keselylenka keselylenka komentáře u knih

Vyvolení stát se popelem Vyvolení stát se popelem Pavel Hewlit

Styl mi nesedl, velmi špatně se mi četl.

14.11.2022 2 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Ani poslední díl série mě nezklamal a tak jak zmiňuje autorka v doslovu, i mě mrzí že končí. Kateřina byla vykreslena velmi mile a jako opravdová královna.

07.11.2022 5 z 5

Dědictví Dědictví Miguel Bonnefoy

Někdo potřebuje 1000 stran a nakonec nepředá čtenáři nic, někomu stačí 140 a jste toho plní. Každou postavu chápete, s každou cítíte a každou nějakým způsobem litujete. Postavičky hodně připomínají Márqueze, až mě to nutilo se zamyslet nad tím, jestli je to tím, že se autor chtěl podobat, nebo lidé v těchto oblastech prostě jsou takoví.

28.10.2022 4 z 5

Městečko Městečko Łukasz Radecki

Námět se mi zdál ze začátku dobrý, atmosfera slibovala nějaký ten drobný horor. No jakmile se ale z knihy stala horší verze Padesáti odstínů šedi, odložila jsem ji.

15.10.2022 2 z 5

Cestovní kancelář Jinosvěty Cestovní kancelář Jinosvěty L. D. Lapinski

Bylo to příjemné počtení, ale nevím, jestli by to pro děti, které jsou cílovkou nebylo místy moc složité - myslím ten koncept schizmat, světů apod. A příběh se vlastně teprve pomalu rozjel z kopce, tak uvidíme.

12.10.2022 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Literárně velmi dobře napsaný příběh, který se dobře čte. Bohužel co se týká obsahu, tíha na mě nedolehla. Neštěstí tam totiž bylo tolik, že mi vlastně nepřišlo uvěřitelné, že se stane jednomu člověku. A taky v té dávce deprese, kterou Jude měl si myslím, že by to ostatní prostě vzdali a rozhodně se ho nesnažili ještě v 50 letech pořád uzdravovat.

05.10.2022 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Za mě to byl příjemně napsaný román a co je zvláštní, na mě z něj vyzařoval klid. Tak, jako to Bella brala tak nějak s nadhledem, stejně lehce se mi kniha četla. Takže doporučuji :-)

29.08.2022 4 z 5

Velká sestra, malá sestra, rudá sestra Velká sestra, malá sestra, rudá sestra Jung Chang

Asi základní problém byl, že jsem dostala něco jiného, než jsem čekala. Čekala jsem román nebo možná fakta, ale 100% o životě sester. Bohužel za mě pasáže o sestrách byly spíše v menšině a převládala politika. Když už ale přišel prostor na tahle místa bylo to super a byla jsem spokojena.

13.08.2022 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Jestli některá kniha opravdu nevyužila potenciál skvělého nápadu pak je to tahle. Myšlenka výborná, ale realita slabá. Postavy mi nepřirostly k srdci a celkově příběh byl velmi předvídatelný. Dám šanci druhému dílu a uvidíme.

31.07.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezká kniha, příjemně propojený příběh. Něco mi ale chybělo, nedokázala jsem se na hlavní hrdinku napojit a až mi bylo jedno, jak to s ní dopadne a to není dobře. Málo jsem jí viděla do duše.

28.07.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Autorka je prostě úžasná vypravěčka a to je základ všeho. Knihu bych i přes úctyhodný počat stran klidně přečetla za víkend, ale byla by to škoda. Není totiž nad to, vychutnat si každou větu, každé písmenko, každou zápletku.

22.07.2022 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Zvláštní čtení, které jsem si opakovaně říkala, že odložím, že to přece nedává smysl, ale nikdy neodložila. Jako by mě kniha nějak zvláštně připoutala a nutila číst dál. A nakonec rozhodně nelituji, byl to krásný zážitek.

05.07.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Bohužel mi kniha nesedla. Přitom jsem se tak těšila, ale nějak ke mě ty myšlenky nedošly.

03.07.2022 2 z 5

Lidstvo: Dějiny naděje Lidstvo: Dějiny naděje Rutger Bregman

Kniha se skvěle čte a byť jde o literaturu faktu, která je navíc plná informací, stránky utíkají ani nevíte jak. Obsah má myšlenkově hodně do sebe, i když jsem vlastně skeptická, že dokážeme něco změnit.

26.06.2022 5 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

Ačkoli série tudorovských královen byla výborná, tady se za mě úspěch nekonal. Mezi příběhy Katherine a Kate jsem se ztrácela. Často mi až po několika odstavcích došlo, o které vlastně čtu. Navíc zatímco u tudorovských královen se mi dařilo vcítit se do postav a autorka je za mě vykreslila velmi lidsky, tady se ke mě city nedostaly.

24.06.2022 3 z 5

Čínou nahoru i dolů Čínou nahoru i dolů Kateřina Stibalová

Na zážitky rozhodně pohatý cestovní příběh, ale jako by mi něco chybělo. Neuměla jsem si k autorce vytvořit vztah a nakonec mi bylo až líto spíš Mistra GPS

27.05.2022 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Když si tohle přečtete nebudete možná svou tchýni milovat více, ale rozhodně nad ní začnete přemýšlet a možná ji i začnete chápat. Tahle kniha má tak málo stran, že ji v pohodě sfouknete za den, ale odehrává se v ní tolik emocí, tolik myšlenek, tolik pravdy. Skvělé

23.05.2022 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Vlastně nevím, co napsat. Jde o moje první setkání s ruskými klasiky a ještě takto mysteriózním. Přesto, že jsem se ale ztrácela, čtení to bylo velmi těžké, tak mi to nikdy nedalo a čtení jsem neodložila. Jako by mě něco magického ke knize poutalo. A stálo to za to. Ke knize se budu muset ještě vrátit.

21.05.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Úžasný příběh, který se vám zaryje pod kůži a nebude chtít odejít. Než do příběhu vstoupil Henry úplně jsem cítila tu samotu, to zoufalství, které Addie měla v sobě a čtení jsem si dávkovala. Ale pak jako by vše najednou bylo jednodušší, svět hezčí.

07.05.2022 5 z 5

Sovětistán: Na cestě Turkmenistánem, Kazachstánem, Tádžikistánem, Kyrgyzstánem a Uzbekistánem Sovětistán: Na cestě Turkmenistánem, Kazachstánem, Tádžikistánem, Kyrgyzstánem a Uzbekistánem Erika Fatland

Za mě po dlouhé době moc příjemný cestopis plný zajímavých informací. Celá kniha má moc milý ráz, přesto že autorka nepíše jen o věcech pozitivních.

28.04.2022 5 z 5