keselylenka keselylenka komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Asi mám čtecí krizi, nebo si jen musím dát fantasy pauzu, ale ačkoli první díl nebyl špatný, tohle mě zoufale nebavilo. Na třetí díl se teď nepohrnu.

21.01.2021 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Po kampani, která se nese kolem Mlčících fontán jsem čekala velmi mnoho. Tohle byla první kniha od autorky, kterou jsem vzala do rukou a budu teď hodně váhat, jestli šáhnu po další. Bylo to opravdu šedé, nezanechalo to ve mě žádnou emoci. Přitom námět je zajímavý, text čtivě napsaný a kapitoly krátké, takže se dobře čtou. Ale něco tomu žalostně chybělo.

13.01.2021 2 z 5

Zdivočelé pohádky Zdivočelé pohádky Roald Dahl

Nikdy jsem nic od tohoto spisovatele nečetla a tohle jsem si dala jako první kus. A teď rozhodně musím přečíst vše. Má to nápad, vtip a je to krátké takže to dáte před spaním i když jste unavení

12.01.2021 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Cynthia Harrod-Eagles

Za mě jednoznačně lepší než první díl. Ubylo za mě trochu hluchých míst a přibylo romantických linek. Moc mě bavil dvůr Jindřicha VIII.

12.01.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Na počátku jsem bojovala s tím, že prostě čekáte, že tento příběh bude skvělý jako Harry Potter, no nebude. Ale to neznamená, že nestojí za to. Naopak příběh je krásný, s hezkým poselstvím, jak to Rowlingová umí a je opravdu pro děti (samozřejmě i dospělé). Co mě trochu zklamalo je krása jazyka, protože u knih Rowlingové jsem zvyklá na krásné rozvinuté věty a hezkou češtinu, tady mi trvalo než jsem si zvykla na celkem krátké a někdy pro mě zvláštně složené věty. To ale může být překladem.

08.01.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Při prvních větách jsem se až lekla, že tohle se přece nedá číst, ale nakonec jsem přečetla za 1 den. Miluji cestopisy psané ženami, jsou jiné a tohle nebyl jen cestopis. Tady na mě dýchlo tolik emocí jako už dlouho z ničeho ne.

06.01.2021 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kde začít? Hlavní hrdinka je vážně divná a nesnesitelná a lidé kolem ní ji za to ještě mají rádi? Děj jde od ničeho nikam, ani mě vlastně nezajímalo, jak to dopadne. Ale co mě rozčilovalo nejvíc je ten příběh, který teda je asi jasné všem prakticky kopíruje Harryho Pottera. Když už chce autorka psát o kouzelnících, ať o nich píše a ne že vyplodí pár úryvků, ze kterých člověk vlastně neví vůbec nic.

05.01.2021 1 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Tohle za mě bylo velmi těžké čtení a to jsem už četla všechno možné. Prostředí a historická epocha mě lákaly, ale byly zde pasáže, se kterými jsem velmi bojovala. Druhý díl si ale přečtu.

03.01.2021 3 z 5

Kniha je napsaná čtivě což o to, ale za mě příběhu něco chybělo. První půlku mi hlavní hrdinka vadila, pořád jí něco nevonělo, chyběly mi emoce. V druhé půlce jsem si už zvykla. Taky mi celkem vadily časové skoky, které nebyly přesně určené a dost mě mátly.

30.12.2020 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Neotřelý námět a svižně ubíhající děj. K tomu ale i rozhodně zajímavé myšlenky které mi ještě pár dnů nedají spát.

28.12.2020 4 z 5

13 pater 13 pater Andy Griffiths

Knihu jsem četla se synem a na rovinu jsem zklamaná. Celkově literatura pro kluky kolem 10 let mě hodně zklamala. V knize skoro jen obrázky a žádný text a to nemluvím o tom, že chytré to taky moc není. Přece i knihy pro kluky tohoto věku mohou být vtipné a chytré.

18.12.2020 3 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Miluju akta enzo a tento díl to jen potvrdil. Knihu jsem navíc poslouchala jako audio a hlas Davida Matáska podle mě příběhu neskutečně sedl.

16.12.2020 5 z 5

Moje Cesta hrdinů SNP Moje Cesta hrdinů SNP Václav Kerber

O cestě hrdinů SNP jsem slyšela poprvé, což je celkem škoda, když ji máme takový kousek. Nicméně zase se mi potvrdilo, že když takové knihy píšou muži, prostě tomu pro mě chybí trochu té "jalovosti". Je to samé jdu, sedím, jím, piju, vše zvládám, ale chybí tomu trochu emocí.

01.12.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a byla jsem spokojená. Tak trochu jiný detektiv, ale mě se líbil.

01.12.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Velmi slibný začátek série. Těším se na dalsi

17.11.2020 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Za mě bohužel byla tato kniha zklamáním. Začátek ještě šel, vtáhl mě do děje a čekala jsem od toho hodně, ale s každou další stránkou jsem se dostávala do situace, že mi je vlastně jedno, jak to celé dopadne.
Mám ráda tyhle tajemné zápletky, ale tady mi to prostě přišlo moc, nevěřila jsem tomu.

11.11.2020 3 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Zcela upřímně po přečtení třetího dílu jsem k Cece měla určitou averzi a na začátku knihy mi dost lezla na nervy. Nakonec si ale i tato sestra získala mé srdce stejně jako si ho získala Kitty. Škoda těch promarněných let... Závislost je jednoznačně na světě a já utíkám k pátému dílu ????

01.11.2020 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

No jestli se autorka bude s každým dalším dílem takto zlepšovat, myslím že poslední díl bude neskutečný. Star mi zatím ze sester přirostla k srdci nejvíce a příběh z minulosti taktéž.

30.10.2020 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Za mě mnohem lepší než první díl. Na začátku jsem se sice bála, že příběh z historie bude mít stejný scénář jako u první sestry, ale nebylo tomu tak. Takže až na ten možná moc nereálný začátek super a moc de těším do Anglie v dalším díle.

28.10.2020 5 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Byla jsem celkem mile překvapena, příběh byl čtivý, rychle utíkal a ačkoli šlo o fikci, podle mě dobře zpracoval reálná data o případu. Konec už byl možná trochu moc "creepy" ale to jsem tak trochu čekala.

23.10.2020 4 z 5