Ketesh Ketesh komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

oddychová četba, jak dělaná pro toho kdo si nepamatuje jména :-D

03.08.2019 4 z 5

Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Philipp Vandenberg

oddychová četba na večer s příjemnou tématikou

01.08.2019 3 z 5

Zase mi tekly slzy smíchem. Nicméně, už to není ono. Trochu mě zklamalo, že už vlastně to nebylo psané klasicky deníčkově jako předchozí díly. Ale i tak si do drží skvělou úroveň.

31.07.2019 4 z 5

Poslední bůh Poslední bůh Lucie Lukačovičová

Neobvyklé dílo pro naše končiny. Velmi pozitivně hodnotím netradiční téma a myšlenku díla. Nemohu opomenout vychválit precizní jazyk.

31.07.2019 4 z 5

Stíny v zrcadle Stíny v zrcadle Inger Edelfeldt

ničim nevýrazná kniha.

31.07.2019 3 z 5

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

kniha mě moc překvapila, konečně něco, bez slunného konce

12.06.2019 3 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Opět skvělý Rick! A že podle konce to vypadá, že bude pokračování? :)

21.03.2019 5 z 5

12 12 William Gladstone

Závěr krásný, ale než sem se k němu dopracovala, trvalo to snad věčnost...

21.03.2019 3 z 5

Střižna smrti Střižna smrti Jilliane Hoffman

Kniha překvapila, že i přes dlouhé kličky, dokázala zaujmout. Ale závěr mě zklamal.

21.03.2019 3 z 5

Volá Londýn Volá Londýn Jan Masaryk

Kniha je perfektním svědectvím o válce z pohledu těch, co byli v Londýně ;-)

13.01.2019 4 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Kniha která učí oddanosti, vytrvalosti a odvaze.
Rickovi za to velkou hvězdičku!

27.11.2018 5 z 5

Marie Terezie - nejmocnější panovnice Evropy Marie Terezie - nejmocnější panovnice Evropy Vladimír Liška

pěkně zpracovaná kniha. čte se velmi lehce

22.11.2018 5 z 5

Kosmova kronika česká Kosmova kronika česká Kosmas

na dobu kdy to vznikalo, je to svým zpracováním unikát

22.11.2018 5 z 5

Karel IV. - Největší záhady a mystéria Karel IV. - Největší záhady a mystéria Vladimír Liška

Perfektně zpracovaná knížka.

08.11.2018 5 z 5

Hluboká práce Hluboká práce Cal Newport

Knihu jsem přečetla jen z poloviny, pak jsem odmítala číst stále dokola "převratné zjištění, že nám sociální sítě odvádějí pozornost, že se nesoustředíme a všechno se pak dělá mnohem hůř a déle.
Co na knize však oceňuji, je pohled na organizaci práci u některých významných osobností, ať už historických nebo žijících.

02.11.2018 1 z 5

Skryté soukromí Karla IV. Skryté soukromí Karla IV. Michaela Košťálová

Něco tak mizerného, jsem již dlouho v ruce neměla, pokud vůbec někdy. Publikace se v žádném případě nedá považovat za odbornou, což lze naprosto jasně zjistit hned během prvních deseti stránek, kdy se narazí na chyby v číslech. Když se k tomu pak přičtou zdroje z nichž autorka čerpá, reflex, neodborné webové stránky a horoskopy!!!(Ano, opravdu.) je jasno.
Knihu hodnotím jako zbytečnou. Nezaznělo zde nic, co by někde jinde zpracováno lépe.

17.10.2018 odpad!

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Poslední dobou se mi u Coelhových knih stává, že jsem fascinovaná začátkem a prostředkem, ale konec mi přijde, že neodpovídá té předchozí kvalitě...
Každopádně tahle kniha se mi velice líbila a je jedna z nejlepších, kterou jsem od něj četla. Vybral si krásný příklad, na kterém snadno ukázat jaký člověk je.

16.10.2018 4 z 5

Pohádky starověké Pohádky starověké František Ruth

Jazykově pěkně zpracované, věcně už tolika ne. Pokud jde někomu o ty příběhy, tak je mnohem lepší to zpracování od Petišky.

11.10.2018 3 z 5

Kulhavý Orfeus Kulhavý Orfeus Jan Otčenášek

v žádném případě se to nevyrovná autorovo dílům kratšího rozsahu

21.09.2018 2 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

co napsat k úžasnému dílu vynikajícího autora?...

21.09.2018 5 z 5