kikikrat kikikrat komentáře u knih

Kleopatra a Frankenstein Kleopatra a Frankenstein Coco Mellors

Kniha se navzdory tématům četla velice dobře. Autorka píše velice čtivě a dokáže vás zaujmout. Je to její první kniha ale upřímně bych to nepoznala. Dostávat se do hlav všech postav bylo zajímavé a nutilo vás to tak nějak přemýšlet. Možná je to příběh lidí z jiného prostředí než jste vy a možná si za to všechno co se jim děje můžou sami ale měli bychom znát i tohle ne? Tu odvrácenou tvář lidství.

21.02.2024 4 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Začetla jsem se od první stránky a chtěla jsem číst dál a dál. Byla jsem tak rozlobená na rodiče Beth, jako bych to prožívala s ní. Občas mi i ona lezla na nervy, tím jejím pobíháním, lhaním a podobně ale já už nejsem puberťák, nemám tolik pochopení. Určitě musím zmínit, že v knize je spoustu závažných témat jako ztráta blízké osoby, ztráta svobody a další. Tyhle témata jsou tu skvěle vykreslené a zasáhnou vás. Těším se na další knihy autorek.

16.02.2024 4 z 5

Julie a žralok Julie a žralok Kiran Millwood Hargrave

Kniha je určená dětem a já musím říct, že tuhle knihu dám jednou s radostí svým dětem až na to budou mít věk. Jsou tu nádherné ilustrace a ještě krásnější příběh, plný faktů ale taky situací o kterých by děti měly vědět. Kniha je moc hezky napsaná a tak nějak vám mnoho dá.

14.02.2024 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha byla čtivá a jestli je něco co musím vyzdvihnout tak to, že autorka si dala opravdu záležet aby na sebe vše navazovalo a člověk se tak nemohl ztratit v ději. Měla jsem vysoké očekávání, které se skoro naplnilo ale přeci jenom mi tam něco chybělo a přesně nedokážu popsat co. Knihu ale moc doporučuju hlavně nám romantickým duším.

14.02.2024 4 z 5

Bohové jadeitu a stínu Bohové jadeitu a stínu Silvia Moreno-Garcia

Tahle pohádka zasazená do dvacátých let vás zavede na cestu Mexikem. Poznáváte tak mexická města ale táké mayskou mytologii. Musím říct, že první třetina knihy mě nijak zvlášť nenadchla a bylo mi jedno co se s hlavními hrdiny stane ale pak se to zlomilo a já na ně přece jen musela myslet. Moc mi nesedl styl autorky a to převážně když šlo o popisy míst. Celkově ale můžu knihu s klidem doporučit, bylo to totiž dobrodružné a zajímavé čtení. Dávám 3.5*/5*.

08.02.2024 3 z 5

Divoký květ Divoký květ Drew Barrymore

Drew mám moc ráda. Především ve filmu 50x a stále poprvé! Ten film bych mohla vidět 50x a stále bych se smála jako poprvé! Jo přesně tak. Navíc kdo by neviděl E.T. nebo Charlieho andílky. Každá kapitola v knize je nějaký příběh z hereččina života, který je pro ni nějak důležitý. Dozvíte se něco o její rodině, o tom jak byla ve 14 zplnoletněna a našla si byt a práci. Potkáte pana Spielberga nebo Adama Sandlara a další

07.02.2024 4 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Když jsem knihu začala číst vůbec jsem si nepředstavovala, že toho zažiju tolik. Tahle kniha dokázala, že jsem se v jednu chvíli smála opravdu nahlas a za pár kapitol jsem brečela jako želva. Líbilo se mi to krásné pro mě neznáme prostředí Aljašky. Romantická linka mi přišla uvěřitelná a vážně dobrá. Důležité mi přišlo i to sbližování s otcem a poznávání sebe sama. Tahle kniha pro mě byla obrovské překvapení a moc ráda si přečtu další knihy autorky.

03.02.2024 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Tuhle knihu mám v knihovně už věčnost a až díky losováni jsem se k ní dostala. Bože a jak byla skvělá! Kouzelná, dechberoucí , plná vzpomínek, obyčejného života, ztráty, lásky i rodiny. June i Saula jsem si okamžitě zamilovala pro jejich humor. Dům June jsem si zamilovala pro jeho kouzlo i temnotu. Odkrývání jejich minulosti mě nesmírně bavilo a těšila jsem se na každou další vzpomínku. Věřím, že tato kniha nesedne každému, že možná člověk nedostane co čeká. Já dostala mnohem víc a všem, kteří věří v něco mezi zemí a nebem, knihu vřele doporučuji.

29.01.2024 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Kniha je pro děti a je skvěle napsaná a určitě dává dětem možnost rozvíjet fantazii. Seznamuje je s vlastnosmi, které nejsou úplně dobré, s chudobou i nadějí. Za mě určitě skvělá volba.
Pořádně nevím jak knihu hodnotit ale nakonec jsem se rozhodla pro 4*. Kniha je krásná a čtivá ale ten příběh už jsem znala.

28.01.2024 4 z 5

Černý dort Černý dort Charmaine Wilkerson

Knihu jsem četla hned po Barvě Nachu, která mě nadchla a tak jsem chtěla v tomto tématu pokračovat. Musím ale přiznat, že to byla možná chyba. Černý dort je určitě přínosná a krásná kniha. Bohužel se mi ale nečetla tak dobrě jak jsem doufala. Řada jmen, událostí a časů mě občas mátla. Téma diskriminace tady nešlo úplně do hloubky a v pasážích o Benny nebo Byronovi mi přišlo, že se motám občas v kruhu. Kniha se mi líbila ale kvůli těmto “ale ji nemohu dát plný počet a přikláním se spíše k 3,5-4*. I tak ji určitě doporučuji.

26.01.2024 4 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Kniha se četla opravdu sama díky tomu jak Celie píše dopisy, prostě tak jak jí narostla pusa. Život Celie není lehký a je těžké to číst ale donutí vás to přemýšlet. Trošku jsem se zasekla na dopisech od Nettie u kterých se člověk musel víc soustředit. Dozvídáte se tu nějaké věci o otroctví, o Afrických kmenech a podobně. Postavy jsou tu skvělé a barvité, například Sofie mi přirostla k srdci. Všem, které zajímá a baví tématika černochů, určitě doporučuji.

22.01.2024 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Mariana Zapata píše prostě skvěle. Každá její kniha má kolem 500 stránek ale vy je přelétnete ani nevíte jak. U této knihy to bylo ještě rychleji díky emailům a chatům ale neznamená to, že nějak příjdete o děj. Já si to moc užila. Okamžitě jsem si zamilovala Ruby i Aarona a těšila jsem se na každou další stránku. Chápu, že někomu tahle forma nemusí sednout ale já tuhle knihu řadím hned po Kultim, který je stále moje srdcovka, jako druhou mou nejoblíbenější od autorky.

18.01.2024 5 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Kniha se navzdory tématu četla velice dobře. Nejprve jsem se nemohla začíst ale později kniha ubíhala sama. Spoustu věcí jsem netušila, například o lodích s židy směřující do Palestiny. Kniha pro mě tedy měla přidanou hodnotu. Jako každá taková kniha o židech nebo celkově o válce byla kniha smutná a člověk cítil až bolest. Myslím ale, že je důležité tyhle knihy číst. Nesmíme zapomenout na lidi, kteří umřeli úplně zbytečně a stejně tak nesmíme zapomenout na lidi, kteří přežili a statečně vyprávěli své příběhy. Děkuji za další takovou knihu.

16.01.2024 5 z 5

Případ tajemné krinolíny Případ tajemné krinolíny Nancy Springer

Tenhle díl se mi líbil ze všeho nejvíc. Měl přidanou hodnotu díky tomu případu i zapojení bytné. Bavilo mě, že mi vše docházelo spolu s Enolou. I když nejsem cílová skupina a knihy jsou jednodušší, já si je opravdu užívám a těším se na další díl.

12.01.2024 5 z 5

Případ růžového vějíře Případ růžového vějíře Nancy Springer

Jsem úplně mimo cílovou skupinu, no ale nezamilujte si tuhle cílevědomou a statečnou Enolu. Tak rádá s ní pátrám a řeším rébusy. Navíc se v tomto díle potkáte i s bratry a Sherlock začíná Enolu víc a víc chápat a to mě těší.

12.01.2024 4 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Třetí díl této série je trochu jiný. Je tu více kapitol ostatních postav. Chápu proč to muselo být ale mnohem víc hltám ty části s Elloren. Kniha vám stejně jako ostatní bude neuvěřitelně ubíhat a těch 520 stran přečtete skoro hned. Možná je tu trochu víc prostoru pro Elloner a její vývoj a vztah ale myslím, že to bylo potřeba. Těším se na další díl. Pro ty postavy bych dýchala.

09.01.2024 5 z 5

S láskou Pamela S láskou Pamela Pamela Anderson

Tohle bylo milé překvapení. Pamelu nijak nesleduji, takže jako mnoho lidí jsem ji viděla jako herečku a modelku s vnady. Ona mě ale dostala! Je velice moudrá a inspirující. Kniha samotná byla jako takové umění, protkané jejím životem. Začátek jejího života nebyl lehký ale vybojovala si své místo a bylo skvělé o tom číst. Díky Pamelo, že jsem tě mohla poznat.

29.12.2023 5 z 5

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Nemohla jsem se dočkat až se zase potkám s Percym a stálo to za to! Jako vždy byla kniha čtivá, vtipná a plná akce. Rick umí člověka vtáhnout do děje a ještě tak vtipně. Skvělé zapojení dalších bohů z řecké mytologie. Potkáte tu ale i ty staré známe bohy ale hlavně starou dobrou trojku: Percy, Annabeth a Grover. Těším se na další díl.

26.12.2023 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Tohle bylo skvělé! Netradiční prostředí zábavného parku, skvělá chemie mezi Zahrou a Rowenem a trocha pikantnějších scén, které tam naprosto sednou. Kniha je čtivá, plná dialogů a uteče vám ani nebudete vědět jak. Zahra je zábavná a Rowan možná až moc vážný a to dělá ten příběh ještě víc zajímavějším. Doporučuju a těším se na další díl.

18.12.2023 4 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Mně se knížka moc líbila. Neumím si představit co to musí s dospívajícím udělat když dostane tolik peněz. Věřím, že každý by zaplatil co potřebuje a pak hned co chce. Hlavní hrdinka s tím bojovala jak uměla. Seth byl skvělej, žádnej drsňák, naopak sympaťák s vtipem. Kniha se četla sama a ráda se pustím do dalších knih autorky.

14.12.2023 4 z 5