Keram.mareK Keram.mareK komentáře u knih

Vojsko a vojenské objekty Vojsko a vojenské objekty Zdeněk Míka

skvělá fotografická příloha.

09.12.2022 5 z 5

Před branou nenávratna: Příběhy obětí šoa Před branou nenávratna: Příběhy obětí šoa Adam Drda

Některé příběhy znám z knihy Zdálo se, že Bůh je lhostený. Vůbec mě však nevadí, že jsem je četl znovu. Jsou to důležitá svědectví, která bychom si měli připomínat.
V příběhu Nesmíš vydat ani hlásku mi ale nesedlo zkracování příjmení a jeho následné zkloňování. Potřebu anonymity chápu, ale "...rodinou H-ových, H-ovi podstoupili, paní H-ová..." bych raději s poznámkou upravil na příjmení jiné a používal ho nekrácené, takhle to zní krkolomně.

25.02.2022 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

hezká kníha. Konec trochu připomněl Vratné lahve.

01.02.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Až mě mrzelo, jak moc dobře se kniha četla. Přečteno během několika málo hodin. Zasloužených pět *

10.01.2022 5 z 5

Tři kameny jsou zeď: Příběhy z dějin archeologie Tři kameny jsou zeď: Příběhy z dějin archeologie Eric H. Cline

Spokojenost. Čtivá kniha, shrnující spoustu velkých či významných archeologických objevů.
Líbily se mi také kapitoly s praktickými otázkami kolem archeologie, zvláště ta čtvrtá, poslední, s názvem
“Můžete si nechat to, co najdete?”
Odpověď není těžké uhádnout.

30.06.2021 5 z 5

Snídaně v poledne Snídaně v poledne Ivan Kraus

někdy veselé, jindy truchu smutné. Více čtivé i méně čtivé, ale kniha jako celek moc hezká. Moc se mi líbil televizní zajíc.

12.05.2021 4 z 5

Skryté poklady 01 Skryté poklady 01 Marek Budaj

Perfektní fotografie nálezů, zajímavé je také zapojení moderních technik výzkumu v oblasti. Velice zajímavá kniha, není co dodat.

05.04.2021 5 z 5

Trojbox dočten!
Poslední, tedy třetí kniha, mi sedla nejlépe. Pro mě zatím asi nejzajímavější, trochu mě to nalákalo do Arménie a něco jsem se dozvěděl.
I humorem mi kniha přišla bližší.

15.03.2021 5 z 5

Generál Jan Reindl (1902-1981) Generál Jan Reindl (1902-1981) Milan Vyhlídal

zajímavá kniha. Hezky ozdrojované, což oceňuji. Na druhou stranu je to "odosobněné" právě tím, že je čerpáno především z archivů a dokumentů. Nesmí se to tedy brát jako vzpomínky generála.

22.02.2021 4 z 5

Rozhovory na přelomu tisíciletí Rozhovory na přelomu tisíciletí Karel Hvížďala

milé překvapení. Zde zatím ne příliš dobře hodnocená kniha, která ale má co říct. Je sice dvacet let stará, ale tím spíš je zajímavá pro srovnání s tím, kam jsme se od té doby posunuli jako společnost, nebo, chcete-li, národ. Stát.

15.02.2021 5 z 5

opět krásná kniha. Něco zábavnější, něco víc hloubavé. Konec zvlášť k zamyšlení, smysl života a lavička jsou prostě skvělý.

18.01.2021 5 z 5

Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) Ivan Procházka

perfektně zpracovaná kniha o ČSOB u Dunkerque. Oceňuji přiložené medailony velitelů a výčet vozidel u brigády.

19.11.2020 5 z 5

Válka je mým osudem Válka je mým osudem Lenka Klicperová

Opět čtivé, super fotky stejně jako u předchozích knih.
Důležitá kniha k nedávným událostem nejen v Sýrii.
Kromě odpovědí ale z obsahu knihy vyvstává spousta chmurných představ a těžkých otázek. Tím však nehodnotím knihu jako takovou. Jen se jako čtenář pozastavuji nad tím, co přinese budoucnost oblastem, o kterých autorky píšou. Řekněme, širší Blízký východ, ale i dopady konfliktů na Evropu, apod.
Opět to není jednoduché čtení.

21.10.2020 5 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

O problémech vs. nepohodlí, času, pravdě, škytání a tak dále... výborný.
Těším se na další knihy, doteď jsem Fulghuma odkládal.

08.10.2020 5 z 5

Ke čtení knihy jsem se dostal díky dřívějšímu dárku v podobě trojboxu a letošní výzvě. Těžko říct, jestli by si ke mně kniha někdy našla cestu jinak.
Po již přečtených "40 dnech" musím opět zmínit Ziburův humor, který mi moc nesedl. Kniha mě také občas nudila, lépe se mi četl akorát začátek a posledních asi padesát stran.
Co se mi ale opravdu líbilo, byl doslov. A budu se opakovat, ale musím opět smeknout pomyslný klobouk před autorovou odvahou do toho jít. Je to inspirativní.
Možná se taky někdy rozhoupám k podobné cestě.
Nebo si časem alespoň přečtu, proč "Už nikdy pěšky po Arménii.."

20.06.2020 4 z 5

Boj o Jeruzalém Boj o Jeruzalém Dore Gold

Od prvního vydání knihy už uběhl nějaký čas, zdroj pro Studium konfliktu a míru v Jeruzalémě je to však perfektní.

21.05.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Perfetní detektivka. Chytlo mě to a nepustilo. Posledních 100 stran jsem četl prakticky bez přerušení.

29.04.2020 5 z 5

Peklo na letišti Peklo na letišti Sergej Lojko

Krym, strejda se zrzkem a letiště moc dobré. Ostatní už mi tolik nesedlo. Celkově jsem měl ale hokej mezi jmény, časem a místy, do toho realita x fiktivní místa a postavy. Trochu moc skoků sem a tam, jak už tu bylo zmíněno.

04.04.2020 3 z 5

Magická vlna Magická vlna Peter Sasín

Autor opravdu pracuje s tím, co už v sobě máte. Po přečtení tak záleží jen na čtenáři, jestli převede to, co kniha nabízí do každodenního života. Určitě něco zkusím.

09.02.2020 4 z 5

Bestii navzdory Bestii navzdory kolektiv autorů

Fotky předmětů a jejich popisů mnohdy nejsou na stejné straně, což člověka nutí vracet se tam a zpět.

19.11.2019 3 z 5