. Za mě naprosto úžasná knížka.

06.10.2016

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Upřímně, kdyby bylo v knížce cokoli, budu to milovat, protože prostě Harry.
Ale je pravdou, že Harry od Rowlingové to není - chtěla bych víc detailů, víc popisů, víc všeho!, ale bylo úžasný zase prožívat Harryho příběh:)

09.10.2016

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Chvíli mi trvalo, než jsem se do děje úplně začetla.. Zpočátku se mi postava Kim moc nezamlouvala, ale pak se to celé rozjelo, a čtení bylo chvílemi až dechberoucí, hlavně konec absolutně nepředvídatelný! a Kim už mi ke konci vlastně vůbec nevadila:)
Už se těším na další dílo autorky.

22.12.2016

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Děj mě úplně pohltil, napínavé až do konce, a ty morbidní vraždy.. dlouho už jsem tak dobrou detektivku nečetla.

07.03.2018

Jurský parkJurský parkMichael Crichton

Kniha je 28 let stará, a pořád je svět Jurského parku naprosto fascinující.

Děj je v knize oproti filmu za prvé jiný, za druhé mnohem více detailnější, vědečtější - zde musím ocenit, že autor píše o vědě i pro nevědce. Nejvíce jsem byla pohlcena pasážemi o raptorech. Dále musím vyzdvihnout charakter Johna Hammonda, tato postava mě štvala po celou dobu čtení..

15.08.2018

ZlobaZlobaChris Carter

Tohle byla zatím nejlepší kniha od Cartera, hltám každé jeho dílo, tohle byla pecka.

06.12.2018

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíLiane Moriarty

Taková opravdu oddychovka. Děj neměl žádný velký zvrat, hlavní zápletka se dala dost předpovídat, ale autorka píše čtivě a tenhle příběh se mi vlastně i líbil:)

20.07.2019

Hovor se smrtíHovor se smrtíChris Carter

Tuhle sérii s Hunterem mám ráda, čtu postupně, ale kniha už ve mně nevyvolala napětí jako ty předchozí, škoda, že se postavy už po tolikátém dílu nijak nevyvíjí..

26.09.2020

Vraní dívkaVraní dívkaErik Axl Sund

Z počátku jsem se ztrácela v názvech měst a jmen, začetla jsem se do knihy až po 1/3. Určitě bych netvrdila že kniha je "jen pro slabé povahy", nic tak děsivého v knize nebylo. Ale určitě si přečtu i zbylé 2 díly, třeba to E.A.S. ještě vylepší:)

27.09.2015

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Ze začátku mi trošku neseděly obrázky k textu, text byl spíše dobrodružný a obrázky až příliš hororové. Ale to nemění nic na tom, že knížka celkově byla opravdu skvělá! Líbil se mi nápad, postavy, a způsob jakým byla kniha napsána.
Už se těším na další díl!

31.10.2016

Krvavá lázeňKrvavá lázeňTess Gerritsen

Líbilo se mi, že to bylo něco jiného než knihy ze série Rizzoli&Isles. Do knihy jsem se začetla téměř okamžitě. Příběh byl skvěle vymyšlen a konec opět nepředvídatelný. Jen děj byl místy trochu překombinován, ale celkově to bylo další báječné dílo od Tess.

10.12.2016

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Kniha není náročná na čtení a děj je trochu průhledný. Nijak zvlášť mě příběh nenadchnul.

02.07.2017

Jak pálit a neukládatJak pálit a neukládatPetr Novák

Tato kniha by měla být v povinné četbě; nejen, že nás učí jak bychom se měli stravovat, ale hlavně nám vysvětluje PROČ to tak má být, a JAK to naše tělo celé funguje. Věřím, že tahle kniha dokáže změnit myšlení mnoha lidí. Děkuji, že jsem si něco takového mohla přečíst.

13.08.2017