KetrinZel KetrinZel komentáře u knih

Já žasnu z komentářů, které zde jsou. Vždyť to není kniha, ale SCÉNÁŘ a ještě k tomu pracovní verze. Musí tam být přímá řeč a děje se tam také moc nevejde. Viděl jste někdo tu divadelní hru? Vždyť zde srovnáváte nesrovnatelné!!!
Já jsem tedy asi na rozdíl od ostatních neočekávala žádný senzační příběh. Moc mile mi překvapila návaznost i dozrání hrdinů především v rodiče.
Bohužel lidé nechápou (jak tady čtu), že se nejedná o KNIHU, ale o scénář a stále se to snaží zařadit do série. Ale nestojí to vedle sebe.

31.05.2017 5 z 5

Marcelka z hor Marcelka z hor Věra Keilová

Kniha pro ty co hledají duchovní pravdu a cestu k sobě. I když se to tam nikde nepíše, přijde mi určitá návaznost na díla Tomášových, M.Foučkové, Maharišiho - ale mnohem jednodušeji a srozumitelněji pro konzumního českého člověka, aby se někam posunul.

03.08.2016 5 z 5

Aljaška Aljaška Jack London

Moc pěkné příběhy. Trochu mi vzaly iluzi z mládí o romantice Aljašky a období Zlaté horečky. Reálně vykreslné drsné žití. Převypravovala jsem dětem a moc se jim také líbily.

11.05.2016 5 z 5

Ten lidský svět Ten lidský svět Josef Šuráň

Velmi dobře se čte. I autor sám vysvětluje, proč vlastně knihu napsal. Je mi to sympatické. Žádné tlachání, ale podstatné informace a hlavně souvislosti. Pro mladé lidi, kteří nezažili nic z toho o čem píše je to dobrá kniha k utvoření si názoru a hlavně přehledu.

16.04.2016

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Všechny knížky o Kájovi jsem přečetla a byla to moje oblíbená četba. Vzbuzovala u mě velkou chuť k jídlu, takže jsem měla vždy tajnou druhou večeři. Naštěstí to na mě nebylo nikdy vidět. Kájovi vděčím za moc.

11.04.2016

Já jsem Já jsem Marta Foučková

Tato kniha mi před lety, když vyšla velmi ovlivnila i její autorka. Bylo to mé první setkání s duchovnem. Chystám se jí přečíst znovu, jak na mě bude působit s odstupem času. Tenkrát jsem byla nadšená.

13.03.2016

Ženské klenoty Ženské klenoty Maitreyi D. Piontek

Knihu jsem nakonec ani nedočetla. I konkrétní rady jsou vlastně nekonkrétní. Moc divná!!! Dala jsem jí z domu pryč. Jsou tam asi zářiče. Zajímal by mi názor i někoho dalšího, třeba i soukromě.

13.03.2016

Noc s ďáblem Noc s ďáblem Václav Gruber

Dobře napsaný neotřepaný příběh. Zajímavá zápletka, nebudu nic prozrazovat.

13.03.2016 3 z 5

Poselství pro Kmen mnoha barev Poselství pro Kmen mnoha barev Kiesha Crowther

Opravdu úžasná kniha, pohlazení a potěšení pro ženskou a jak jsem slyšela i pro mužskou duši.
Díky ní mi vše do sebe lépe zapadá i v kontextu s naší Zemí. Tato kniha osovuje naše srdce, nikoli intelekt.

13.03.2016 5 z 5

Ženské klenoty Ženské klenoty Maitreyi D. Piontek

Naštěstí kniha není dlouhá, ale informace jsou rozvláčněné, nekonkrétní, dokola se opakující. Přijde mi to psáno americkým stylem - mnoho omáčky, že podstata v tom zanikne. Navíc se mi nelíbí její kritika všem různým terapeutům, kteří pomáhají ženám hledat samy sebe. Čekala jsem něco zcela jiného, ale ještě nemám dočteno.

29.01.2016

Obrazy z dějin národa českého Obrazy z dějin národa českého Vladislav Vančura

Já tedy zase na rozdíl od Jaryna....mě lákal hlavně název. Ale na každé stránce násilí, intriky. Pro mne rozhodně ne pohlazení po duši. Takže je mi líto, ale nedočetla jsem též.

27.01.2016

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Mě se to líbilo již od začátku. Naopak nemám ráda, když se děj rozjede příliš rychle.

24.01.2016

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Velmi dobře se to čte. Moc zajímavé téma o kterém jsem před přečtením neměla tušení.

24.01.2016 3 z 5

Čarovná moc rostlin - Mé setkání s léčivou silou přírody Čarovná moc rostlin - Mé setkání s léčivou silou přírody Wolf-Dieter Storl

Také mi tato kniha nakopla k návratu ke svému bývalému koníčku - bylinaření.

24.01.2016 4 z 5

Čarodějná medicína: Znovuobjevení zakázaného umění - šamanské tradice v Evropě Čarodějná medicína: Znovuobjevení zakázaného umění - šamanské tradice v Evropě Wolf-Dieter Storl

Doporučuji všem, kteří mají rádi rostliny a dějiny. Je to opravdu barvitý průřez kulturou a vývojem společností v různých zemích a různých dobách. Zajímavý náhled na vývoj křesťanství a procesy s čarodějnicemi. V poslední části jsou dokonce rozebírána umělecká díla (obrazy, rytiny), která znázorňují "čarodějnice". Celou dobu, po ketrou jsem knihu četla, jsem si pokládala různé otázky i o tom, v čem se naše doba liší nebo se snad neliší. A kdo je vlastně čarodějnice? Kdo dal vlastně tomuto názvu ten hanlivý až zlý podtext. Není to jen žena, která ovlivňuje děj kolem sebe a protože tomu druzí nerozumí, tak ji přisuzují čarodějnou moc. Ráda s někým povedu diskuzi na toto téma. Zajímá mi Váš názor.

24.01.2016 5 z 5

Zasvěcení : Příběh mladé ženy úvodem do mystiky andských Indiánů Zasvěcení : Příběh mladé ženy úvodem do mystiky andských Indiánů Elizabeth Jenkins

Výborná kniha, ale nejdde ji číst ani jako cestopis. Pomalu každou stránku je třeba nechat působit.

24.01.2016 5 z 5

Soumrak bohů - Severské mýty a báje Soumrak bohů - Severské mýty a báje Helena Kadečková

Moc se mi nelíbila, asi jsem čekala víc.

03.06.2015

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Báječná kniha, plná inspirace a praktických rad.

03.06.2015 5 z 5

Přírodní léčba boreliózy Přírodní léčba boreliózy Wolf-Dieter Storl

úžasná kniha, která tuto nemoc staví do kulturně-historického rámce a dívá se na ni z mnoha úhlů. Není to pouze návod, co a jak, ale také proč. Nalévá do žil optimismus a radost ze života. Ostatně jako všechny jeho knihy.

04.05.2015 5 z 5

Malvína z Bretaně Malvína z Bretaně Jerome Klapka Jerome

Komentáře zde mne podnítily k tomu, abych knihu sehnala a přečetla. Hlavně kvůli rozporuplné Malvíně. Viděla jsem pohádku natočenou podle ní a je báječná a zcela pochopitelná, jmenuje se trochu jinak tuším O víle Malvíně. Hraje Lucie Vondráčková a také pan Somr.

04.05.2015