Kaženka Kaženka komentáře u knih

Marsyas Marsyas Karel Čapek

Skvělá, skvělá, skvělá kniha!

06.04.2011 5 z 5

Líbezné noci Líbezné noci Giovanfrancesco Straparola

Skutečně naivní pohádky, ovšem ve své době to mohly být docela úspěšné povídky. Rozhodně jsem se pobavila - hlavně nad těmi, co se odehrávají v Čechách.

04.04.2011 3 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Skvělá kniha, výborně rozebírá člověka a jeho podstatu. Jen škoda, že v zápalu doby a náboženství se poutník tak snadno obrací k Bohu.

03.03.2011 5 z 5

Román Manfreda Macmillena Román Manfreda Macmillena Jiří Karásek ze Lvovic

Tato kniha ve mě vyvolala dost rozporuplné pocity. Na jedné straně tu je příběh sám, jeho mysteria a magické motivy, stylově výrazové vyprávění, atmosféra podmaňující si čtenáře. Na druhé straně jsem cítila, že do této knihy nemám co se dívat. Myslím jako žena, ne jako čtenářka. Nicméně tato informace na mě občas z knihy vykoukla a nebylo mi to zrovna příjemné. Ráda bych znala názor nějakého muže.

23.11.2010 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čekala jsem skvělé dílo, ale tohle je nepopsatelné!!!! Něco takového jsem zatím snad nečetla!!!

21.11.2010 5 z 5

Loupežník Loupežník Karel Čapek

Skvěle vykreslený střet generací, jejich životních hodnot a přístupů k životu a světu. Karel Čapek byl prostě výborný dramatik.

18.11.2010 5 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Úžasný obrázek společnosti naruby - až děsivý!

30.11.-0001 5 z 5

Klíč ke Karlštejnu Klíč ke Karlštejnu Antonín Winter

Docela zajímavé vyprávění o Karlštejnu. Jen pár detailů mi v příběhu nějak nesedělo - autor prostě není biolog. Ale celkově se mi kniha líbila.

Sexuální život ve staré Číně Sexuální život ve staré Číně Robert van Gulik

Skvělá kniha! Van Gulik dokázal evropanům přiblížit filozofii a tím pádem i chování staré Číny. Výborné čtení, ale doporučuju si nejdřív přečíst jakékoliv základy čínských náboženství, jinak nevím kolik toho na poprvé pochopíte.

30.11.-0001 5 z 5

Divoké palmy Divoké palmy William Faulkner

Mám pocit, že jsem četla nějaký špatný překlad. Příběh byl totiž zajímavý, ale ta slova a věty tak zbytečně kostrbaté a některé části knihy se číst v podstatě nedaly.

Arrowsmith Arrowsmith Sinclair Lewis

Tak moc jsem se na tu knihu těšila a tak moc mě zklamala. Příběh mě nezaujal.

30.11.-0001 2 z 5

Svatá Jana Svatá Jana George Bernard Shaw

Johanka z Arku trochu jinak. Ale zajímavý pohled - pochopitelně typická heroina G. B. Shawa.