Onlinekeselylenka

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Říct, že to byla jízda, by nebylo trefné, protože příběh si plyne jako potůček, místy jako rozbouřená řeka, ale plyne tak svižně, že ho nemůžete odložit. Je to o lidech, o obyčejných lidech a místech, která bychom dneska už nepoznali. Je to o tom, že si lidé byli blíž, i když, nebo právě proto, že trpěli víc. Je to o kraji, který se proměnil kvůli uhlí a lidech, které to zasáhlo. Skvěle vystavěný příběh a hned pokračuju dále.

06.04.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Mám pocit, že cokoli napíšu bude neskutečně plytké, když pomyslím, co vše kniha obsahuje. Na první chvíli mi blesklo hlavou, že přece jedna rodina nemůže tohle všechno zažít, ale pak si člověk přebere v hlavě 20.století a uvědomí si hrůzy, které jako by nekončily šly jedna za druhou. O co více máme dneska štěstí, že si to vlastně ani neumíme představit. Síla knihy ale podle mě není v těchto velkých dějových zvratech, ale je v drobnostech, v malých připomínkách na vlastní minulost, kdy mi babička z Orlové jako malé zpívala Siedzi mucha na scianie....

14.04.2021

Jiná Gabriela KoukalováJiná Gabriela KoukalováMartin Moravec

Jsem za půlkou knihy, ale mé hodnocení už podle mě nemůže nic změnit. Kniha je napsaná chaoticky, v čase autorka skáče tam a zase zpátky bez zjevné návaznosti. Celé mi to připomíná sezení u psychiatra, kam jakoby autorka přišla, lehla si na lehátko a "vyblila" ze sebe, co ji napadlo. Nelíbí se mi, že špiní prakticky každého, o kom se zmiňuje. Nejhorší je podle mě to, jak mluví o rodině a nevyváží to ani věta nakonec, že jim vlastně vděčí za vše. Ještě než jsem knihu četla, byla jsem přesvědčená, že na její vydání je sakra brzy a to se mi i potvrdilo. Autorka v mých očích obrovsky klesla.

05.05.2018

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Hana byla dobrá ale tato kniha pro mě nemá konkurenci. Už velmi dlouho mě kniha nerozesmála a nerozplakala zároveň. Příběh je opravdový, lidský, přímý a proto se tak zaryje pod kůži. Pochybuji, že tuto knihu pro mě letos ještě něco překoná.

12.05.2018

Sestra s perlouSestra s perlouLucinda Riley

Zcela upřímně po přečtení třetího dílu jsem k Cece měla určitou averzi a na začátku knihy mi dost lezla na nervy. Nakonec si ale i tato sestra získala mé srdce stejně jako si ho získala Kitty. Škoda těch promarněných let... Závislost je jednoznačně na světě a já utíkám k pátému dílu ????

01.11.2020

Historie včelHistorie včelMaja Lunde

Po přečtení mám trochu rozporuplné pocity. Jednoznačně jde o skvělou knihu, ale kdybych ji měla někomu popsat, možná bych spíše řekla, že jde o knihu o vztazích mezi rodiči a dětmi. O otcích a synech. O manželství. O vášních a zklamáních. To samozřejmě včely nevylučuje jen jsem asi původně čekala něco jiného.

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Tak a mám za sebou. Musím říct, že jsem se přes horu negativních ohlasů bála, ale nakonec, možná i díky tomu, že jsem nečekala příliš, musím říct, že knížka splnila má očekávání. Ano hlavní hrdinka je ve velké části knihy protivná a podle mě neodpovídá 22leté ženě. Ano, v knize se velmi často opakují stejné věty, které hlavní hrdinka pronáší ve svých myšlenkách a podle mě se do knížky opravdu moc nehodí, např. "Do háje zelenýho". Každopádně v knize jsem si našla to své a určitě si přečtu i další díly. Jako oddechovou četbu, která Vás má na chvíli přenést jinam můžu doporučit.

18.11.2012

Vážka v jantaruVážka v jantaruDiana Gabaldon

První díl série Cizinka jsem otevírala se skepsí. Slyšela jsem, že je podle knih seriál, ale nikdy jsem ho neviděla. Zatímco první díl mě zaujal, druhý už zcela pohltil. Tisíc stran se v tomto případě ztratí jako nic a člověk chce další a další dávku příběhu.

08.06.2018

Za sedmi divy světaZa sedmi divy světaVojtech Zamarovský

Tato knížka mě kdysi inspirovala k tomu, abych se začala zajímat o historii, kterou jsem nakonec i vystudovala. Kniha se skvěle a čtivě napsaná, jako ostatně všechny knížky od pana Zamarovského.

31.10.2012

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Tohle bylo něco. Příběh je originální, vlastně i reálný a od první chvíle jsem ho nemohla odložit. Konec byl neočekávaný a rozhodně jsem zvědavá jak se vyvine v dalších dílech.

31.05.2020

VděkVděkDelphine de Vigan

Když jsem přečetla první věty, viděla jsem to hodně skepticky, ale nějakým záhadným způsobem jsem knihu nedokázala odložit a za 2 hodiny měla přečteno. Možná je tohle přesně ta kniha, která by měla být součástí povinné četby ve škole. Náročné to není, ale přinutí vás to se hodně zamyslet.

28.07.2020

Sedm sesterSedm sesterLucinda Riley

Ačkoli má kniha nesměly rozjezd v půlce už jsem příběh milovala a na konci litovala, že mě čeká pauza než se dostanu k druhému dílu.

26.09.2020

Sestra bouřeSestra bouřeLucinda Riley

Za mě mnohem lepší než první díl. Na začátku jsem se sice bála, že příběh z historie bude mít stejný scénář jako u první sestry, ale nebylo tomu tak. Takže až na ten možná moc nereálný začátek super a moc de těším do Anglie v dalším díle.

28.10.2020

MarťanMarťanAndy Weir

Marťan bude asi skvělý film, ale jako kniha mě bohužel neoslovila. Příběh je dobrý, byla vtipně napsaná, ale asi nejsem typ na one man show na stránkách. Bohužel v knižním podání pro mě nuda, ale jako film se ráda kouknu.

05.02.2016

HausfrauHausfrauJill Alexander Essbaum

Knihu jsem začala číst a říkala jsem si, že pravděpodobně půjde o další růžovou knihovnu, příběh, který se nikdy nestane, ale všechny ženy světa o něm tajně sní. No a na konci knihy jsem byla sežvýkaná jako žvýkačka a měla pocit deprese. Hlavní hrdinka se topí a místo, aby zkoušela plavat, raději si váže cihlu k noze. Možná je to tak, jak je uvedeno v poděkování - cítíte-li se jako Anna, vyhledejte pomoc. Pokud tohle kniha dokáže, pak nebyla napsaná zbytečně.

11.01.2017

MořeplavecMořeplavecDiana Gabaldon

Opět jsem spokojená, unesena. Samozřejmě byly i zde pasáže, které jsem s klidem přeskočila, ale většina knihy mě pohltila. Nejhorší je, když chcete už zatraceně vědět, jak to dopadne, ale vlastně chcete, aby ta kniha nikdy neskončila.

12.06.2018

Rozvaliny GorlanuRozvaliny GorlanuJohn Flanagan

Po knížce jsem sáhla v době, kdy jsem se nemohla do ničeho začíst a tak jsem si řekla, že zkusím něco pro mladší. A nelituji, protože i když nejsem cílovka, tak jsem četla bez přestání. Doporučuji

13.10.2019

NimbusNimbusNeal Shusterman

Po pomalejším začátku jsem se trochu obávala, že tahle knížka bude trpět syndromem druhých dílů, ale naštěstí to tak nebylo. Finále za mě grandiózní a neočekávané. Už aby byl třetí díl.

16.06.2020

DobrodruhůmDobrodruhůmTereza Ramba

Při prvních větách jsem se až lekla, že tohle se přece nedá číst, ale nakonec jsem přečetla za 1 den. Miluji cestopisy psané ženami, jsou jiné a tohle nebyl jen cestopis. Tady na mě dýchlo tolik emocí jako už dlouho z ničeho ne.

06.01.2021

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Po kampani, která se nese kolem Mlčících fontán jsem čekala velmi mnoho. Tohle byla první kniha od autorky, kterou jsem vzala do rukou a budu teď hodně váhat, jestli šáhnu po další. Bylo to opravdu šedé, nezanechalo to ve mě žádnou emoci. Přitom námět je zajímavý, text čtivě napsaný a kapitoly krátké, takže se dobře čtou. Ale něco tomu žalostně chybělo.

13.01.2021

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace Otakara Brouska se mi velmi líbila. Děj zpočátku utíkal trochu pomalu a trvalo mi se zorientovat, ale nakonec jsem ráda, že jsem vydržela. Moc pěkný příběh.

13.09.2021

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Samozřejmě někde od desáté stránky víte o čem to bude a jak to dopadne, ale to nemění nic na tom, že jde o pohodové čtení. Zvládnete to za den nebo za víkend a skvěle si odpočinete.

02.10.2021

Anna Boleynová – Králova posedlostAnna Boleynová – Králova posedlostAlison Weir

Po přečtení prvního dílu o Kateřině Aragonského musíte Annu nenávidět. A v průběhu druhého dílu mi to jen potvrdila. A nejhorší na tom všem je, že jí ani nešlo o lásku ale jen a jen o moc. Nakonec si opravdu jen malý kousek sympatií zasloužila posledními chvílemi života. A Jindřich? Dobře mu tak. Skvělý příběh, skvěle napsaný

06.11.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Skvělý silný příběh, který by podle mě stejně dobře fungoval i bez toho, aby se musela tvořit nějaká alternativní historie. Ta mě rušila.

Neviditelný život Addie LaRueNeviditelný život Addie LaRueVictoria Schwab

Úžasný příběh, který se vám zaryje pod kůži a nebude chtít odejít. Než do příběhu vstoupil Henry úplně jsem cítila tu samotu, to zoufalství, které Addie měla v sobě a čtení jsem si dávkovala. Ale pak jako by vše najednou bylo jednodušší, svět hezčí.

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Začátek - opravdu jsem vážně uvažovala, že to vzdám a knížku odložím, mimo jiné taky proto, že na přečtení jsem měla jen 2 dny a vypadalo to nekonečně. Po 100 stránkách - konečně jsem se trochu dostala do toho, kdo je kdo a o co vlastně jde, začínám věřit, že 2 dny budou možná až moc. Konec - prakticky jsem nemyslela na nic jiného, než jak to dopadne. Posledních 5 vět mě zničilo a Adlerovi-Olsenovi jsem propadla. Doporučuji.

23.06.2014

HanaHanaAlena Mornštajnová

Nejdřív jsem se nemohla začíst, už jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Působivý příběh

01.04.2018

Hry o životHry o životSuzanne Collins

Dlouho jsem této sérii odolávala, ale po přečtení se přidávám k nadšencům. Příběh ubíhá svižně, nikde se zbytečně neseká a nechybí ani překvapivé zvraty. Hned jdu na druhý díl.

05.07.2020

Hříchy HollywooduHříchy HollywooduAlessandra Torre

Za mě přesně splnila očekávání víkendového oddechu. Lehce se četla, romantika i erotika fungovala.

13.09.2020

Sestra ve stínuSestra ve stínuLucinda Riley

No jestli se autorka bude s každým dalším dílem takto zlepšovat, myslím že poslední díl bude neskutečný. Star mi zatím ze sester přirostla k srdci nejvíce a příběh z minulosti taktéž.

30.10.2020