Kika28 Kika28 komentáře u knih

Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Walt Disney

Krásná knížka- hlavně teď v období adventu. Knížka obsahuje nádherné vánoční příběhy se známými zvířecími Disney postavami- Kačer Donald, Mickey Mouse, Kulík, Dulík a Bubík, a další. Některé ty příběhy jsou známější v jiné podobě např. Vánoční koleda a některé jsou originální.
Knížku určitě doporučuji.

15.12.2021 5 z 5

Dobrodružství Týnky a Pavlíka Dobrodružství Týnky a Pavlíka Petra Vondrová

Je mi 17 a tuhle knížku miluju. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětství. Knížka vypráví o dvojčatech Týnce (hezký plus je ten, že se jmenuji stejně jako hlavní hrdinka) a Pavlíkovi a jejich rodině. Zažívají různá dobrodružství a prožijete s nimi příběhy, které se odehrávají od jara až do zimy.
Knížku určitě moc doporučuji, hlavně malým dětem.
Knížce nedávám 5 hvězdiček, protože je to dětská knížka, ale hodnocení je i tak skvělé- 4,5/5*

15.12.2021

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Tento díl se mi líbí poněkud víc než ten první. Příběh je tady zajímavější, sladší a postavy mi více přirostly k srdci. Příběh skvěle doplňují kresby, což je logické když je to komiks, ale ty kresby jsou fakt nádherné.
Hodnocení: 4,5/5* doporučuji

28.11.2021

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Skvělá knížka s příběhy a dobrodružstvím, které prožívá šest dětí. Příběhy jsou krásné a místama i vtipné. Příběhy skvěle doplňují ilustrace od skvělé ilustrátorky Heleny Zmatlíkové. Tuhle knížku prostě miluju.

28.11.2021 5 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Milý a krásný komiks, který nám ukazuje vtipně vykreslený život puberťačky, někdy bych řekla spíš introvertní puberťačky.
Musím uznat, že jsem z komiksu mile překvapená. Ty situace jsou vtipné a atmosféru skvěle doplňují lehké, ale krásné ilustrace. Textu v knížce není moc, což se není čemu divit když je to komiks, ale situace jsou krásně poznat i v těch ilustracích.
Musím říct, že v pár těch situacích jsem si řekla, že to jsem přesně já, což se mi na knížce taky líbilo.
Celkově komiks hodnotím kladně, ale ne plným počtem, protože je to komiks a nemůžu jej hodnotit jako klasickou knihu.
Doporučuji.

21.11.2021 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Kvůli pozitivním recenzím jsem měla na knížku velká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Začátek byl slibný, ale pak se knížka bohužel pokazila.

Hodnocení děje:
Knížka má zajímavý námět, bohužel mě neoslovilo zpracování námětu. Na knížce mi vadil místama nudný děj, ve kterém jsem se chvílemi i ztrácela. Další věcí co mi vadila- jsou dlouhé a nudné kapitoly. Ale co mě bavilo, tak byly zprávy/maily hlavních hrdinů u kterých jsem se bavila.

Hodnocení postav:
Hlavní hrdinové mi byli strašně moc sympatičští, ale u ostatních postav se to tak říct nedá, jelikož se mi chvilkami některé postavy pletly a já si k nim nevytvořila žádný vztah. Ale když tak nad tím přemýšlím, tak mi byly celkem sympatické i Zahra, June a Nora.

Celkové hodnocení:
Bohužel jsem od knížky nedostala to co jsem od ní očekávala a jsem z ní zklamaná. Proto ji za mě nemůžu doporučit, i když bych moc chtěla.
2,5*/5*

08.11.2021

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Za mě je toto nejslabší díl z celé série, bohužel mi moc nesedlo to cestování do Connerových příběhů. Chvilkami jsem měla problém i s délkou kapitol a dějem, který mě chvilkama nudil. Postavy byly skvělé, hlavně ty, které jsme poznali už v předchozích dílech. Děj měl zajímavou zápletku, ale možná bych ubrala maličko stran, jelikož mi přišlo že se chvilkama táhne.
Ale i přes všechny negativa musím uznat, že jsem si čtení užívala a jsem ráda za to, že jsem se mohla vrátit k této úžasné sérii, ve které jsou tak skvělé postavy.
Za mě můžu knížku celkem doporučit.

13.09.2021 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knížku jsem četla už podruhé a je skvělá. Člověk si řekne povinná četba to bude otrava, ale ne ta knížka je skvělá. Dobře se čte a máte ji přečtenou za chvilku. Postavy jsou skvělé a děj je zajímavý. Knížku jako povinnou četbu můžu rozhodně doporučit.
Hodnocení- 4,5*/5*

09.09.2021

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Moje druhá knížka od autorky.
Musím říct, že mě knížka bavila a ten konec jsem nečekala. Knížka je opravdu čtivá, ale měla jsem jednou chuť knížku odložit, ale ne z toho důvodu, že by mě nebavila, ale z toho důvodu co jsem se tam dozvěděla. Nechápu co je člověk schopný udělat pro peníze a potom mluvit s člověkem, který je kvůli němu úplně na dně a necítit vinu. Ten konec byl dobře zpracovaný a hlavně ta poslední kapitola, která končí otevřeně, ale přitom víme co se tam stalo.
Celkové hodnocení knížky: Knížka byla skvělá, ale bohužel musím strhnout půl hvězdičky za to, že jsem měla chuť knížku odložit.
4,5*/5*

15.08.2021

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Skvělá knížka, hodně čtivá a strašně milá. Styl autorčina psaní je skvělý, stejně jako v minulých dílech, autorka prostě umí psát.
Postavy jsou stejně skvělé, možná i o trochu lepší. Lara Jean a Peter jsou strašně sladcí a skvělí. Kitty je prostě Kitty. A Margot, u ní mi trochu vadilo jak se chovala k Trině, ale trochu jsem ji i chápala, ale jinak ji mám ráda. Trochu mi vadilo chování i táty Lary Jean, některé věci bral moc vážně, teda alespoň mě to tak přišlo, ale chápu že má o holky strach. Jediná postava, která mě štvala byla Peterova maminka, která se jim pletla do vztahu. Chápu, že ho má ráda a chce ho chránit, ale je to jejich život a záleží na nich jak si ho zařídí.
Celkově se mi tento díl líbil asi nejvíc i přes některé výhrady k některým postavám.
Musím říct, že to bylo skvělé zakončení celé série, ale klidně bych ocenila i pokračování. Za mě můžu celou tuhle sérii jen a jen doporučit.

10.08.2021 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Začátek knížky byl pomalejší než u prvního dílu, ale potom se to rozjelo a bylo to boží. Styl autorčina psaní je pořád skvělí a strašně dobře se čte a tím pádem je knížka strašně čtivá.
Co se týče postav, tak ty jsou téměř skoro stejně skvělé jako v prvním díle, ale mám k nim pár výhrad. Vadilo mi chování Petera, jak pořád omlouval Gen, já chápu že spolu byly delší dobu, ale mám takový pocit, že byl víc na straně Gen než Lary Jean, což mě nehorázně štvalo. Lara Jean mi přišla trochu moc nedůvěřivá, ale chápu ji. Ale našla jsem dvě postavy, které mě jenom štvaly a to byla Gen a Stormy, ale abych postavy jen nekritizovala, tak musím napsat, že jsem si oblíbila Johna a chvílemi jsem si nebyla jistá, zda chci aby Lara Jean byla s Peterem nebo s Johnem.
Děj, jak jsem psala byl ze začátků pomalejší, ale pak se rozjel a byl neskutečně čtivý a líbil se mi i směr kam děj směřoval, jen kdyby tam nebyly některé ty postavy. Ale kdyby tam ty postavy nebyly, tak by knížka byla nudná.
Za mě knížku určitě doporučuji.

30.07.2021 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Knížku čtu už po třetí a je pořád stejně skvělá. Autorka píše strašně čtivě a knížka má ideální délku kapitol.
Postavy jsou strašně super, všechny jsem si moc oblíbila- tedy až na Gen, to je mrcha. Hodně se mi líbí vztah mezi sestrami a celkově vztahy mezi postavami.
Knížku bych doporučila všem co mají rádi romantiku. Už se moc těším na film, který jsem ještě neviděla.
Za mě knížku jednoznačně doporučuji.

18.07.2021 5 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

Na knížku jsem neměla moc velká očekávání a jsem za to ráda, jelikož byla taková nijaká.
Postavy mi moc nesedli Clarity byla taková průměrná hlavní hrdinka a nějak se mi nepodařilo víc se s ní sblížit a Cameron mi přišel strašně nafoukaný a byl mi celkem nesympatický.
Děj byl takový nic moc a mi vadilo, že poslední třetina knížky se už neodehrává na táboře, ale v jejich městě. Celkově děj mě nijak moc neuchvátil, čekala jsem , že tam bude trochu více popsaný táborový život.
Finální hodnocení: Myslím si, že by se knížka mohla líbit mladším čtenářkám. Knížce dávám 2,5* z 5*

18.07.2021

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Četla jsem knížku po třetí a musím říct, že je to pořád čtivé, krásné, boží, dokonalé, napínavé. Já Harryho prostě zbožňuju a všem ho moc doporučuji a už se moc těším na re-reading dalších dílů a tento díl jsem určitě nečetla naposled.
DOPORUČUJI- všem co ještě nečetli.

14.07.2021 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Já tu knížku miluju, nejsem si jistá zda se to slovo k této knížce kvůli tématu hodí, ale jiné mě nenapadá. Knížka je strašně moc krásná a dojemná.
Co se týče postav, tak Stella mi sedla hned a na Willa jsem si musela chvíli zvykat, ale nakonec jsem si ho taky moc oblíbila.
Děj byl krásný a dojemný, jak už jsem psala. Když se do knížky pořádně začtete, tak vám stránky utíkají pod rukama tak, že zachvíli jste u konce, což je škoda klidně bych knížku prodloužila.
Knížka ve mě zanechala spoustu pocitů. Třeba ten, že by mě zajímalo jak to pokračuje, protože ten konec je takový uzavřeno- neuzavřený, ale krásný. Knížku jsem dočetla večer a než jsem usnula, tak jsem na ni celou dobu myslela, což už se mně dlouho nestalo abych na knížku tak moc myslela. Ráno jsem si musela pustit film, abych věděla zda je tak skvělý jako ta knížka a výsledek- je taky tak skvělý.
Knížku i film MOC DOPORUČUJI !!!!

05.07.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje první přečtená knížka od této autorky a moje první přečtená knížka z tohoto žánru. Než jsem se do knížky pustila měla jsem strach, že mi nesedne styl autorčina psaní, že se do knížky nezačtu a že mě tento žánr nebude bavit. Opak se stal pravdou styl psaní i děj byl skvělý a strašně čtivý.
Knížka je plná zvratů a vždy když si myslíte, že už víte kdo je vrak, tak se objeví někdo jiný koho začnete podezřívat. Musím říct, že do poslední kapitoly jsem netušila kdo je doopravdy vrah.
Za mě knížku můžu jen a jen doporučit, byla skvělá a příjemně se četla. Určitě si od autorky přečtu i její další knížky, protože píše skvěle. A jsem hodně ráda, že jsem začala číst nový žánr a tato knížka byla ideální na začátek tohoto žánru.

19.06.2021 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Tak tohle byla hrozně pěkná knížka, ale zároveň strašně moc smutná. Je to knížka plná myšlenek, nad kterými je fajn si za přemýšlet. Knížka nám ukazuje smutnou realitu života a jak se s ní máme vypořádat. Bohužel nemůžu dát plný počet hvězd, jelikož ten třetí příběh byl pro mě trochu zmatený a tak musím půl hvězdičky odebrat. Jinak knížku doporučuji ať už mladším nebo starším, myslím si že by se všem mohla líbit.
Hodnocení- 4,5*/5*

16.05.2021

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Tuhle autorku mám moc ráda. Zatím jsem od ní četla jen pár knížek, ale chci to postupně dohnat, i když nejsem věková kategorie. Tahle knížka pro mě byla tak trochu zklamání, což mě hrozně moc mrzí, jelikož jsem si ji chtěla přečíst hrozně dlouho a měla jsem velké očekávání. Začátek byl slibný, ala pak se něco zvrtlo a moc mě knížka nebavila, ale konec to trochu spravil. Z dvojčat jsem si víc oblíbila Garnet, protože Ruby mě celkem dost štvala nebo spíš mě štvalo její chování, přišlo mi sobecké.
Za mě je to průměrná knížka.

30.04.2021 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

(SPOILER) Začátek byl pro mě malinko slabší, ale pak se děj rozjel a mě zajímalo jak to celé bude pokračovat. Postavy jsou zde stejně skvělé jak v prvním díle, tedy až na Brooke a Dinu, které mě nehorázně štvaly a ještě mi moc nesedl Gideon, ale to bude tím že se tam moc nevyskytuje. Naštěstí Brooke už mě dál štvát nebude, ale doufám že s tím koncem Brooke nemá nic společného Reed. Nejvíce mi sedli Ella, Reed a Easton, které jsem si oblíbila už v prvním díle. Celkem mě překvapilo, kdo se objevil na konci toho dílu, já jsem si myslela že je mrtví a myslím si že i ostatní ať už v knížce nebo ti co to četli si to myslely taky. Jsem hodně zvědavá jak moc ta postava zahýbe dějem v dalším díle, na který se moc těším a budu doufat v dobrý konec, který dopadne tak jak bych si přála. Knížku můžu moc a moc doporučit i přes pomalejší začátek, protože ten zbytek knížky vše spravil. MOC DOPORUČUJI

28.04.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

První polovina knihy byla nic moc, děj byl takový průměrný chvílemi až podprůměrný. Těsně před začátkem druhé poloviny knížky mě děj začal neskutečně bavit a bavil mě čím dál víc až do konce. Postavy byly moc fajn a všechny jsem si oblíbila. Moc se mi líbil vztah mezi Gaby a jejím dvojčetem a samozřejmě taky mezi Gaby, jejím dvojčetem a jejich přáteli. Saša byl taky moc fajn postava, líbil se mi jaký měl vztah s Gaby. Celou druhou polovinu knížky jsem se při čtení jen usmívala jak to bylo krásné. Jediné co mi na postavách trochu vadilo bylo jejich chování, které často neodpovídalo jejich věku. Na knížce mi taky moc nesedl autorčin humor, který mi nepřišel vůbec vtipný.
Knížka je spíš průměrná.

06.03.2021 3 z 5