Kessetra Kessetra komentáře u knih

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Pro mě svižná vtipná knížka, kterou jsem si užila. Předchozí knížky jsem nečetla, takže s tím nemůžu porovnat. S filmem je děj v zásadě podobný, i když musím souhlasit s jinými, že film je lepší a jeho zpracování vtipnější, třeba taková doktorka Rawlingsová je ve filmu boží :)

12.01.2024 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Přidávám se k nespokojencům, podle kterých byla kniha příliš dlouhá a přehnaná. Někdo píše, že by přidal více detailů, já bych naopak vynechala vypisování příběhu z pohledu každé postavy, ubíralo to spád. Jinak jsem ale samozřejmě ráda za šťastný konec. A na základě celkové série dávám nakonec 4 hvězdy.

12.10.2021 4 z 5

Kamenné nebe Kamenné nebe Nora K. Jemisin

Třetí díl série podle mého trochu pokulhává. Již to nebylo tak strhující jako na začátku. Ocenila bych určitě více děje, více akce, které by to posouvaly, to přišlo vlastně až v závěru. A jak tu již někdo psal, zklamala mě postava Nassun, také mi její jednání nepřišlo příliš smysluplné. Přesto dávám 4 hvězdy za originalitu díla.

13.03.2021 4 z 5

Brána z obelisků Brána z obelisků N. K. Jemisin (p)

Druhý díl, je snad ještě napínavější, než první. Po dočtení kapitoly s jednou postavou jsem byla vždy zvědavá na pokračování, jenže místo toho navazoval příběh druhé postavy a ten zase skončil napínavě. A tak se to opakovalo a člověk musel číst pořád dál a dál :) Stále žasnu nad originalitou díla.

14.02.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Musím to hodnotit jaké slabé. Vzhledem k tomu, jaké kolem toho bylo haló, jsem od toho nějak čekala víc. Příběh ušel. Erotické scény už jsem četla lepší. Zdá se mi, že se časem schéma začalo opakovat.

13.01.2021 2 z 5

Sandtray – Život jako na dlani Sandtray – Život jako na dlani Veronika Galusová

Knížka je pěkně srozumitelně napsaná a velmi se mi líbí forma, kdy se střídá kapitola teoretická a kapitola s kazuistikou, která uvedenou teorii ilustruje. Tím, že jsem již před přečtením absolvovala krátký kurz o sandtray, jsem si dokázala dobře představit, o čem autorka mluví. Jako laikovi by mi možná bývalo něco scházelo. Knížka určitě není vyčerpávající, to ani nejde, je to každopádně velmi kvalitní úvod a přehled o práci s pískovištěm. Našla jsem v ní určitě další obohacení.

26.10.2020 5 z 5

Pragmatika lidské komunikace Pragmatika lidské komunikace Paul Watzlawick

Hodně výživná kniha :) Četla jsem ji opravdu dlouho, protože na zpracování informací to chtělo vždy čas. Ale stálo to za to. V knize jsou neuvěřitelná moudra a celé je to nabité spoustou dobrých infromací.

31.08.2020 5 z 5

Doctor Who: Město smrti Doctor Who: Město smrti Douglas Adams

Doktor je prostě výborná postava. Stále mě baví, stále mě dokáže překvapit. Knížka mě moc bavila, příběh je napínavý i vtipný od začátku do konce. Ano, na začátku je to chvíli zmatené, ale pak už to frčí a vše je jasné.

20.04.2020 5 z 5

Přerámování v terapii (Umění vidět jinak) Přerámování v terapii (Umění vidět jinak) Mark Tyrrell

Je to velmi specifická a úzce zaměřená kniha, ale hodnotím ji pozitivně, protože je dobře srozumitelná a praktická. Je postavená především na příkladech z praxe. Myslím, že je vhodná pro rozšíření možností využití metafor a hypnózy.

08.04.2020 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Tak se mi konečně podařilo dočíst i pátý díl. Ale dalo to zabrat. Některé kapitoly byly velmi čtivé, na druhou stranu jiné mi přišly zbytečné nebo mohly být minimálně stručnější. Nedivím se, jak se s tím vypořádali v seriálu a jak to zkrátili. Autor si drží svou kvalitu psaní, ale celkově knihu hodnotím průměrně.

24.03.2020 3 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Ben Furman

Bena Furmana jsem zažila osobně na konferenci a moc si ho vážím. Knížka se může možná zdát zjednodušující, ale vím, že autor to rozhodně nebere na lehkou váhu. Myšlenka je jasná. Slovy autora:
"Minulost nemůžeme změnit. Co se stalo, nedá se odestát, co bylo, bylo. Ale v překvapivě velké míře jsme schopni ovlivnit, jak minulost chápeme a co pro nás její události znamenají. Minulost není pouhou kronikou, v níž jsou události zapsány v časové posloupnosti. Je to živý příběh, který mění svou podobu podle toho, jak je vyprávěn, jaký význam je těm kterým událostem připisován, jak si je interpretujeme a jaké následky podle nás tyto události mají."

23.11.2019 4 z 5

Umění pomáhat Umění pomáhat Ivan Úlehla

Je to takový základ pro pomáhající profese. Knížka je velmi pěkně, stručně a srozumitelně napsaná. Popisuje styl práce vycházející ze systemiky.

09.09.2019 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha mě postupně víc a víc vtahovala s tím, jak se příběh rozvíjel. Nejprve trochu nezvyk číst z pohledu dítěte, ale nakonec mi to čím dál víc sedělo. Na závěr jsem tedy byla nadšená a velmi se těším na pokračování.

21.08.2019 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Kniha skvělá a vtipná od začátku do konce. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem.

11.06.2019 5 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Tento díl patří k nejslabším knihám ze série. Začátek byl opravdu poměrně nudný a rozvleklý. Konečně jsem se také dostala do fáze, kdy se už ztrácím v množství postav a irituje mě zbytečné vyjmenovávání postav. Nicméně druhá část knížky nabrala větší spád a opět mě nadchla a nalákala na další pokračování.

25.04.2019 4 z 5

První První Kiera Cass

Kniha mě příjemně překvapila, obzvlášť po druhém dílu, když to konečně nabralo spád. Občas to bylo trochu zkratkovité, ale celkově se mi to líbilo a pěkně četlo.

27.03.2019 4 z 5

Psychosomatická prvouka Psychosomatická prvouka Radkin Honzák

Je to knížka poskládaná z různých témat, nenajdete tam nějaký ucelený přehled či složité vysvětlování, ale je to spíš plné zajímavostí a příběhů. Nechybí v tom Honzákův humor a proto se velmi pěkně čte.

08.03.2019 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl mě, tak jako píší ostatní, docela zklamal. Děj nic extra, trochu předvídatelný a nerozhodnost Ameriky mě dost iritovala. Příběh zachránilo, když už se konečně rozhodla aspoň k něčemu. Takže nakonec celkem dobré a trojku si samozřejmě ještě přečtu.

20.02.2019 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Velmi lehké čtení, u kterého nemusíte moc přemýšlet. Trochu jsem během čtení bojovala s absurdností nápadu Selekce, ale zajímalo mě, jaký to bude mít průběh. Když už mi přišlo, že se to nikam neposouvá, tak naštěstí aurorka zase přidala a přitáhla můj zájem. To oceňuji. Ale nedokážu si představit, co tam ještě další dva díly budou dělat.

12.02.2019 3 z 5

Neobvyklá psychoterapie Miltona H. Ericksona Neobvyklá psychoterapie Miltona H. Ericksona Jay Haley

Název knihy je velmi příhodný, protože některé postupy Ericksona byly opravdu neobvyklé a tím geniální. Knížka podává přehled a ukazuje přístup tohoto psychoterapeuta při řešení problémů v rámci životního cyklu rodiny.

09.12.2018 5 z 5