kazecha kazecha komentáře u knih

Tom Cruise Tom Cruise Andrew Morton

Vcelku zajímavě napsaný životopis s vysvětlením jak vznikla scientologie - a jak hýbe díky Tomovi světem. Po přečtení jsem změnila svůj názor k herci - k horšímu a velmi by mě zajímalo (to bohužel v životopisu nenajdeme) jak to bylo mezi ním a Katie při rozchodu (jelikož to proběhlo úplně jinak než u předchozích dvou manželství a scientolog jako kovanej je Tom stále).

28.10.2012 3 z 5

Láska a přátelství a jiné prózy Láska a přátelství a jiné prózy Jane Austen

Tato "kniha" mě neskutečně rozladila. Jane Austenová pro mě znamená "pýchu a předsudek" s postavami a dějem rozsáhlým a propracovaným. Až po přečtení doslovu jsem pochopila, že tato sbírka krátkých povídek či příběhů je jakousi prvotinou, kterou autorka psala ve svých NÁCTI letech. Příběhy byly psány pro pobavení rodinných příslušníků s ironií a neuvěřitelnými náhodami a setkáními. Nicméně nelíbily se mi vůbec autorkou prezentované názory a některé věty se navzájem popíraly, takže si čtenáři vyber ...

10.10.2012 2 z 5

Mladší sestra II Mladší sestra II Jane Austen

Dá se říct, že druhý díl byl ještě lepší než ten první. Děj krásně navazuje a postavy jsou skutečně vykreslené "do mrtě". Na Emmu čeká nebezpečí, které pravděpodobně vygraduje až v třetím díle. Velice by mě zajímalo jak to všechno dopadne, ale jak jsem zjistila poslední - třetí díl, by měl tento měsíc teprve vyjít (březen 2013). Osobně doufám, že nakonec se Emma vdá za pana Howarda (to by se mi líbilo).

22.09.2012 5 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Bylo to opravdu velmi čtivé, pouze mě zaskočil fakt, že to má dvě pokračování a v knihovně nemají třetí díl. Budu to muset nějak sehnat. Jane Austenová je skvělá autorka a jsem zvědavá jestli poznám, kde navazuje její neteř. Jinak Anglie té doby a prokreslení postav - super, zajímalo by mě, zda je Emma skutečně tak "rozumná" jen díky výchově u movitějších příbuzných, možná bych i uvítala víc podrobností o tom, jak si zvykala na domov. Musel to pro ni být šok.

17.09.2012 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Krásná kniha a druhá která mě fakt rozbrečela (první byla nevýslovná láska od Danielle Steelový - to když Edwina ztratila skoro všechny blízké při potopení Titaniku). Musím říct, že mě hodně překvapilo, jak moc rozdílná je kniha od filmu. Film i kniha jsou dá se říct dva velmi podobné příběhy - a oba moc pěkné.

10.09.2012 5 z 5

Růžové údolí Růžové údolí Ann Maxwell

Absolutně souhlasím s Danafantom. Mám skutečně ráda "okořeněnou" romantiku a v současnosti takto píše velká spousta autorek, ale co je moc, to je moc. Je to pátá kniha od této autorky, co jsem četla - a musím říct, že "je to bída". Bohužel.

23.08.2012 2 z 5

Poprvé jsem ji četla před asi 27 lety v nemocnici. Dnes ji čtu synovi. Moc hezké pohádky.

Těm nejmenším Těm nejmenším Josef Václav Sládek

Nádherně ilustrovaná knížka plná básní - mezi mé oblíbené patří lesní studánka a okáč (já jsem děvče okaté, šatečky mám strakaté, vypadám v nich celičká, jak ta lesní pěnička ...)

Já jsem malý muzikant Já jsem malý muzikant Luděk Schneider

Knížka je sice s notovými záznamy, ale bez akordů.

17.08.2012 3 z 5

Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Vítězslav Nezval

Nedávno jsem knihu vytáhla a četla synovi - je mi líto, ale vzdala jsem to. Je to kniha plná úvah a ne vždy k věci, či květině nebo zvířátku. Myslím že ani můj syn nepochopil, co k některým věcem, květinám či zvířátkům chtěl básník říci.

17.08.2012 3 z 5

Moje abeceda Moje abeceda Josef Lada

Máme doma vydání z roku 1983 (ještě po mě), přesto obrázky ani říkanky neztratily nic ze svého kouzla. I můj "tehdy" třílety syn je uměl všechny zpaměti.

O veselé mašince O veselé mašince Jan Čarek

Jedno z prvních leporel mého syna, Některé verše "používáme" dodnes.

Veselé obrázky Josefa Lady Veselé obrázky Josefa Lady Pavel Šrut

Píšu křídou do komína, že je moje káča líná ... krásné Ladovy obrázky a říkanky, které můj syn znal nazpaměť.

17.08.2012 4 z 5

Neposlušná kůzlátka a jiné pohádky Neposlušná kůzlátka a jiné pohádky Ivana Kocmanová

Knížka, kterou můžou "číst" díky obrázkům v textu zároveň s rodiči i děti. Parádní, synovi se moc líbí.

17.08.2012 4 z 5

Po stopách lišáčka, veverky a králíčka Po stopách lišáčka, veverky a králíčka neznámý - neuveden

Nádherně a bohatě ilustrovaná knížka pro malé děti. Opět jedna z těch, kterou jsem brávala do čekárny u dětské lékařky.

O věrném kolouškovi O věrném kolouškovi Anna Fazekas

Nádherná veršovaná pohádka (ještě po mém otci). Začíná slovy:
Hned na pokraji horské vesničky
je chaloupka mé hodné babičky.
Ta stará dobračka má práce stále dost,
pohádku od ní vám dnes povím pro radost. ...

Velká kniha říkadel Velká kniha říkadel neznámý - neuveden

Dost velká kniha, na každé straně malá básnička a veliká ilustrace. Hodně básniček jsem četla poprvé.

17.08.2012

Byl jednou jeden ... Byl jednou jeden ... Josef Brukner

Knížka do lékařské čekárny - zvládnete to přečíst celé a můžete si být jisti, že vás začnou poslouchat i ostatní.
Jak to bylo s horou Říp?
Kde se vzala, tu se vzala -
na rovině hora stála.
Jako hříbek na mechu,
jako půlka ořechu,
jako když se zakutálí
míč, s kterým si děti hrály,
a zapadne někde v důlku,
takže je ho vidět půlku. .....

16.08.2012 4 z 5

Proč je dnes vzduch tak šedivý Proč je dnes vzduch tak šedivý Walt Disney

Příběh o mlze ... a na závěr návod na pokus jak vyrobit doma mlhu.

16.08.2012 3 z 5

O kouzelném ptáku Zymyrykovi a jiné pohádky O kouzelném ptáku Zymyrykovi a jiné pohádky neznámý - neuveden

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Na svou dobu měla exotické příběhy i obrázky.

16.08.2012 5 z 5