kety76 kety76 komentáře u knih

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Velice čtivě a barvitě napsaný příběh. Autorce se podařilo věrně popsat děsivý příběh, ve kterém není nouze o brutální scény, lásku a naději. Co mě děsí na celé knize nejvíc, je to, že tyto hrůzy se skutečně dějí každý den, a my je těžko můžeme ovlivnit. Uvědomuji si, jaké štěstí mám, že žiji v zemi, kde žena má svá práva, přání a sny, které může realizovat. Je to zamyšlení nad tím, co způsobuje víra, kterou si tito tzv. bojovníci vykládají po svém.

01.02.2020 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Krásná, velice smutná kniha. Autorka si vybrala skutečně těžké téma, které musí nutně zasáhnout každého, kdo má srdce a aspoň trochu se umí vcítit do bolesti a trápení jiných. To, co se stalo hlavnímu hrdinovi v dětství je naprostá hrůza, smutný je i fakt, že i když byl úspěšný a dařilo se mu v profesnim životě, nedokázal se mít rád, ocenit své úspěchy a opakovaně sám před sebou zklamal. Neustále si ale říkám, že kdyby včas dovolil, aby mu byla poskytnuta odborná pomoc, možná by příběh skončil jinak. Je naprosto šílené, jakým způsobem procházel svůj život, jak se opakovaně ničil, trestal a zase znovu bojoval. Z knihy tak pro mě vyznívá, že se jedná o celoživotní boj, který byl ale předem prohrán, byla jen otázka času, kdy k tomu dojde.

14.08.2019 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Smutná, zajímavá knížka. Z mého pohledu osudově špatné rozhodnutí o odchodu, ale kdo ví, třeba by to stejně nedopadlo dobře, kdyby zůstala s manželem. V knize postrádám vysvětlení, co se stalo s manželovou maminkou, jak dlouho se o ní staral, jak se mu podařilo postavit se znova na nohy a otevřít restauraci, která prosperovala.

24.02.2019 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha se dobře četla, měla zajímavý námět jen ten konec byl těžko uvěřitelný, těžko by se něco podobného mohlo někdy stát. Autorka chtěla čtenáře asi trochu šokovat, pro mě byl ten závěr až moc za hranou.

22.03.2017 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Kniha měla velmi zajímavý námět, dobře se četla, měla spád, jen ten konec byl takový zvláštní, na můj vkus trochu překombinovaný. I tak knihu doporučuji k přečtení. Dobře se pobavíte.

27.11.2016 4 z 5

Překrásná kniha, psána velmi čtivě. Může si ji přečíst každý, není potřeba speciálních znalostí historie té doby. Škoda, že takovýchto románů z prostředí Egypta není víc. Tato kniha je na samotné špici všech knih, které jsem dosud četla. Neodolala jsem, knihu jsem si ihned zakoupila v knihkupectví a patří mezi mé knižní talismany a skvosty.

06.01.2016 5 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Kniha se výborně četla, byla napínavá, měla spád, zajímavé momenty i konec. Všem doporučuji k přečtení, autorka mě opět nezklamala !!

11.06.2015 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Velmi zajímavá kniha, všem doporučuji přečíst !

24.05.2015 4 z 5

Úplně zapomenuto? Úplně zapomenuto? Jack Nevin

Kniha se dobře četla, měla zajímavou zápletku, celou dobu jsem měnila svůj názor na to, kdo je vlastně pachatel, chvíli bylo zřejmé, že ten a za chvíli to bylo úplně jinak. Podobnou knihu jsem ještě nečetla, proto ji doporučuji všem k přečtení, nudit se rozhodně nebudete.

10.05.2015 4 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Velice pěkná kniha, hlavní hrdina prožíval nesmírně těžký a smutný život. Celým dějem se nese zoufalství matky, která není schopna změnit myšlení svého manžela, aby přestal pít a tu trošku peněz, kterou dostanou jako podporu v nouzi dal na to úplně nejzákladnější, a to je kousek chleba a trochu čaje. Rodina trpí neustále hladem, zimou, nemocemi. Otec pro ně nebyl žádným přínosem, takže by jim bylo lépe bez něho, ale jejich matka se ho nevzdala, přestože viděla jak moc svým pitím ničí rodinu. Kniha nabádá k zamyšlení jaký svět byl a je nyní, jak banální problémy řešíme v porovnání s těmito lidmi.

04.03.2015 5 z 5

Řekni sbohem Řekni sbohem Lisa Gardner

Kniha se dobře četla, zajímavé téma a zápletka. Nemám v oblibě pavouky a těmi se to doslova hemží v knize, ale je to podáno zajímavě. Co mi ale opravdu vadilo na této knize, bylo to, že se zabývá týráním a sexuálním zneužíváním malých chlapců, místy je to popisováno docela podrobně, což mi opravdu vadilo, myslím, že autorka mohla ubrat na detailech. Jinak knížku hodnotím jako velmi dobrou a doporučuji jen pro silnější povahy.

13.02.2015 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Kniha byla zajímavá, dobře se četla, závěr byl překvapivý, doporučuji přečíst !

18.01.2015 4 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

Kniha se výborně četla, měla spád, napětí. Trochu zvláštní mi přišlo zakončení knihy, myslím si, že by takto policie nepostupovala, ale je to hold kniha, takže tam se může stát cokoliv. Vřele doporučuji !!

15.01.2015 5 z 5

Život po smrti Život po smrti Carol Muske-Dukes

Kniha se docela dobře četla. Neobvyklé a velmi zajímavé na této knize bylo to, že se v jedné z její části poměrně podrobně věnovala popisu práce v pohřební službě. Normálně se asi k těmto nepříliš vyhledávaným informacím nedostaneme, je to sice morbidní téma, ale zároveň velmi zajímavé. Dozvíte se něco o práci těchto lidí, jak celý systém funguje, např. příprava pohřbu, příprava těla atd. Hlavní hrdinka je lékařka-gynekoložka, porodník. Také popis její práce byl velmi zajímavý. S takovýmto tématem jsem se ještě nesetkala, autorka musela pravděpodobně načerpat velmi mnoho informací v oblasti pohřebnictví a gynekologie-porodnictví. Knihu doporučuji k přečtení.

09.01.2015 4 z 5

Jednooký králík Jednooký králík Christoffer Carlsson

Kniha se mi moc líbila. Velice dobře se četla. Zajímavé na příběhu bylo to, že hlavní hrdina, téměř bezproblémový student se nechal strhnout partou kamarádů k provádění zločinů a neudělal vůbec nic, aby to změnil, a to přesto, že si musel uvědomovat, jak strašné věcí provádějí, lžou svým blízkým a podvádějí ostatní. Závěr knihy je překvapivý.

09.01.2015 4 z 5

Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Alice Munro

Knihu jsem sice přečetla, vzhledem k ocenění autorky jsem od ní čekala ale víc. Některé povídky byly docela zajímavé, jiné mě moc nebavily.

09.01.2015 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tak mám konečně možnost srovnání. Včera jsem viděla film. Kniha se ze začátku obtížně četla, na můj vkus tam bylo příliš filozofování, což ve filmu nebylo. Když jsem se prokousala začátkem, tak se kniha četla dobře. Nejsilnější místo ve filmu i v knize byla její volba, rozhodnutí, ktere dítě pošle pryč. Ve filmu byla scéna zahrána naprosto přesvědčivě jak samotnou hlavni hrdinkou, tak i odnášenou dcerkou. Pro každého rodiče to musel byt strašný moment, když si představil, že na místě dívenky a její maminky by byl on sám a musel se rozhodnout. Celkově vzato, nevím, co se mi líbilo víc, zda kniha nebo film. V každém případě je kniha výjímečná, rozhodně by si ji měl každý přečíst, připomenutí válecných hrůz, jejich následků a vypořádání se celými generacemi je bohužel opět velmi aktuální, když sledujeme, co se ve světě opět děje. Znamená to jediné, že se lidé opravdu nepoučili z minulosti.

26.12.2014

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Způsob vyprávění příběhu je zajímavý, nevšední. Zápletka je taky neobvyklá. Kniha se četla velmi dobře, doporučuji přečíst.

20.12.2014 4 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Velice dobře se to četlo, zajímavá zápletka, doporučuji přečíst !

20.12.2014 5 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Kniha měla dobrou zápletku, ale místy to trochu drhlo, nemělo to spád. Četlo se to docela dobře, občas bych ubrala na vulgaritě.

07.11.2014 3 z 5