key.maker - Příspěvky

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOC. V. Felscherinow

Dost drsný příběh hodně mladé narkomanky. Přečteno sice až v mých 30 letech, ale o to víc si nedokážu představit, co musela zažívat hlavní aktérka a vůbec ty děti...

20.08.2017


Drakulův host a jiné povídkyDrakulův host a jiné povídkyB. Stoker

Tento soubor autorových povídek vydala jeho manželka po jeho smrti. Kniha se mi celkově moc nelíbila. Ačkoliv se mi jeho Drákula líbí, tak jiné jeho povídky mě moc neoslovily. Jako oddechová četba dobré.

23.08.2016


NespavostNespavostS. King

Nespavost je nepříjemná věc, délka spánku se vám den ode dne zkracuje. Ale co když zjistíte, že vidíte svět v jiných barvách, barvách aur, že si můžete od jiných vzít trochu energie. A lze změnit osud bez následků?

Začátek je opravdu nezáživný. Ale když už se člověk prokouše delším úvodem, stojí to za to.

08.08.2016


Pod kupolíPod kupolíS. King

Skvěle napsané, skvělý nápad. Vynikající psychologické analýzy postav, tak typické pro Kinga. Bavil jsem se od začátku do konce. Doporučuji.

08.08.2016


Vyhlídka na věčnostVyhlídka na věčnostJ. Kulhánek

Dalo by se říct, že klasická „kulhánkovina“. Začátek rychle plynul, v středu nastal útlum, závěr skvělý. V některých scénách trocha romantiky, na Kulhánka možná až moc, dá se to přežit. :) Opět krásný černý a cynický humor. Upíři, nemrtví. Vytuněné zbraně s velmi zvláštním střelivem. Na Noční klub to nemá, ale ten je asi nepřekonatelný. Koupě ani času v nejmenším nelituji. A musím se zeptat: Kdy vyjde další kniha? :)

08.08.2016


Z upířích archivů I.Z upířích archivů I.O. Penzler

V knize je povídek hodně, některé mě však tolik nebavily a četly se mi hůře, ač byly třeba i krátké (ale to je zcela jistě dáno různými autory, kteří mají jiný styl psaní, či pro mě neatraktivním časovým obdobím odehrávaného děje). Ale našlo se i dost takových, které mě naopak zaujaly a četly se jedním dechem. :)

08.08.2016


Historie kanibalismu aneb Ochutnej svého sousedaHistorie kanibalismu aneb Ochutnej svého sousedaD. Diehl

Zajímavý přehled zaznamenaných případů kanibalismu v afrických kmenech, ve válkách či v případech masových vrahů (Andrej Čikatilo, Jeffrey Dahmer, Albert Fish, Armin Meiwes, Issei Sagawa a další).

08.08.2016


SvědectvíSvědectvíS. King

Kniha má sice něco málo přes tisíc stran, ale stojí za přečtení. Toto dílo považuji za jedno z nejlepších od Stephena Kinga. :-)

08.08.2016


Nevysvětlitelné záhadyNevysvětlitelné záhadyV. Farkas

Neuvěřitelné případy, při kterých až mrazí a které se opravdu staly.

08.08.2016