kečup60 kečup60 komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha.

12.02.2019 5 z 5

Jedenáct snů Jedenáct snů * antologie

Je to už delší doba kdy jsem jí dočetla a vůbec nic se mi nevybavilo.

12.02.2019 2 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Oddechové čtení z prostředí které je mi hodně vzdálené a proto zajímavé

12.02.2019 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Když už jsem se začetla, tak jsem očekávala NĚCO. To se však nekonalo a celé to bylo nějaké DIVNÉ. Asi se takové věci dějí a nikdo z nás si nedovede představit co to s rodiči a zbývajícím ditětem udělá. Tuhle knihu nejsem ani schopna doporučit.

25.09.2018 3 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Super pokračování.

25.09.2018 4 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Volné pokračování pěti dílné Ságy, které ani trochu nezklamalo ikdyž se téma stále opakuje.

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Třetí díl a stále napínavé čtení

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Stále napínavé čtení.

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Už jsem se vyjádřila k prvnímu dílu. Zpočátku jsem měla obavu aby se téma neopakovalo, ale vůbec to nevadilo. Boj dobra se zlem je v konkrétním případě a podmínkach vždy jiný.

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Super čtení. První díl jsem přečetla jedním dechem a ty následující rovněž. Doporučuji všem kdo mají zájem o napínavé čtení protknuté historií.

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Četla jsem tuto knihu s očekáváním, které však nepřišlo. Příliš mnoho povyku pro nic.

02.07.2018 3 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Klasická novodobá červená knihovna. Ale na dovolenou dobré.

02.07.2018 2 z 5

Příště se zmrazit nenechám Příště se zmrazit nenechám Petr Mandík

Velké zklamání. Jsem milovník sci-fi, ale dobrá sci-fi zřejmě vymřela s A.C. Clarkem nebo naším J. Nesvadbou.

17.06.2018 1 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, která ukazuje, že i v těžké poválečné době existují krásné věci. Je třeba je jenom hledat a hrdinka knihy to umí dokonale. Připomíná nám, že pozitivní přístup k životu je ten motor, který překoná všechny překážky.

17.06.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha, na kterou nezapomenu. Přesto, že nevyhledávám literaturu z tohoto období, tak si myslím, že podobnou literaturu bychom si měli všichni raz za čas přečíst, abychom nezapomněli. K níže uvedenému názoru musím sdělit, že to co se pisateli nelíbilo (viz poslední odstavec), tak mě to naopak tak zaujalo, že jsem se od čtení nedokázala odtrhnout. Nevím jaký "zvrat" by měl nastat, aby se to panu O. Merglovi líbilo. Vždyť je to příběh "obyčejných" lidí v neskutečně těžké době, kterou jsem naštěstí nezažila.

17.06.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tento příběh je jedním z mnoha od spisovatelky. Ale fakt je, že dokáže vymyslet neuvěřitelné zápletky, které se nakonec i mohou stát.

28.05.2018 4 z 5

Krev v jezeře Krev v jezeře Leena Lehtolainen

Napínavé čtení trošku z jiného prostředí. Jenom ta jména, na ta nejsme asi tak úplně zvyklí.

28.05.2018 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Přiznávám, že knihu jsem četla v elektronické podobě vždy ve vlaku nebo MHD a musela jsem se přemlouvat abych ji nečetla i doma. Oba díly se mi líbily. V první části je válka a přežívání obyčejných lidiček napsaná s určitou romantikou, která mi vlastně dovolila číst dál neb přímo fyzicky nesnáším jakékoliv příběhy z války. O to lépe se mi četla druhá část, kde jsem netrpělivě čekala na rozuzlení. A jak je vidět ne vždy je vše jasné. Jen je třeba to nevzdávat a jít za svým snem a snad i trochu věřit své intuici protože všechno je možné.

08.05.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Silný příběh velmi krásně podaný s hlubokou filosofickou myšlenkou. Máme právo rozhodovat o svém žití?

22.04.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavé s koncem, který jsem skutečně nečekala.

22.04.2018 4 z 5