kebom kebom komentáře u knih

Libuše Niklová Libuše Niklová Tereza Bruthansová

Krásna kniha.

17.06.2015

Hodinky Prim 1954-1994 Hodinky Prim 1954-1994 Libor Hovorka

Pozoruhodná a vyčerpávajúca monografia, na niekoľko drobných chybičiek výborný zdroj informácií pre ľudí, ktorých zaujíma značka PRIM resp. ELTON na náramkových hodinkách.

07.03.2015 5 z 5

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Kniha predstavuje zaujímave tipy na filmy, ktoré stojí za to vidieť. Avšak... Jednotlivé komentáre písalo množstvo ľudí a po pravde rozličnou úrovňou, niekedy fakticky žiadnou výpovednou hodnotou - autori si zjavne vypomohli systémom vypožičania komentov z databázy, akou je napríklad u nás ČSFD. Zoznam filmov je teda v poriadku, popisy sú často takmer zbytočné a vyplnené fotkami...

03.01.2015 3 z 5

Nevinnost Nevinnost Dean Koontz

Slušný nápad, perfektná atmosféra, akurát nejaký odlfáknutý a nerozvinutý koniec, ktorý autor už v niektorých knihách fakticky použil, žiaľ...

01.01.2015 3 z 5

Vodníkove zlaté kačky Vodníkove zlaté kačky Peter Glocko

Výborná kniha s nevšednými rozprávkami.

14.11.2014 5 z 5

Záblesk Záblesk Dean Koontz

Úplná paráda sci-fi thrilleru, napínavý dej v správnom tempe.

14.11.2014 5 z 5

Cesty k prosperitě Cesty k prosperitě František Čuba

Hodnotné dobové informácie o socialistickom "zázraku" JZD Agrokombinát Slušovice.

12.11.2014 4 z 5

Tatry z oblakov Tatry z oblakov Ladislav Janiga

Výborná kvalitná príručká pre turistov - milovníkov Vysokých Tatier s vyznačením turistických chodníkov a aj neprístupných častí.

12.11.2014 5 z 5

Tajemný Delon Tajemný Delon Bernard Violet

Výborná a pútovo napísaná neoficiálna biografia o legende francúzskeho filmu.

11.11.2014 4 z 5

Sundejte Hartmanna! Sundejte Hartmanna! Raymond Frederick Toliver

Strhujúce čítanie.

11.11.2014 5 z 5

Osudy umeleckých diel a ich tvorcov Osudy umeleckých diel a ich tvorcov Milan Vároš

Pomerne nesúrodé a dosť nezáživné rozprávanie o pokladoch, ktoré už nie sú na Slovensku, ale zväčša v Maďarsku. Je ešte jeden diel...

10.11.2014 1 z 5

Kúpele odviate časom Kúpele odviate časom Július Cmorej

Cení sa kvalita prevedenia i prehľad jestvujúcich i zaniknutých kúpeľov. Žiaľ pri niektorých je informácií až priveľa, pri niektorých takmer žiadne, alebo dokonca chybné (!). Hodila by sa aj jazyková korektúra na odstránenie pravopisných chýb, alebo skôr prepracovanie do nejakého almanachu a nie obrázkovej knihy. Málo muziky za veľa peňazí.

10.11.2014 3 z 5

Emčo Emčo Mária Ďuríčková (p)

Perfektná, ale žiaľ nedocená kniha emčových príhod, ktorú som prečítal veľa ráz

10.11.2014 5 z 5

Auta východního bloku Auta východního bloku Jan Tuček

Kniha po obsahovej stránke výborná... Horšia je štylistika autora a pomerne slabá slovná zásoba vo vetných spojeniach. Spomínam si, že slovné spojenie "sportovně střiženo" sa v knihe vyskytuje asi 200x.

09.11.2014 4 z 5