kikikrat Online kikikrat komentáře u knih

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Nemohla jsem se dočkat až se zase potkám s Percym a stálo to za to! Jako vždy byla kniha čtivá, vtipná a plná akce. Rick umí člověka vtáhnout do děje a ještě tak vtipně. Skvělé zapojení dalších bohů z řecké mytologie. Potkáte tu ale i ty staré známe bohy ale hlavně starou dobrou trojku: Percy, Annabeth a Grover. Těším se na další díl.

26.12.2023 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Tohle bylo skvělé! Netradiční prostředí zábavného parku, skvělá chemie mezi Zahrou a Rowenem a trocha pikantnějších scén, které tam naprosto sednou. Kniha je čtivá, plná dialogů a uteče vám ani nebudete vědět jak. Zahra je zábavná a Rowan možná až moc vážný a to dělá ten příběh ještě víc zajímavějším. Doporučuju a těším se na další díl.

18.12.2023 4 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Mně se knížka moc líbila. Neumím si představit co to musí s dospívajícím udělat když dostane tolik peněz. Věřím, že každý by zaplatil co potřebuje a pak hned co chce. Hlavní hrdinka s tím bojovala jak uměla. Seth byl skvělej, žádnej drsňák, naopak sympaťák s vtipem. Kniha se četla sama a ráda se pustím do dalších knih autorky.

14.12.2023 4 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Tohle bylo milé překvapení! Taková skvělá, zábavná a trhlá oddechovka. Autumn je pěkné kvítko a nelze si jí nezamilovat. Declana si taky oblíbíte i když možná o trochu míň. Pokud hledáte něco zábavného a nevadí vám trhlé hlavní hrdniky jděte do toho! Já dávám lepších 3,5*/5*

11.12.2023 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Chtěla jsem si přečíst něco vánočního jako každé Vánoce a narazila na tuto knihu. Pro mě byla vánoční možná až moc. Nějak mi to přišlo přeslazené nebo spíš převánočněné?! Ale ke konci už jsem se docela bavila. Na takovou tu pohodu v prosinci to je ideál.

08.12.2023 3 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Druhý díl série mě nezklamal. Neustále se tam něco děje. Postavy se dál vyvíjejí a na konci je skvělé rozuzlení. Zažijete radost, strach, zlost i smutek. Čtení této série stojí opravdu za to.

08.12.2023 5 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Musím přiznat, že tentokrát jsem se ze začátku trochu nudila. Řikala jsem si co to BULVA je?! Snad se to rozjede! Naštěstí rozjelo a pak měli věci rychlí spád. Akce, hádanky, skvělá zápletka díky, které do sebe vše zapadlo. Něco jsem třeba trochu odhadla ale spoustu věcí mě dostalo. Jsem trochu zklamaná z romantické linky. Přiznám se, že mi ta chemie mezi nima nefungovala tak jako mezi jinýma dvěma. Škoda. Těším se na další dobrodružství.

21.11.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Od začátku jsem si oblíbila hlavní postavu. To čím si musela projít nebylo lehké a je jasné, že ji to formovalo a i když se chvílema zdála jakože kope jen za sebe, postupně se z ní stávala žena, která dává životu a ostatním lidem šanci. Konec mě dojal.

17.11.2023 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Tohle je tak skvělá fantasy! Je čtivá, má mapu a spoustu nadpřirozených postav. Elloren se postupně s další a další stránkou vyvíjí a vy spolu s ní poznáváte svět, plný zla, předsudků, kouzel a tvorů. Některé postavy si zamilujete a jiné budete nenávidět. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

17.11.2023 5 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Musím přiznat, že ze začátku knihy jsem si říkala, do čeho jsem se to jen pustila. Děj mě nijak nevtáhnul a přišlo mi to dost o ničem ale postupem času jsem se začala na čtení těšit. Přišlo mi, že Marinu skvěle znám a prožívala s ní každý okamžik. Lásku, trápení, koronu, učení. Dávno nejsem v jejim věku ale ráda jsem si zavzpomínala. Oblíbila jsem si i ostatní postavy a to krásné prostředí venkova a lesa. Autorka píše skvěle a ráda si přečtu další její knihy.

06.11.2023 4 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Obálka a ořízka knihy jsou tak nádherné. I příběh se mi moc líbil. Sledujeme tady historický Olomouc a jednu dívku, která může slyšet mrtvé. Velice zajímavé téma a moc pěkně zpracované. Bavilo mě to a ani na chvíli jsem se nenudila. Kniha byla čtivá a hlavní postavy si snadno oblíbíte. Jen mi tam něco chybělo a nedokážu přesně říct co.

03.11.2023 4 z 5

Poslali je nalevo Poslali je nalevo Monica Hesse

Byla to krásná kniha, plná smutku a bolesti ale taky naděje. A právě ta naděje poháněla Žofii cestou z koncetračního tábora dál na cestu. Měla naději, že najde bratra, naději, že možná nalezne střípek normálního života. Moc jsem ji fandila a moc si ji oblíbila. Celou dobu jsem si myslela, že vím jak to je ale nakonec jsem byla překvapená.

03.11.2023 5 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Mám mnohem raději tuhle starší tvorbu autorky než tu novější. Tato kniha mě zasáhla svým tématem. Vyrovnání se se ztrátou blízkého ale i pravou láskou, která skončila příliš brzy. Elsie byla chvílema na facku ale přišlo mi to pochopitelné. Skvělá kniha.

20.10.2023 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Začátek knihy mě nenadchnul a na druhou stranu ani nijak nezklamal. Někde za začátkem to začalo být zajímavé. Poznávaní postav, jejich problémů a nějaké zvraty. Dokonce jsem se na čtení knihy těšila. Pak přišla poslední část knihy a ta mi přišla snad nejhorší. Hlavní hrdinka se stala protivnou, nevěděla kudy kam a já s ní a kdo stojí za tou hrou jsem uhodla rychle což mě docela mrzelo. Ten konec byl pro mě zmatený a přehnaný. Znovu už bych se do knihy nepustila ani do nového vydání.

20.10.2023 3 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Poslední díl této série mě bavil stejně jako ten první. Narozdíl od toho druhého mi přišlo, že má Emílie jasný cíl a, že akce tady není na úkor erotiky. Vše se krásně dopľnovalo a já si knihu opravdu užila. Je mi líto, že opouštím tento svět ale co jsem postřehla další příběh ze světa hříšných na nás čeká už brzy.

10.10.2023 4 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Dlouho jsem váhala nad hodnocením. Začátek knihy mě pohltil, líbilo se mi se seznamovaní a ta přidrzlá žena se jménem Smrt. Pak přišla další část knihy a mě trochu přestávalo bavit číst tolik popisných věcí. Konec knihy se zase rozjel a já byla spokojená. Přála bych si asi více akce ale je to čistě jen můj názor. Kniha je jinak čtivá, zajímavá a co je na ni nejkrásnější - ilustrace. Překrásné ilustrace.

10.10.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Další skvělá kniha, která vás totálně pohltí a zasáhne. Kniha je čtivá, plná emocí a s tématem odpuštení. Byl to silný příběh plný bolesti. Stále mě nejvíce zasáhla kniha Námi to končí.

16.09.2023 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Marie Laval

Lepších 3,5/5*. Bylo to krásné a milé čtení. Nádherné prostředí skotských ostrovů. Zajímavá zápletka a docela milé postavy. Nejspíš si z knihy budu nejvíce pamatovat právě to prostředí, které je tam skvěle popsáno.

16.09.2023 4 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Lepších 3,5*/5*. Kniha je psaná v er-formě, to mi vlastně vůbec nevadilo, jenže začátek byl tak nějak krkolomný. Přisuzuji to tomu, že je to první kniha autorky. Potom co jsem se začetla jsem to buď přestala vnímat nebo jsem si zvykla.
Postavy jsem si oblíbila ale přiznám se, že nejvíc Archera. Byl to takovej komik a pozitivní člověk.
Trochu mě mrzelo, že s tím jak přišel Chase, upozadilo se přátelství Josie a Valerie. Další co mi vadilo bylo to, že se tam málo vyskytovala rodina Josie i Chase. Dala bych těm hádkám víc prostoru.
Autorce lépe sedlo psát monology nežli to kolem. Jinak byla ale kniha čtivá, zajímavá a plná témat, které bychom neměli přecházet.

Závěrem citát, který stál za uložení.
..Pamatuj si, že stesk po něčem, co bylo je lepší než lítost kvůli něčemu, co mohlo bejt.

21.08.2023 4 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Dávám knize tak 3-3,5-5*. Těšila jsem se na knihu protože Annu krví oděnou jsem si zamilovala a ani po letech na ni nezapomněla. U této knihy to bylo jako na houpačce. Na některých stránkách jsem se nedokázala začíst a nudila jsem se a někde jsem to úplně hltala. Čekala jsem asi nějak víc. Netuším zda se pustím do dalších dílů. Konec byl akční a nečekaný ale závěrečný boj královen nikde. Nejraději mám asi Arsinoe, zdála se mi taková svá. Naopak celá zápletka s Jules mě někdy otravovala.

17.08.2023 4 z 5