kikizubik kikizubik komentáře u knih

Argylle Argylle Elly Conway

Knihu jsem si přečetla na základě filmu se stejným názvem, ale nenechte se zmást, obě věci jsou odlišné. Kniha je psaná fiktivní spisovatelkou, která je hlavní hrdinkou v tom filmu, který doporučuji, jesti se chcete pobavit u romanticko-špionážní komedie.

Kniha mě vytrhla ze čtecí krize. Rozjelo se to po prvních dvaceti stránkách a já si úživala každou stránku. Příběh plynul velmi rychle. Postavy byly dostateně sympatické, což platí i o příběhu samotném. Akce bylo dostatek a místy jsem byla opravdu napnutá, to se mi dlouho nestalo. Jestli byste chtěli něco nenáročnéno, co rychle odsýpá. Je tato kniha právě pro vás!

18.04.2024 4 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Tak tohle byla jízda od začátku do konce, jak se již píše, Xiran Jay Zhao příběh pojaly opravdu originálně, kde jsem čekala klasická klišé, tam bylo jen překvapivé oživení a šok z překvapujcích momentů. Hlavní hrdinka se nebála si ušpinit ruce a být badass as hell!

29.03.2024 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Bála jsem se, že se mi to na podruhé nebude líbit, ale ono to bylo skvělé. Hazel a Gus jsou super dvojka postav, které se nelze neoblíbit, jejich humor, vztah jsem si užila. Četlo se to jedním dechem, rozhodně to není jediná kniha od autora, kterou jsem četla.

07.02.2024

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Rereadingy nepraktikuji často, ale po filmové adaptaci jsem musela, protože jsem kompletně zapomněla vše důležité z této série a hlavně co se týče finále. Bylo to pěkně zakončené. Postavy mi budou chybět a jen fakt, že nikdy neochutnám výtečné dobroty od Lottie je tragické. Grayson je má momentální fiktivní crush, kam se hrabe Henry, haha. Kdyby autorka napsala sbírku krátkých příběhu z této série nezlobila bych se, protože nemám ještě dost, potřebuji víc!

31.01.2024 4 z 5

Ofélie už je taková Ofélie už je taková Marie Racquel

Na titul jsem si brousila zuby už, když vyšel v aj. Rozhodně po dočtení chápu, proč v zahraničí sklidil tolik pozitivních reakcí. Je to nádherný příběh o hledaní sama sebe, což se mi na tom líbilo hodně, protože vetšina YA věci je mířeno hlavně na milostnou linku.

29.10.2023 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Překvapilo mě, že kniha byla vážnějšího rázu, než jsem předpokládala od letní romanťárny. Gus a January byly snesitelné postavy nechtěla jsem je zabít, což je krása. I když se kniha trochu vlekla, na požitku to knize neubralo. Hype u mě obstál.

01.08.2023 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Po Nočním lovci jsem se rovnou vrhla na další případ a bohužel to u mě nenaplnilo očekávání. Případ nebyl špatný, zase byl brutálnější v podobném razu jako dvojka, ale nic moc se tu nedělo, jako chápu, že každý případ se vyšetřuje odlišným způsobem, ale ta akce, která byla v Nočním loveci mi chyběla, jelikož jsem se nedokázala od něho odtrhnout, ale tady mi to vůbec nevadilo klidně jsem knihu odložila. Nicméně to nebylo tak zlé, abych se ke knize nevrátila a nedočetla, nicméně pro mě zatím nejslabší díl.

15.07.2023 3 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

To málo co jsem zatím stihla zhltnout od královny detektivek jsem si užila. Hlavně si užívám sbírky povídek. Mrazivé vraždy se mi hodně líbily, takže když na pult v knihkupectví dorazily Letní záhady neodolala jsem. Jak to u povídkových sbírech bývá, některé příběhy byly lepší jak jiné. Mé favorité jsou tyto dvě: Jane hledá práci a Rádžův smaragd.

26.05.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Po dočtení jen můžu děkovat, že žiju kde žiju. Nedokážu si představit takovou beznaděj, kde nemůžu důvěřovat ani své blízké kamarádce či manželovi, ani soukromí ve svém bytě nemám. A stát, který je postaven na pracovní síle obyčejných lidí, se o ně nestará tak jak by si zasloužili. Prostě hrůza.

01.05.2023 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

U Percyho je vidět, že i když ho čtete znovu i v dospělosti, stále si ho užíváte. Druhý díl byl o drobek lepší oprotí jedničce, bude to hlavně tím, že byl více nadupaný akcí, i nové postavy udělaly své. Tysona si nejde prostě nezamilovat!

27.04.2023 5 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

První díl byl o drobek lepší, jak to u prvních dílů bývá. Nicméně jsem asi našla další komfortní čtení. Nevím jak to autorka udělala, ale při čtení mám vždy jen tu nejlepšá náladu, starosti ustoupí do pozadí a já si nadmíru užívám každodenní dobrodružství Anny!

17.02.2023 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Přiznávám, že mě dokopala až adaptace z 80. let, kterou jsem si zamilovala, abych si knihu přečetla. Nelituji ani sekundy strávené četbou této nádherné knihy. Tolik krásných myšlenek, ta atmosféra, postavy. Rozhodně si co nejdříve musím přečíst i další díly!

17.12.2022 5 z 5

Lesní zvířata: V životní velikosti Lesní zvířata: V životní velikosti Holger Haag

Kniha má nádherné realistické ilustrace, které mě okouzlili natolik, že jsem si knihu pořídit musela. Co se týče obsahu, jsou tam jen základní informace, plus nějáká ta zajímavost. Kniha je pro děti 6+.

06.11.2022 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Anotace dost spoileruje, ještě že jsem si knihu vybrala na doporučení jedné slečny na Instagramu. Je to milá letní romantická záležitost, která mě chytla hned od začátku. Kniha se četla sama, což se mi tak často nestává... Doporučuji všem, kteří milují romantické knihy a krásné obálky.

17.03.2022 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Jsem spokojená i po tolika letech. Jsou tam klišé, což mi zážitek z knihy nijak nekazilo. Líbí se mi jak si autorka vymyslela svět andělů. Nora jako hrdinka byla prima jako při prvním čtení, jen Vee mě zklamala, jelikož jsem si pamatovala, jak skvěla kamarádka to je, ale bohužel při některých situácích by potřebovala proplesknout. Stránky ubýhaly o sto šest, takže jestli hledáte něco odpočinkového a čtivého doporučuji.

05.03.2022 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Bohužel budu jedna z mála, která byla celkem zklamaná. Děj se dost vlekl, hlavně nebyl tak zajimavý, takže když jsem knihu odložila, tak jsem neměla potřebu číst další stránky. Kniha má stejný vzorec jako dvě předešlé, takže nic moc překvapivého tam nebylo. Nová hlavní ústřední dvojce nebyla tak zajímavá jako dvě předešlé u jejich částí jsem se celkem nudila. Upřímně si myslím, že kniha mohla být poloviční, a když jsem začala přeskakovat, tak o moc jsem nepřišla a chytala jsem se dost dobře. Dočetla jsem to vlastně kvůli Spiro, ja tu vražednou umělou inteligenci miluju.

06.02.2022 2 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Jean Menzies

Mýty jsou doplněné i trochou informací o Řecku a co vše bylo inspirováno mytologií. Za mě velké doporučení.

04.12.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Šla jsem do toho, že je to něco co bych mohla milovat, jak jsem se přepočítala...Jediná výhoda byla čtivost a svět, ve kterém se děj odehrával, i když jsme se o něm dozvědělli pořádně něco až na konci. Poppy jako hrdinka mě zklamala neměla žádnou hloubku, zvlášť mě dráždila její naivita a stupidita. Její obsesse Hawkovým ďolíčkem při úsměvu mně nehorazně štvala, jelikož ho zmiňovala při každé scéně s ním.
Velmi překvapivá odhalení nebyla vůbec překvapivá, bylo to jedno klišé za druhým. Za mě je to rozhodně jediný díl, který přečtu.

22.10.2021 1 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Obávám se, že série se začíná horšit a horšit a začalo to třetím dílem, ale zase musím uznat, že Jeho balík byl o něco lepší jak Jeho zákusek, ale každým dílem je tahle série vic přitažená za vlasy. Pozitivem pro mě je čtivost a potom opětovné návraty postav z minulých knih, hlavně Williama ten je prostě cvok, který pobaví.

28.09.2021 3 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

(SPOILER) Autorka prostě psát umí, každý díl utíká tak rychle, že se nenadějete a jste na konci. Byla jsem dost zvědavá, jak si autorka poradila s retellingem na popelku a u sebe jsem spokojená. Podle mého se ji to povedlo na jedničku.

Co mi na tomto dílu vadilo byla druhá část, respektivě Benedict v druhé části, který na Sophii tlačil, aby se stala jeho milenkou. Nechápal, proč odmítá, protože by ji zaopatřil žejo...Na konci si uvědomil, že udělal blbost, když na ní tlačil a ona stále odmítala, ale ta averze ohledně tohodle mi zůstala.

NIcméně kromě tohodle jsem si opravdu uživála interakci mezi ním a Sophií, dost jsem se u jejich pasáží bavila a bohusem tohoto dílu je, že se na scéně objeví paní Bridgertonová a její dcery, takže je poznáme o trochu více, páč v přechozích dílech neměli vůbec prostor.

18.09.2021 3 z 5