key.maker key.maker komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Dost drsný příběh hodně mladé narkomanky. Přečteno sice až v mých 30 letech, ale o to víc si nedokážu představit, co musela zažívat hlavní aktérka a vůbec ty děti...

20.08.2017 4 z 5

Drakulův host a jiné povídky Drakulův host a jiné povídky Bram Stoker

Tento soubor autorových povídek vydala jeho manželka po jeho smrti. Kniha se mi celkově moc nelíbila. Ačkoliv se mi jeho Drákula líbí, tak jiné jeho povídky mě moc neoslovily. Jako oddechová četba dobré.

23.08.2016 2 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Nespavost je nepříjemná věc, délka spánku se vám den ode dne zkracuje. Ale co když zjistíte, že vidíte svět v jiných barvách, barvách aur, že si můžete od jiných vzít trochu energie. A lze změnit osud bez následků?

Začátek je opravdu nezáživný. Ale když už se člověk prokouše delším úvodem, stojí to za to.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvěle napsané, skvělý nápad. Vynikající psychologické analýzy postav, tak typické pro Kinga. Bavil jsem se od začátku do konce. Doporučuji.

08.08.2016 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Dalo by se říct, že klasická „kulhánkovina“. Začátek rychle plynul, v středu nastal útlum, závěr skvělý. V některých scénách trocha romantiky, na Kulhánka možná až moc, dá se to přežit. :) Opět krásný černý a cynický humor. Upíři, nemrtví. Vytuněné zbraně s velmi zvláštním střelivem. Na Noční klub to nemá, ale ten je asi nepřekonatelný. Koupě ani času v nejmenším nelituji. A musím se zeptat: Kdy vyjde další kniha? :)

Z upířích archivů I. Z upířích archivů I. Otto Penzler

V knize je povídek hodně, některé mě však tolik nebavily a četly se mi hůře, ač byly třeba i krátké (ale to je zcela jistě dáno různými autory, kteří mají jiný styl psaní, či pro mě neatraktivním časovým obdobím odehrávaného děje). Ale našlo se i dost takových, které mě naopak zaujaly a četly se jedním dechem. :)

08.08.2016 3 z 5

Historie kanibalismu aneb Ochutnej svého souseda Historie kanibalismu aneb Ochutnej svého souseda Daniel Diehl

Zajímavý přehled zaznamenaných případů kanibalismu v afrických kmenech, ve válkách či v případech masových vrahů (Andrej Čikatilo, Jeffrey Dahmer, Albert Fish, Armin Meiwes, Issei Sagawa a další).

Svědectví Svědectví Stephen King

Kniha má sice něco málo přes tisíc stran, ale stojí za přečtení. Toto dílo považuji za jedno z nejlepších od Stephena Kinga. :-)

08.08.2016 5 z 5

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

Neuvěřitelné případy, při kterých až mrazí a které se opravdu staly.