Killerka Killerka komentáře u knih

Pro koho kvetou stromy Pro koho kvetou stromy neznámý - neuveden

Přemýšlím, co ke knize napsat.
Je to smutné a poučné zároveň, svým způsobem je kniha úžasná.
Ale! Ta kapitola na konci? Nějak vůbec nechápu, proč tam byla... Zkazilo to dojem z celé knihy.

02.09.2023 4 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Některé povídky byly fakt zajímavé. Asi nejzajímavější mi přišla ta první. Jen příběh Veroniky mě vyloženě nezaujal a přišel mi dost zvláštní.
Každopádně opravdu příběhy ze života. Určitě doporučuji.

15.05.2023 4 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Půjdu trochu proti proudu, ale za mne veliké zklamání. Do Angely se mi fakt nepodařilo vcítit. Styl mi nesedl. A upřímně řečeno tam bylo tolik podivuhodných věcí, že tomu příběhu ani nevěřím. Neříkám, že je celý vymyšlený, ale podle mě si spoustu věcí autorka přibarvila, aby to bylo zajímavější...
Omlouvám se, jestli někoho můj názor pohoršil.

16.02.2023 2 z 5

(SPOILER) Od začátku knihy přemýšlím, co vše bych si chtěla vyzkoušet :D

Chvílemi zbytečně zdlouhavé, některé úkoly bez znalostí prostředí a osob nudné a i částečně špatně pochopitelné. Možná pro znalce to může být lepší zážitek...

Nejvíc zvědavá jsem byla na konec. A nějak nevím, jestli to žezlo je výhra. Nehledě na to, že bych nechtěla mít tu moc...
Upřímně jsem očekávala úplně jiný konec a dost mě to zklamalo.

10.01.2023 3 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Ta skládací židle :D
Krásná kniha. Sice občas drsná a smutná, ale i tak... Nemohla jsem se odtrhnout a určitě si pustím i film.

02.01.2023 5 z 5

Po hodně dlouhé době je mi líto, že jsem knihu dočetla...
Úžasná! To se nedá říct jinak. Hrozně jsem se nesmála :D chvílemi jsme musela odběhnout k filmu, abych se na to podívala (třeba na Snape s pláštěm :D)

A knihu doporučuji všemi deseti všem!

25.12.2022 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

(SPOILER) Já upřímně řečeno nemám slov... Ten vztah, jaký měla Maddy k sestře. To je něco tak krásného! To, jak chápe a přijímá její diagnózu. Já jsem dospělá a já nevím, jestli bych jí něco takového dokázala odpustit, i když bych věděla, že za to nemůže.

17.11.2022 5 z 5

Ukradené dětství Ukradené dětství Lisa Brönnimann

(SPOILER) Kniha je opravdu hodně krutá! Ale paradoxně nejhůř jsem snášela ty její pocity, když se dostala do slušné rodiny, kde neustále čekala, kdy jí někdo zbije nebo někam zavře.
Nicméně jako trochu starší měla Lisa skvělou sebereflexi, že si uvědomovala, že se tak chová kvůli "výchově".

17.11.2022 5 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

Začátek knihy (uvedení do děje a popis světa) byl pro mě docela utrpení a myslela jsem, že knihu odložím (ale za to nemůže kniha, jen já na tohle nejsem). Nicméně pak se to tak rozjelo, že jsem se nemohla odtrhnout!

Hlavní postavy si mě fakt získaly :). Dost věcí bylo hodně předvídatelných, takže za mě žádný wow efekt, nicméně mi to asi ani nějak nevadilo... Těším se na další díl :)

Hodně rušivá je řada překlepů, chtělo by to pořádného korektora :(.

30.08.2022 5 z 5

Cvičení a terapie pro děti s autismem Cvičení a terapie pro děti s autismem Eva Vingrálková

Krásně zpracovaná kniha! Líbí se mi, že spousta aktivit je doplněna fotografiemi, takže člověk fakt pochopí, co má vlastně dělat.
Doporučuji

04.03.2022 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

Ačkoliv mě to fakt mrzí, tak dávám pouze 4 z 5.

Kniha nebyla špatná, to rozhodně ne, nicméně nebyla to taková pecka jako první díl. Tam jsem se nemohla odtrhnout, v tomto případě jsem se hlavně ze začátku do čtení "nutila".
Předpokládám, že to bude hlavně tím, že jsem měla úplně šíleně veliké očekávání.
Navíc... Arila jako mladé tele se mi líbila daleko víc než jako tato rozumná ženská. Což nesráží mě hodnocení, to se zkrátka stává :D

Co mi bylo opravdu líto, to byla proměna Harariho. Tenhle "namachrovaný" Harari už nebyl takový sympaťák.

Kniha měla ale samozřejmě svá skvělá místa. Například bílé papírky všude (zasvěcení ví).

A na závěr... Mám hroznou chuť na ten borůvkový koláč :D

07.12.2021 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Kniha se mi fakt hodně líbila. Nedalo se vůbec odtrhnout a neměla žádná hluchá místa.

Arilu a Harariho jsem si oblíbila okamžitě. Arila mi byla i svým způsobem dost podobná.

Nejlépe bych ale hodnotila postavu Vůdce, protože se mi líbí propracovanost i ta myšlenka.

Jsem hodně zvědavá jak to bude pokračovat.

24.05.2021 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Kniha se mi velmi líbila. Nad poslední kapitolou jsem se hodně zamyslela a velmi mne poznamenala. Některé pasáže mi byly velmi blízké, protože jsem též dítě devadesátých let.

23.03.2019 5 z 5

Prokletá Prokletá Anna Maria Scarfó

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bylo to dost ošklivé... Nejvíce mne překvapilo chování toho faráře, to jsem fakt nečekala. Její jednání naopak svým způsobem chápu. Ve třinácti letech asi člověk ještě nemá úplně rozumu na rozdávání a každý by se asi bál. A jak tu někteří píší, že tam chyběly emoce, já si myslím, že právě naopak to bylo úžasně napsané bez těch emocí.

22.12.2018 4 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Kniha mne opravdu nezaujala. Byla mi doporučena s tím, že není smutná, ale vtipná. Nevím čemu se ostatní zasmáli, já opravdu ničemu! Možná to je tím, že jsem nečetla ostatní díly, ale z prvního dílu mi to přijde jako hodně tragický příběh...

18.09.2018 1 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Nápad se mi velmi líbil, ale kniha byla tak nudná, že jsem ji v půlce vzdala. A to je u mne co říct, protože málokdy nedočtu knihu. Líbil se mi akorát ten začátek.

08.09.2018 1 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Musela jsem si zvyknout na styl, kterým to je napsané a ze začátku mi Ginny šla fakt na nervy s tím "napořád". Každopádně jsem si kolikrát málem utírala slzy, bylo mi ji několikrát fakt hodně líto. Docela jsem se bála, jaký bude konec knihy a (SPOILER) v podstatě mi přišel takový nějaký nijaký. Čekala jsem větší vzrůšo.

24.07.2018 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kdyby byla serie z pohledu Tobiase, bylo by to asi fakt zajímavější. Kniha se mi líbila, ale konec už byl trochu nudnější, jak se tam překrývaly děje z minulých knih. Já si hlavně kolikrát u knih říkám, jak by to asi vypadalo, kdyby to vyprávěl někdo jiný. Tady se mi to částečně splnilo ;)

01.04.2018 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Přečteno opravdu jedním dechem. A svým způsobem nevím co na knihu říct a zároveň mám chuť ji všem vnutit, že si to musí přečíst! Nechci uvést nějaký extra velký spoiler, ale ty poslední kazety byl fakt masakr!

10.09.2017 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Ze začátku to bylo dost zajímavé, nicméně potom už to bylo vše pořád dokola...

13.06.2017 3 z 5