Kaytria

MarťanMarťanA. Weir

Perfektní. Prostě perfektní. Několikrát jsem zatajovala dech a s napětím očekávala, jestli to tomu Markovi vyjde nebo nevyjde, i jsem musela zatlačovat slzu při pomyšlení, jak se dokáže celej svět semknout, aby pomohl jednomu botanikovi. Byl to milý příběh s napětím i vtípkama.

09.08.2018

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruS. J. Maas

Famózní konec famózní série. Utírala jsem slzy i se chcihotala pod dlaněma. Četlo se to rychle a příjemně. Sbohem, imaginární rodino, se kterou byla radost trávit volné chvíle. Snad jednou naviděnou

10.08.2018

Jsem zlomenáJsem zlomenáT. Mafi

Nejmíň oblíbené postavy? To ufňukaný a láskou zhrzený hlavní trio. Nejlepší postavy? No, vlastně všechny ostatní, který se uměj aspoň trochu chovat dospěle a nepociťujou zhrzení na každý stránce. Čekala jsem pořádnou dystopii, kde bude spousta děje, akce, a všeho nějak vyrovnaně, ale tohle bylo jen 200 stránek, které řeší: jestli Juliette začne brečet, jestli omdlí, že se touží někoho dotknout, že se nikoho vlastně nemůže dotknout, že miluje jednoho a že miluje druhýho. Ještě třetí díl asi zkusím, třetí díly bývaj nejvyhrocenější co se akce týče, ale jinak zklamání zklamání a zklamání.

06.07.2016

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuS. J. Maas

Přečteno jedním dechem, opravdu výborný psaní. Líbilo se mi to víc než první díl. Problém shledávám v tom, že teď bude těžký najít něco, co zalepí tu díru uvnitř, kterou tam Dvůr mlhy a hněvu udělal s poslední stránkou.

18.08.2017

Třináct měsícůTřináct měsícůD. Mitchell

Bylo to pěkný čtení, ale protože vím, že to David umí líp, jednu hvězdu mu seberu. I trochu za ty nedostatky, kdy se autor snažil být tajnůstkář a nechat nám překvapení do dalších kapitol, a buď na ně nestačilo místo, nebo na ně prostě zapomněl. Jinak je to příjemný příběh chlapce v začínající pubertě, řešící přesně ty problémy, který pamatujeme my děti vyrůstající v 90. letech (jasně, tam jsou osmdesátky, ale přepočítávám to na dobu po revoluci. Já se alespoň s ním ztotožnila naprosto dokonale). A nejvíc jsem na Taylora byla hrdá v prosinci. Kdybych věděla, že těm šikanátorům stačí rozbít kalkulačku, tak bych si ušetřila pěkných pár starostí!

13.01.2019

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaH. Lee

Asi jsem si představovala podle popisu i prvních kapitol něco jinýho, ale to vůbec nevadí. Byl to jemný příběh o nepěkné pravdě. Snad budu mít příležitost se dostat i k nedávnemu pokračování.

17.06.2019

Metro 2034Metro 2034D. Glukhovsky

Celou knihu jsem se nutila do čtení jenom kvůli slibným vyhlídkám, že se třetí díl vrátí zase ke kvalitnímu psaní. Bohužel stránky tupého tlachání a řečí "on mě potřebuje!" "Ne, to já potřebuju tebe" doslova celou knihu, tak si postkatastrofický román teda nepředstavuju. Dvě hvězdy dávám jenom za obstojnej začátek, kde se něco opravdu i dělo.

02.07.2017

WinterWinterM. Meyer

Fenomenální finále fenomenální série. Tohle byla moje krevní skupina, která se mi vlila do žil a byla jako moje vlastní. Každá postava je osobitě popsaná, vybarvená a každá mě baví jinak. Příběh sice klasicky YA, ale to propojení 4 klasických pohádek je perfektní (a úryvky z originálních pohádek? Ah! geniální!) Četlo se to skvěle a já to doporučím, kudy půjdu =)

27.07.2018

Píseň krvePíseň krveA. Ryan

Tohle přesně chtělo moje abstinující tělo po Hře o trůny =)! Opravdu bezchybnej příběh, kterej mě nenechal ani chvilku chladnou, stále bylo co očekávat a stále se objevovaly zvraty. Pro fanouška fantasy je to must read!

18.06.2019

Hostina pro vrányHostina pro vrányG. R. R. Martin

Čtu tu spoustu a ještě víc negativních komentářů, ale ráda se připojím na tu druhou stranu čtenářů. Nějak mi nejde posuzovat jen jednu knihu, ale celou sérii, ale i tak se to moc neliší. Pro mě je Píseň ledu a ohně ve všech směrech dokonalá a její důkladné propracování (a s tím spojené zdlouhavé popisy, dopodrobna prozkoumané detaily a občasné pasáže, kde se doslova nic neděje) mi dodává to, co přesně od knihy požaduju - úplně mě pohltí a odnese si mě do jiného světa. Požadovala jsem to u Tolkienova Pána Prstenů, u Paoliniho Odkazu Dračích Jezdců, u Lewisovy Narnie a povedlo se to i Martinovi. Kniha si může být jakkoli dlouhá a může obsahovat nudnější i poutavější pasáže, ale to k tomu patří. Kdyby se stále jenom zabíjelo, souložilo a intrikovalo, neuvěřila bych tomu tak, jako když se chvíli prostě nic neděje. Proto tyto knihy u mě zůstanou na vrcholu žebříčku, ať se děje cokoli. :-)

15.07.2014

Jsem roztříštěnáJsem roztříštěnáT. Mafi

Už je to hodně dlouho co jsem se musela tak nutit do nějaké knížky jako do téhle. Všude ji pořád všichni vychvalují až do nebes, i popis zní jako moc dobře, ale zatím tak vidím jen smíchané x-men, hunger games, labyrint, trochu divergence a až moc Danielle Steel. Bavilo mě až posledních 40 stránek kdy se opravdu něco dělo.

26.06.2016

CinderCinderM. Meyer

Do knížky jsem šla trochu s předsudky, převyprávění pohádky přece nemůže dosáhnout takových kvalit, jako se tu avizuje. A hle,zmýlila jsem se, knížka je perfektní, má spád, je vtipná a příběh je prostě skvělej. Rychle na Scarlet!

05.08.2016

Metro 2035Metro 2035D. Glukhovsky

Nebyla to taková katastrofa jako druhej díl, nicméně se to stále nedalo srovnat s vynikající jedničkou. Kdyby se vytáhly pasáže, kde se děly opravdu důležité nebo dobrodružné věci, byl by to sotva padesátistránkový sešit o Arťomovi a jeho přátelích jak chodí z metra a zase zpátky dovnitř. A občas někoho z nich zmlátí nebo zastřelí.

21.07.2017

Čáry životaČáry životaV. Roth

Vau. Překvapuje mě to, ale bavilo mě to o dost víc než Divergence. O dost. Divergence měla zajímavější myšlenku, nicméně tady se setkáváme s novými světy a jazyky, připomínalo mi to Star wars a nevyskytuje se tady žádná milostná linie. Za mě tohle vážně moc povedené dílo a šup šup, jak to dopadne!

27.08.2017

Co mě naučil tučňákCo mě naučil tučňákT. Michell

Milá kniha, napsaná s láskou a krásnými vzpomínkami. Čte se pěkně, nemohla jsem se ubránit úsměvu ani slzám. Na příběh Juana Salvado budu vzpomínat ráda.

15.01.2018

Královna stínůKrálovna stínůS. J. Maas

Ovšem toto byla jízda! Ano, hlavní hrdinka je často osina v zadku, ano, je to namyšlenej spratek, ano, nějak podezřele jim všem všechno vychází.. Ovšem ta jízda! Všechno se to odehrálo tak rychle! Užívala jsem si části s Manon, který vždycky prořízly tu Aelininu jednotvárnost a narušily pozlátko, jinak ale kniha byla super. Jedeme dál =)

09.11.2018

Rytíř Sedmi královstvíRytíř Sedmi královstvíG. R. R. Martin

vlastně to bylo to, co jsem od toho očekávala. Prostě příběh rytíře, který tak úplně neputuje, ale vždycky se někde zastaví a tam ztropí nějakej malér, že to dá na povídku. Je dobrý mít u toho vytištěnej rodokmen rodu Targaryenů, občas jsem se dost ztrácela :D Ale jinak pěkný příběhy, který vyplnily čekání na poslední sérii seriálu; zázrak se nekonal, ale ani v nejmenším mě neurazil =)

19.01.2019

PlaygroundPlaygroundL. Kepler

Tohle vůbec nebylo, jako série s Joonou Linou. A zklamalo mě to :(. A hodně. Ten příběh byl.. zvláštní. Mě osobně hrozně štvala hlavní hrdinka a její průběh, jak se z drsný holky stane zlomená slepka. Dále ten průběh mě jednoduše nebavil. 3* dávám za kvalitní literární zpracování autorů.

18.05.2019

Zlatý kompasZlatý kompasP. Pullman

Kniha mě velmi mile překvapila. Sice jsem už znala film, takže jsem věděla, do čeho jdu, ale jak byl film Eragon špatný a kniha vynikající, tak to mohlo být tady naopak. A hle, nebylo. Kniha měla výborný spád, nenechala mě ani chvíli chladnou, vytvoření nového světa bylo decentní ale promyšlené a všechno perfektně zapadalo do sebe. Těším se na další díl.

07.04.2015

Simpsonovi a jejich matematická tajemstvíSimpsonovi a jejich matematická tajemstvíS. Singh

Matematika a sitcom v jednom? Vážně jsme si toho 26 let nevšímali? Hanba na nás. Jako milovníka matematiky kolem nás a sitcomů mě tahle knížka víc než zaujala. Ano, některé vysvětlování matematických jevů je zde spíš na škodu než k užitku, naopak si myslím, že by si zasloužilo více skrytých tajemství Simpsonových a Futuramy své místo v téhle knize. Nicméně styl, kterým byly všechny skryté problémy vysvětleny, se mi moc líbil a donutil mě nad tím zhluboka přemýšlet. Za mě palec nahoru a co nejdřív musím sáhnout po další z Singhových knih!

16.04.2016

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. Rowling

Ještě pořád hledám to pověstné BOOM, které Harryho před 15 lety tak vystřelilo do světa. Příběh je pěkný, zajímavý a pravda, oproti prvnímu dílu už není tak vinutý, stále ale k žádné katarzi nedochází; nečte se mi úplně dobře (že by to ale bylo tím nepohodlným paperbackem?) Nicméně vrhám se na třetí díl a pokud se legendy nemýlí, už by se to mělo obracet k (ještě) lepšímu.

02.10.2016

Deset malých černouškůDeset malých černouškůA. Christie

Geniální. Jednoduchý, svižný (možná trochu předvídatelný - to je ale omluvitelný), prostě super!

01.01.2018

ŠampionŠampionM. Lu

Vážně jsem tu knížku chtěla mít ráda, vážně jsem se snažila číst, kdy to šlo... Ale tohle není tak dobrý, jak se všude říká. Bylo to nemastný, neslaný, ty děti nevěděli, co vlastně chtěj, někdy ani co dělaj. A ten konec, prosím... Ty hvězdy dávám za to, že se autorka držela tématu, četlo se to dobře a svižně a mělo to známky dobrý dystopie.

17.03.2018

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. Rowling

Finále předčilo předešlých 6 knih vším, co jen šlo a já jsem ráda, že jsem vydržela až do konce. Díky, že jsem i já mohla prožít ty dětské sny, i když o tolik let později.

29.07.2018

Hvězdy nad hlavouHvězdy nad hlavouM. Meyer

Bylo to milé zakončení série, poslední dílek skládačky, které tak vlastně všechno hezky zabalilo do okrasného papíru, a my ten pěkný balíček můžeme vzít, uložit do poličky a vždy, když na něm spočineme pohledem, se usmějeme s myšlenkami na krásné vzpomínky, které tento příběh doprovázejí.

22.08.2018

Kmen AndromedaKmen AndromedaM. Crichton

Ten konec mě ovšem překvapil, ale musím přiznat, že zklamal. Měl dost rychlej spád a na to, co se dělo posledních pár stránek, jsem to takto utnutý nečekala. Nicméně příběh je pěknej, co se dat, informací a termínů týče, moje vědecký já plesalo, když to všechno znalo. Ale asi jsem rozmazlená současným sci-fi a čekala jsem toho trochu víc. Což je moje chyba a neměla by nikomu přibarvovat jeho názor =) Jinak kniha příjemná a fajn.

03.12.2018

Královna ohněKrálovna ohněA. Ryan

Třetí díl série je jednoznačně nejslabší, ale stále výborný. Pravda, bylo tam na můj vkus až moc dopodrobna popsaných bitev, jak na souši tak na moři. Postupně jsem se už ztrácela v postavách a národech, o geografii světa nemluvě. Nicméně i tak to stálo za to, moc jsem si čtení užila a i slzička sem tam ukápla. Moc jen nevím, čím teď mám pokračovat...

06.09.2019

Jedinečný nůžJedinečný nůžP. Pullman

Knížka je to velmi zajímavá, poměrně čtivá a povedeně promyšlená. Tak uvidíme, jak na tom bude třetí díl. :-)

02.05.2015

CressCressM. Meyer

Knížce nemám absolutně co vytknout. Perfektně se čte, stále se tam něco děje, odkrývají se tajemství, je to napínavý. Každá postava má svůj osobitý charakter po celou dobu příběhu (toho si cením, to autorovi málokdy vydrží). Bylo to naprosto parádní čtení a už se těším na Winter.

01.09.2016

Bez šanceBez šanceN. Shusterman

Kniha mě pohltila a bavila mě od začátku do samého konce. Ani chvilku mě nenudila, a i když pravda, myšlenka použitá v příběhu je poměrně absurdní, ale i přes to jsem tomu plně věřila a nechala se tím pohltit. Vynikající čtení, těším se na další díl.

19.02.2017