Kitte76 Kitte76 komentáře u knih

Bílý Afričan: Bída a lesk svobody Bílý Afričan: Bída a lesk svobody Daniel Valchovník

Dnes jsem otevřel poštovní schránku a uvnitř našel tlustou obálku. Žádnou poštu jsem nečekal. Tak jsem jí hned u schránky otevřel. Byla to kniha. Otevřel jsem jí a začal číst cestou zpět do domu. Už jsem ji nedokázal zavřít. Četl jsem dál a dál jen s malou přestávkou na kafe. Po několika hodinách jsem byl na poslední stránce a přál jsem si aby knížka neskončila.... Příběh je velice poutavý a velmi čtivě napsaný. Obsah mě tak vtáhl, že jsem se úplně zasnil, chvílemi jsem se bál, chvílemi jsem byl dojatý a měl slzy v očích. Něco málo jsem o Africe věděl ale takto detailní informace mi úplně změnily pohled na tuto zemi. Od posledních vánoc jsem četl několik knížek ale žádná mě tak nezaujala a některé jsem dokonce odložil ve třetině a už se k nim asi ani nevrátím. Tentokrát jsem knihu přečetl doslova jedním dechem. Doufám, že to nebyla poslední knížka tototo mladého autora a opravdu se těším na další dílo. Skvělá práce!
Ivo Zobal, Prostějov

15.04.2021 5 z 5