Kimon Kimon komentáře u knih

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Mladým čtenářům pro představu hrůz fašizmu a koncentračních táborů velmi výstižné. Podle mě nevhodná obálka nevztahující se k příběhu z doby válečné. Příběh Ervína na konci knihy jako by byl hnán spisovatelkou (či snad nakladatelem!?) honem, honem ku konci a je tedy na něm znát uspěchanost a jako by v pozadí za příběhem Ruth jakási nedůležitost.

07.03.2019 4 z 5

Rebelka Rebelka Jana Pronská

Dobrodružná literatura pro dospívající dívky a děti, občas i střihlá červenou knihovnou. Za historický román Rebelku nepovažuji. Posledních cca 30 stran, kdy děj gradoval, jsem už neměl trpělivost snášet ty smyšlené hrdinské příběhy komtesy Cecílie. NEDOČTENO.

07.03.2019 2 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Bez komentáře, prostě skvělé .... nemá smysl hodnotit všechna díla pana Niedla samostatně, jsou to knihy, které při čtení "vdechnu" jak svěží horský vzduch s vůní posečených strání.

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

08.02.2019 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

08.02.2019 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Kat lidumil Kat lidumil Jiří Hanibal

Výborné jako ostatně vše od Jiřího Hanibala v porevoluční době.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Hmm. Poutavá? Čtivá? No, mám za život přečteny stovky knih, ale tahle Smrt psala svou knihu nejspíše totálně zhulená. Při čtení jsem měl pocit, zda jsem si omylem nepůjčil v knihovně dílo psané v nějakém jazyku Křováků či nějakých pralesních kmenů v okolí neznámé jihoamerické řeky. Po zjištění, že ve svém stylu vyprávění a myšlení ta zhulená Smrtka pokračuje až do konce vyprávění, pak cca po 20 stranách od počátku tohoto "ujetého" díla jsem knihu odložil. Dobrá kniha musí mít nejenom zajímavý děj, ale ten MUSÍ BÝT napsán čtivou formou se zdravým rozumem, aby ho čtenář pochopil a nemusel luštit jako křížovku v exotickém jazyku. Film byl jsem zhlédl již před léty, a díky přeloženému scénáři z jazyka Křováků do srozumitelného významu a skvělému režisérskému zpracování jsem jej hodnotil čtyřmi hvězdičkami. https://www.csfd.cz/film/346598-zlodejka-knih/prehled/

06.02.2019 odpad!

Cesta na poledne Cesta na poledne Václav Křístek

Pro mě nevyhovující způsob psaní. Tuším, že jsem se setkal dokonce s větou, která obsahovala tolik slov, že zabírala více než tři řádky. Než dočtete konec věty, nevíte, co bylo na začátku. Jinak povšechně nuda se zbytečně velkým množství nedůležitých postav. Abych nezapomněl a jen nekritizoval, obal s povozem je vábný. Knihu jsem nedočetl.

22.03.2018 2 z 5

Ve stínu arény Ve stínu arény Ivana Špičková

Vážně prostoduché ....

22.03.2018 1 z 5

Ztraceno v písku Ztraceno v písku Ivana Špičková

Jsem zaměřen především na historické romány. Zmlsán mimo jiné Vlastimilem Vondruškou a jeho Přemyslovskou či Husitskou epopejí jsem v knihovně sáhl po údajně historickém románu "Ztraceno v písku". Ve vší úctě k autorce nemohu považovat tuto knihu za historický román, ale pouze za dobrodružně akční román pro -náctileté čtenáře, zasazený do exotického prostředí otrokářského období v Alžíru a Maroku. Ano, je to výborný román pro nenáročné akcechtivé čtenáře, ale to je tak všechno. Historiografickými fakty se autorka nezabývá, jde pouze jen a jen o dobrodružství. Knihu bych přirovnal k filmové serii Indiana Jones (prostředí Amazon, Tibet, Egypt) správně označenou dobrodružný/akční.

22.03.2018 3 z 5

Kronika katů Mydlářů Kronika katů Mydlářů Karel Štorkán

Výborné, čtivé, poučné. Doporučuji.

22.03.2018 5 z 5

Zloději hedvábí Zloději hedvábí Dirk Husemann

Průměrná, dobrodružná, přijatelná snad jen dospívajícím. Mnohdy děj smyšlený až do té míry, že jsem se usmíval nad tím, jak moc považuje autor své čtenáře za hlupáky. Když vám řeknu, že jsem postavil schody do nebe, vystoupil jsem po nich k Pánu Bohu a pak se vrátil a napravil svět, budete mi věřit? NEVĚŘTE OZNAČENÍ EDICE SVĚTOVÝ BESTSELLER NA PŘEBALECH KNIH.

22.03.2018 2 z 5

Tajná láska Jakuba Krčína Tajná láska Jakuba Krčína Eliška Jindrová