keselylenka keselylenka komentáře u knih

Kirké Kirké Madeline Miller

Za mě rozhodně lepší a čtivější něž Achilleova píseň. Kirké mi více přirostla k srdci, cítila jsem s ní. Zakomponování všech možných řeckých bájí a pověstí bylo dobře pojaté a nerušilo.

17.04.2023 4 z 5

Čeští jezuité objevují Nový svět Čeští jezuité objevují Nový svět Pavel Zavadil

Velmi podrobně zpracované téma. Kniha se velmi dobře četla. Tady velká poklona nakladatelství Argo a editorovi za čtivost a přístupnost textu. I když je to samozřejmě nemožné velmi ráda bych si přečetla zápisky domorodců o tom, jak oni celá tato setkání s jezuity viděli ze svých pohledů.

10.04.2023 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Přístupně napsané shrnutí Achilleova příběhu a války o Tróju. Místy to ale byla až moc červená knihovna.

03.04.2023 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Začátek knihy mě doslova zničil a na vlně tichého zmaru už jsem se pak vezla celou knihu. Pro mě úžasný čtenářský zážitek.

25.03.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tolik se mi v očekávání ta kniha vyhypovala, že mě vlastně musela zklamat. Rozhodně je výborná, výborně se čte, ale tak nějak jsem čekala něco více? Něco originálnějšího? Celé to vypadá jakou hloubku kniha má, ale podle mě nemá. Navíc Evelyn neustále opakuje jak ničeho nelituje, ale ta lítost, ten smutek z toho úplně ční. A ten zvrat na který pořád čekáte, za mě zbytečný.

21.03.2023 4 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Po šestém dílu jsem navazovala po několika letech, ale do děje jsem přesto vplula okamžitě. Výrazně raději mám ale pasáže knih odehrávající se ve Skotsku. Amerika je za mě taková zvláštní, moc bojů, nemá prostě tu správnou atmosféru.

13.03.2023 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Krásný příběh. Vtipný i dojemný. Pohladí na duši. Hvězdička dolů za přílišný akcent na vztah dvou mužů. Je mi líto ale mě to rušilo. Přitom i bez toho by byl příběh úžasný.

12.03.2023 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Vzhledem k tomu, že jde dnes již o dílo klasické literatury, oceňuji čtivost vydání od Odeonu.

03.02.2023 3 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Bylo to svižné, zábavné, chytré. Skvělá jednohubka na víkend.

30.01.2023 5 z 5

O moc a štěstí O moc a štěstí Sigrid-Maria Größing

Trochu mi to přišlo jako “pohádky pro unavené rodiče”. Příběhy možná až moc stručné což pro mě často vedlo k tomu, že jsem se ztrácela.

25.01.2023 3 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Miluji ty chvíle, kdy mi dlouho leží doma kniha a pak, když ji konečně začnu číst, je úžasná. Ač popisuje krutou dobu a kruté prostředí, příběh mě pohladil na duši.

22.01.2023 5 z 5

Klasikové v nedbalkách Klasikové v nedbalkách Jan Bauer

No trochu neurazí, nenadchne. Možná až moc nuceně zábavný styl podání. Fakta rozhodně zajímavá, ale prostě mi to nějak nesedlo.

22.01.2023 3 z 5

Zločiny ve státním zájmu: Rodinné tragédie na evropských knížecích dvorech Zločiny ve státním zájmu: Rodinné tragédie na evropských knížecích dvorech Helga Thoma

Velmi se mi líbily příběhy z Ruska. Ty byly za mě přehledné, zajímavé a akční. V ostatních jsem se místy ztrácela v postavách.

11.01.2023 4 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Třetímu dílu trilogie Století dávám 4 hvězdičky ne proto, že by byl špatný, ale protože první dva byly pro mě o něco lepší. Ani třetí díl neztratil čtivost, za mě už tady ale bylo moc politiky, moc agitačních vět. Taky mě mrzelo, že prakticky všichni členové všech rodin patřili mezi vlivné, slavné nebo významné politiky. Postrádala jsem pohled do běžných rodin, nebo do rodin na kraji společnosti, jako tomu bylo zejména u prvního dílu. I tak to bylo ale skvělé počteníčko a po pauze se určitě pustím do dalších Follettových děl.

09.01.2023 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Moje první setkání s Kenem Follettem a vím, že si od něj přečtu všechno. Jestli napíše telefonní seznam, tak i ten. Úžasně čtivě zpracované dějiny, s postavami žijete. Když jsem na úvodu knihy viděla seznam postav, bála jsem se, že se budu ztrácet, ale vůbec. Všechno krásně zapadá.

22.12.2022 5 z 5

Rudolf Habsburský: Princ rebel Rudolf Habsburský: Princ rebel Brigitte Hamann

Jsem absolutně spokojená. Autorka má opravdu detailní znalosti a píše čtivě. Velmi oceňuji zejména obrovské množství citací, díky kterým se s aktéry propojíte.

11.12.2022 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Cokoli napíšu nevystihne velikost a aktuálnost téhle knihy. Stačí si zapnout Instagram a všechno to tam je. Bohužel. Doporučuji všem, youtuberum zvláště.

03.12.2022 5 z 5

Jackie a Maria Jackie a Maria Gill Paul

Krásné a možná až moc bolestně pravdivé vykreslení toho, jaké jsme my ženy a jací jsou muži. Úžasný příběh, který byl výborně napsaný. Rozhodně doporučuji.

28.11.2022 5 z 5

Mária Terézia Mária Terézia Heinz Rieder

Taková Marie Terezie z rychlíku. Velmi oceňuji výňatky z korespondence.

25.11.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nerozumím fyzice, jako že vůbec a přesto je tohle jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla. Úžasný příběh, který vzal za srdce. Skvělé.

“Ty spíš. Já dívám.” Už nikdy nevymažu z hlavy.

22.11.2022 5 z 5