kikikrat kikikrat komentáře u knih

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

U knih autora musíte opravdu přemýšlet a nebylo tomu jinak ani teď. Vše je tak komplikované a je třeba se soustředit aby vám nic neuniklo. Pořád čtete a říkate si co? Cože? A pak spolu s hlavníma postavama začnete konečně chápat. Doporučuji všem, kteří mají rádi vědu a zajímavé příběhy u kterých musí přemýšlet.

16.04.2024 4 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Do knihy jsem se okamžitě začetla. Autorka vás od začátku ale postupně seznamuje se světem, takže nejste hned přehlceni. A ten svět je krásný! Protkaný přírodou a místy jako je univerzita, palác nebo knihovna ( to potěší každého knihomola). Hlavní hrdinka vám bude sympatická, není to taková ta dívka co jí od začátku vše vychází a vším proplouvá. Zároveň s tím jak poznává svět se Elin vyvíjí. Guvernér je zahalen tajemstvím, které se vám postupně odkrývá. Je to pomalejší fantasy(není tu neustálá akce) ale rozhodně se nenudíte. Neměla jsem pocit nějakých vycpávkových stran. Magie protkané rostlinama je tu jen málo. Ničemu to ale nevadilo, celé to zkrátka skvěle fungovalo. Já miluju přirodu takže o to víc jsem byla okouzlena.
Všem milovníkům přírody, fantasy s krásným světem a také náznaky mytologie moc doporučuji.

12.04.2024 4 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Kniha, kterou budu mít v paměti ještě dlouho. Postavy, které jsem si oblíbila a přiběh, který mi toho mnoho dal. Doporučuji všem, prostě všem.

10.04.2024 5 z 5

Než tě nechám jít Než tě nechám jít Kennedy Ryan

Nešlo o obyčejný romantický příběh ale uzdravování sebe sama a o udzdravování vztahů. Bylo tu krásně vykresleno partnerství a rodičovství. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a velmi rychle si je oblíbíte. Střídají se tu kapitoly, takže poznáte pocity obou hrdinů. Kniha i když s nelehkým tématem se mi četla dobře a proplouva jsem jí. Dejte si pozor protože se tu řeší deprese, ztráta a jiné. Přestože se mi kniha opravdu líbila nedokázala mě zasáhnout tak jak jsem si představovala. Dávám tedy 4* ale zasloužené. Doporučuji všem kterým nevadí romantika protkaná važným tématem a vášní.

07.04.2024 4 z 5

13! 13! Pavel Tomeš

Asi tři povídky mě neoslovily nějak vůbec. U některých jsem byla hodně překvapená koncem. U zbytku převládal humor, který mi sedl a líbil se mi. U jedné povídky jsem vlastně nevěděla zda se smát nebo být smutná a to bylo teda hodně na zamyšlení. Na konci knihy najdete ještě přílohy kde vám například autor poradí pár komentářů ke knize, které můžete využít.
Vybírám:
,, Pobavila jsem se, ale místy mě i zamrazilo. Navíc jsem narazila i na velmi zajímavé myšlenky. “

03.04.2024 4 z 5

Tíživá lehkost lásky Tíživá lehkost lásky Lena Kiefer

Především chci říct, že kniha má nádhernou obálku a ořízku, která vám rozhodně zpříjemní čtení. Nejdřív negativa. Trvalo mi 100 stran než jsem se pořádně začetla a kniha si získala mou úplnou pozornost. Párkrát jsem narazila na různé nejastnosti a občas mi vadilo jak se Helena motá ve svých lžích. Střídají se tu kapitoly Heleny a Jessiaha a já zjistila, že mě nejvíc baví když jsou ti dva spolu! Protože Vážení! Ta chemie mezi nima ta byla prostě skvělá! Vyšetřování Heleny bylo taky moc fajn a určitě posouvalo knihu ještě někam jinam. Je tady opravdu dobře popsaná bolest a frustrace hlavních hrdinů, cítíte se s nimi mizerně a taky nevíte odkud kam.
Počítejte s tím, že je to romance na pokračování. Já se na pokračování rozhodně vrhnu protože jsem si ty dva moc oblíbila. Knihu doporučuji všem romantickým duším, kterým nevadí pomalá romance, která začíná hate to love. Lepších 3,5*/4* .

01.04.2024 4 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Tohle byla tak krásná kniha. Ráda bych vyzdvihla styl psaní, díky, kterému se kniha skvěle čte. Děj se tady tak nenápadně vyvíjí a graduje. Říkáte si, že se vlastně nic neděje ale přitom se děje všechno. Jsou tu dvě dějové linie a tentokrát musím říct, že mě bavily obě stejně. Příběh Anny a jejího manželství a mateřství vás donutí se zamyslet, hlavně pokud máte děti. A příběh Věrky vás zavede do historie a vy se dozvídáte spoustu nových nebo zajímavých informací o životě v pohraničí. Je tu důležité téma mateřství, rodiny, národnosti nebo třeba lásky a odvahy. Knihu všem vřele doporučuji a určitě si přečtu i další knihy autorky. Dávám 4,5/5*.

30.03.2024 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Kniha se skvěle čte ani nevíte jak a jste v polovině knihy. Ten svět mě bavil ale pak přišla chvíle a já se trochu nudila, napravil to až konec kde bylo pár drsnějších věcí a spoustu akce. V knize se pořád něco dělo jen už mi to někdy přišlo, že se točím v kruhu a někdy se některá postava chovala zvláštně a pro mě nelogicky. Jsem zvědavá na další díl protože to téma nadřazenosti je určitě zajímavé a né až tak nereálné. Takže ano bylo to skvělé čtení ale mělo své mouchy. Dávám 3,5/5*

27.03.2024 4 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

Tahle kniha mě zasáhla jako šíp. Nedokážu ani vypovědět kolik emocí ve mně vyvolala. Ach Kit, já za tebe i dýchala. Ta kniha je tak skvěle napsaná. Spisovatelka je terapeutkou a je to opravdu znát protože každá postava je tak skvěle vykreslená a vy máte pocit, že ji doopravdy znáte. Kit tady poznávate jako velice mladou a zraněnou a postupně se jí snažíte poznat a pochopit. Někdy je to těžké a vy si řikate ale no tak holka to nemyslíš vážně. No a pak je tu Manny a věřte mi nebude člověka, kterého budete víc nenávidět. Budete cítit bezmoc a zlost a lítost a bude se vám zdát, že není konce. A samotný konec vás utvrdí v tom, že celej život Kit byl špatně a budete doufat, že už snad bude lépe. Nečekejte žádnou romantiku, čekejte složitý život dvou lidí, kteří se neměli potkat. Také upozorňuji, že jsou tu popisována různá zranění, toxicita, závisloti a jiné.

25.03.2024 5 z 5

Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Laura Taylor Namey

Tuhle knihu jsem si vybrala hlavně jako takovou oddychovku, která mi bude rychle plynout a budu se u ní přihlouple usmívat. Všechno tohle kniha splnila. Byla čtivá, milá a plná kubánského jídla. Orion byl ten nejmilejší kluk, který uměl uvařit ten nejlepší čaj. Bylo to spoustu vážnějších témat a tak měla kniha i trochu té přidané hodnoty. Ale teď příjde to ALE! Já si nedokázala oblíbit Lilu, nedokážu přesně říct proč. Nějak mi nepřirotla k srdci, nevěřila jsem ji, celkově jsem měla raději všechny ostatní. Nebyla nijak špatná ale asi mi zkrátka nesedla. Romantika v knize byla ale moc milá a krásná.

25.03.2024 3 z 5

Dalajláma – 31 tajemství, jak prožít přítomný okamžik Dalajláma – 31 tajemství, jak prožít přítomný okamžik Stéphane Garnier

Knihu určitě doporučuji. Možná bych uvítala kdyby byla kniha delší ale zase takhle se k ní můžu kdykoliv vrátit a najít si v těch slovech tu správnou podporu. A já se k ní vracet budu. To myslím mluví za vše.

19.03.2024 4 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Tohle byla jízda přátelé. Bylo to temné a bylo to děsivé. Nečtu moc podobných knih, takže jsem byla vyděšená většinu času. Neustále se tu něco dělo, neustále jsem odkrývala nějaká tajemství a vůbec nic jsem nepředvídala. Vůbec tu nečekejte nějakou lásku nebo obyčejné problémy mladých. Ústřední je tu láska tří sester, to jsem uvítala protože tolik knih jistě není. Kniha byla čtivá, zajímavá a s originálním prohnilým prostředím.

15.03.2024 5 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Knihy autorky mám ve velké oblibě a tak jsem se neváhala pustit i do téhle i když jsem úplně nevěděla do čeho jdu. Překvapilo mě, že jsem se v knize setkala s tématem andělů ale moc mě to bavilo. Je třeba napsat, že je to spíše pomalá fantasy kniha, která není nabitá akcí od začátku do konce. Pomalu poznávate svět Edenu a jeho obyvatele a odkrýváte všechna ta tajemství. Já si to užívala a svět i postavy jsem si oblíbila. Jediné co mi trochu vadilo bylo to, že jsem spoustu věcí odhadla, hlavně ty důležíté. I tak můžu knihu doporučit, hlavně těm, kteří chtějí poznat svět kde je důležitá víra i kouzla. Líbilo se mi hlavně to téma společenství a taky téma postavení žen.

13.03.2024 4 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Líbil se mi ten nápad i to jak se tu postupně vše vyvíjelo ať už politicky nebo prostřednictvím hrdinů z knihy. Mělo to spád, bylo to zajímavě napsané a nechávalo to ve mě pocit beznaděje a smutku, někdy se mi dělalo až špatně. Nevadilo mi přeskakováni kapitol a celkově mi sedl ten styl psaní. Bylo to surové a vše co se dělo dávalo smysl.

09.03.2024 4 z 5

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

Vrátit se do světa Černé čarodějky bylo úžasné. Tentokrát mi tam dokonale zapadla každá kapitola i o ostatních postavách. Každá postava tady sváděla svůj vlastní boj, který ale formoval celý příběh. Byla jsem ráda, že můžu lépe poznat Trystana i další nové i staré známé. Spisovatelka ve mně dokáže probudit spoustu pocitů, hlavně vzteku nad častou nespravedlností. Celý ten svět je o věcech, které jsou běžné i v našem světě akorát tady je to mnohokrát umocněné. No a ten konec? Ten byl neuvěřitelný! Taková jízda, přátelé. Nevím kdy výjde další díl ale už se třesu!

07.03.2024 5 z 5

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Je to dlouho co jsem nějaký komiks četla a o to víc mě to bavilo. Mera je krátký příběh o mladé dívce, která najde svou sílu a také lásku. Čtení vás bude bavit a odpočinete si u něj. Navíc má krásné ilustrace, hlavně to krásné zbarvení.

01.03.2024 4 z 5

Průzkumnický klub ledních medvědů Průzkumnický klub ledních medvědů Alex Bell

Tohle byla tak překrásná kniha. Pokud milujete dobrozdružství a kouzelné země a tvory, musíte ji zkusit! I když je určena dětem. Pohladila mě po duši, dokonce jsem měla potřebu si některé věci poznačit. Postava Felixe je ta nejúžasnější postava, se kterou jsem se za poslední dobu setkala a vše co říká vás dostane. Stella je silná a neohrožená a zapálená pro věc. Její přátele jsou každý jiný a svým způsobem zvláštní ale zamilujete si je. Do knihy je vloženo pár vážnějších témat ale ne nijak okatě a tak se s tím skvěle vypořádají i vaše děti. Já ji svým dětem rozhodně předám. Neskutečně se těším na další díly. Prosím zkuste tu knihu!

01.03.2024 5 z 5

Žhavé léto: Hříšné povídky Žhavé léto: Hříšné povídky * antologie

Dávám tak 2,5*/5*. Nejvíc se mi líbila povídka Neuplní. Celkově musím říct, že to bylo jako na houpačce. Jedna povídka byla skvělá, další bídná a další třeba průměrná. Některým šlo jen těžko uvěřit. Erotiku i povídky čtu zřídka a trochu jsem se bála jaké to bude ale nakonec to nebylo až tak zlé. Nicméně je to spíš takové průměrné oddechové čtení na léto. Nejvíc mě na tom asi bavilo to, že každá povídka byla od jiné autorky a tak jsem nikdy nevěděla co příjde. Ke konci jsem byla ale už krapet přeslazená, možná by mi jich stačilo jen šest.

28.02.2024 2 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Kniha je určená pro mládež. To ale neznamená, že se nebudete bát nebo že vás nebude bavit. Pokud máte rádi duchy nebo se jich bojíte, tak se do knihy určitě pusťte. Chvílema vám bude zima a budete cítit to temno, poznáte zajímavé místo ve Skotsku a budete se bavit nad poznámkami o Harry Potterovi. Cassidy a Jacob jsou skvělá dvojka! Určitě si přečtu i další díly.

23.02.2024 4 z 5

Kleopatra a Frankenstein Kleopatra a Frankenstein Coco Mellors

Kniha se navzdory tématům četla velice dobře. Autorka píše velice čtivě a dokáže vás zaujmout. Je to její první kniha ale upřímně bych to nepoznala. Dostávat se do hlav všech postav bylo zajímavé a nutilo vás to tak nějak přemýšlet. Možná je to příběh lidí z jiného prostředí než jste vy a možná si za to všechno co se jim děje můžou sami ale měli bychom znát i tohle ne? Tu odvrácenou tvář lidství.

21.02.2024 4 z 5