KellyH KellyH komentáře u knih

Reinkarnovaný: Kameny minulých životů Reinkarnovaný: Kameny minulých životů M. J. Rose

Podobná stavba příběhu jako Labyrint od Kate Mosse. Dva příběhy odehrávající se v současnosti a v minulosti. A obojí stejně napínavé a skvěle napsané. Jen ten konec se mi, myslím, zdál trochu zmatený, ale je možné, že už si to nepamatuji tak dobře.

24.06.2013 4 z 5

London Boulevard London Boulevard Ken Bruen

Naprostá paráda, Bruen nezklamal a já si přímo rochnila v tom úžasném stylu vyprávění!

18.06.2013 5 z 5

Malý, velký Malý, velký John Crowley

Zaujala mě obálka, zaujala mě anotace. A to bylo asi tak všechno. Při čtení mi pozornost neustále odbíhala jinam, nedokázalo mě to zaujmout natolik, abych se na to zcela soustředila. Přiznám se, že jsem to ani nedočetla (což se mi stalo asi vůbec poprvé), protože mě to už prostě nebavilo a nechtělo se mi s tím crcat. Asi jsem od toho holt očekávala něco trochu jiného...

21.03.2013 1 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Když jsem na Elantris narazila, nejprve mě snad ani nějak nezaujala, nicméně pak mi to nedalo a začala jsem pátrat, kde bych ji mohla sehnat. Nastal poněkud problém, v knihovně ji neměli a v žádném jiném obchodu snad také ne. Pomalu jsem se vzdávala naděje, když jsem na Elantris nakonec narazila v jednom antikvariátu. Než mi však přišla, rozečetla jsem si něco jiného a na Elantris na chvíli zapomněla. Tento týden se však dočkala.
Nedalo by se říct, že by mě Elantris pohltila již od prvních stránek, ale cosi mě nutilo pokračovat a zajímat se o to, co se vlastně s tím proklatým městem stalo. Příběh se točí hlavně okolo tří postav - Raodena, Sarene a Hrathena. Byly chvíle, kdy jsem si při čtení Raodenovy linie říkala, že ta jediná stojí za to, ale jakmile skočilo vyprávění zase na někoho jiného, i jeho příběh jsem s chutí četla. Hrathen je poměrně zajímavá postava - často jsem měnila svůj názor na to, jestli ho nesnášet nebo ne. Bylo zajímavé sledovat jeho osud, jeho myšlenkové pochody, jeho pochyby o sobě samém. Když se na začátku bude zdát, jako že je nic moc, nenechte se tím odradit. Stejně tak Raoden se Sarene. Oba musí člověk obdivovat za to, že se nevzdali a ačkoliv se všechno zprvu zdálo beznadějné, dokázali se svým osudem bojovat.
Co se týče Elantris, události vedoucí k jejímu pádu nebyly vůbec složité a nadpřirozené, naopak. Je to tak... nečekané a přesto logické a ve výsledku jednoduché, až z toho na konci budete paf.
Elantris není jen obyčejná fantasy. Je to napínavý příběh plný zvratů, o lásce, nezlomné víře, pochybnostech a především o vytrvalosti. Za mě šest hvězdiček z pěti a rozhodně veliké doporučení.

10.03.2013 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Prvně jsem viděla seriál - musím přiznat, že mě při prvních pár dílech zrovna moc nezaujal, ale pak jsem mu propadla jako mnoho jiných, a proto jsem se rozhodla pustit i do knižní předlohy. Nemůžu si to vynachválit, poměrně mě překvapilo, že se seriál od knihy zase až tolik neliší, rozhodně ne v ničem významném (nebo jsem to alespoň nezaregistrovala). Jen jsem si nějakou chvíli nemohla zvyknout na překlady jmen a míst, seriál jsem totiž sledovala s anglickými titulky. Ale což, po chvíli jsem se zorientovala a rozhodně nelituji toho času stráveného nad knihou :) Už se těším, až se pustím do dalších dílů.

11.01.2013 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Po několika letech slibů, že se do zeměplošských knih konečně pustím, jsem to konečně učinila i realitou. A musím říct, že v žádném případě nejsem zklamaná, rozhodně v této krasojízdě hodlám pokračovat i dál! Parádně to odsýpalo a jak většinou při čtení zrovna emoce neprojevuji, našly se zde momenty, které mě donutily vyprsknout smíchy. Úžasné!

06.01.2013 5 z 5

Dlouho jsem se do toho nechtěla pustit, ale nakonec mi to nedalo a přece jen jsem si Hunger Games přečetla. Nemůžu říct, že by mě to úplně pohltilo, ale zaujalo mě to a během pár dní jsem se ocitla na poslední stránce. Některé skutky se daly docela dobře předvídat a už jen proto bych nemohla dát plný počet. Nemůžu ale upřít skvěle vykreslené pocity a prožitky hlavních postav, stejně tak se mi při některých scénách až tajil dech. Přes to všechno však nakonec jen tři hvězdičky, tím epilogem se to prostě zase zazdilo (stejně jako v Harry Potterovi).

25.11.2012 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babičku jsem poprvé četla už dávno, možná někdy ve čtvrté či páté třídě. A dokonce si i pamatuji, že se mi líbila. Ale hodně knížek se mi časem přestalo zamlouvat, a když jsem spatřila Babičku na seznamu povinné četby, tak jsem se trochu zděsila a vůbec se mi do toho nechtělo. Avšak hned od prvních stránek jsem byla okouzlená, při čtení mi na tváři pohrával veselý úsměv a byla to radost se po dlouhém dni do Babičky zase začíst. Je to opravdu nádherně napsané. Skvost české literatury! :)

18.11.2012 5 z 5

Smrtonoš Smrtonoš J. M. Troska (p)

Moje druhá sci-fi knížka. Ze začátku jsem se pouštěla do čtení trochu nedůvěřivě, ale postupem čtení se má nedůvěra měnila v nadšení a neschopnost se odtrhnout. Opravdu se mi to líbilo a s chutí se k tomu vždy vracím :)

14.11.2012 5 z 5

Andělina země Andělina země Frank McCourt

O mnoho veselejší vyprávění dalších životních událostí, které autora potkaly. Už je to na trochu jiné úrovni, přece jen je Frank dospělý a pere se s životem trochu jinak, než když byl dítě. Líbilo se mi to, avšak na rozdíl od Andělina popele musím jednu hvězdičku ubrat, první část mě zkrátka dostala více.

31.10.2012 4 z 5

Dramatik Dramatik Ken Bruen

Blahopřeji, pane Bruene, Dramatik je v krátké době druhou knihou, u které mi ukápla slzička. Možná by se tak nestalo, kdybych nebyla rozcitlivělá ještě z Andělina popela, ale co už. Opět ovšem musím vychválit autorův parádní styl, úsečný, sarkastický a skvěle čtivý. Bylo tam pár momentů, u kterých jsem se opravdu křenila, celkově to na mě však vyznělo spíše melancholicky a depresivně. O konci nemluvě, to jsem měla chuť s tou knížkou praštit naproti o zeď, jak mě šokoval. Ale samozřejmě nemohu jinak než pět hvězdiček, bylo to opravdu perfektní.

26.10.2012 5 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Většinou mám u knih problémy projevit emoce, to se opravdu stává jen výjimečně. U Andělina popele jsem měla na krajíčku dvakrát a jednou jsem se na férovku rozplakala. Syrová kniha o dětství a dospívání malého Franka, o jeho rodině - sourozencích, věčně opilém otci, matce, která to všechno musela zvládnout. O chudobě, která se díky otci nedala vystrnadit ze života. Psané z pohledu malého Franka, čímž vzniká takový ten dětský pohled na věc, je zde úžasně zobrazená ta dětská naivita, schopnost radovat se z každé maličkosti. Jedna z knih, které chytí a nepustí, dokud nedočtete do konce.

24.10.2012 5 z 5

Irské pohádky / Irish Fairy Tales Irské pohádky / Irish Fairy Tales William Butler Yeats

Nu, jsou to zkrátka pohádky, jak se patří, co víc říct :) Jsou kouzelné, jsou napínavé, jsou to příběhy, kde dobro a čisté srdce vždy vítězí :)

21.10.2012 4 z 5

Proti proudu času Proti proudu času Ray Bradbury (p)

Mé první setkání s Bradburym a to více méně jen náhodné. Avšak! Rozhodně mě to nezklamalo, vesměs všechny povídky se mi líbily, jak námětem, tak i výběrem slov. Ačkoliv musím přiznat, že dvě povídky jsem jen tak přelétla, to však nemění nic na tom, že ten zbytek byl naprosto famózní. A doufám, že si jednou vyšetřím čas i na další Bradburyho díla.

21.10.2012 5 z 5

Duch z Grand Banks Duch z Grand Banks Arthur Charles Clarke

Mně zkrátka někde muselo něco uniknout. Zhruba do půlky nebo do dvou třetin dobrý, ale pak jsem se asi někde ztratila a konec jsem nějak... nepochopila. Ale třeba se do toho pustím někdy znovu, takže ten svůj scházející prvek naleznu.

19.10.2012 3 z 5

Prokletí ohně Prokletí ohně Martina Wolfová

Jedna z knih, do které jsem se pustila jen proto, že mi její název lezl snad i ušima, jak jí bylo všude plno a jak si ji všichni pochvalovali. Bohužel mě to tak úplně nezaujalo, ač podobnou tématiku ,,ozvěna minulosti" mám já ráda. Cora mi byla v některých chvílích vyloženě nesympatická, ale to je samozřejmě jen můj subjektivní pocit. Místy mi přišlo, že bylo něco nedotažené a takové nijaké.

19.10.2012 2 z 5

Padlé mučednice Padlé mučednice Ken Bruen

Tento díl mě uchvátil stejně jako ten první (Vraždy na molu). Možná to bylo i těmi vsuvkami, které referovaly o krutém životě Magdalének a které tomu dodávaly takovou tu... atmosféru. Opět jsem byla nadšená a nemohla se od toho odtrhnout. Líbily se mi i ty citace z jiných knih, které Jack používal k vyobrazení svého momentálního stavu. Prostě paráda.

08.10.2012 5 z 5

Vraždy bez trestu Vraždy bez trestu Ken Bruen

Přestože i v tomto dílu se mi líbily eskapády a příhody Jacka Taylora, musím jednu hvězdičku ubrat. A to proto, že mi to přišlo trošku slabší než díl předchozí. Ale rozhodně i tak stojí za přečtení.

08.10.2012 4 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Geniální! Obvykle zrovna na povídkové sbírky zrovna nejsem, ale po úspěchu Ještěrek jsem neodolala a dala se do další knížky od autorky. A nezbývalo mi nic jiného než žasnout a na konci většiny povídek říct "Cože?" a nezřídka se vrátit o pár odstavců zpátky. Někdy jsem se ani neodvažovala tipovat a matně jsem se trefila jen možná u tří, u čtyř. Každopádně jsem ale neustále trnula v napětí a ani chvilku se nenudila! Rozhodně mohu jen doporučit :)

05.10.2012 5 z 5

Vraždy na molu Vraždy na molu Ken Bruen

Zhruba v polovině knížky jsem si říkala, že hodnocení vidím na čtyři hvězdičky. Před chvílí jsem dočetla a nemůžu jinak než plný počet. Závěr byl skvělý. Celkově je to vtipné, je to sarkastické, ale je to i smutné. Jack Taylor je parádní postava, nevadilo mi ani, že to je alkoholik. Je to psané čtivě, rázně a knížka rozhodně nenudí. Už teď se těším, až se pustím do dalších dílů.

30.09.2012 5 z 5