Kaytria Kaytria komentáře u knih

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Zakončení série to bylo dobré, nicméně je to asi nejslabší díl této série. A jak už bylo zmíněno, Šest vran je jednoduše lepší (Asi ani tak ne příběhem, ale tím, jak je to psaný - utíká to nějak svižněji). Ale i tak se to čte velmi dobře, téměř samo, a postavy jsou vesměs sympatický.

27.10.2021 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Ta krásně popsaná chlapecká naivita, z jejíž pohledu se nám příběhu dostává, naprosto přesně vystihuje tu absurditu, která se tehdy děla. Pravda, autor v příběhu vlastně nezmínil nic konkrétního - dobu, kdy se příběh odehrává, jaká epocha dějin zrovna probíhá, kdo je to ten "Fíra", co udělali ti "špatní lidé", ani co se jim ve finále stalo. Nic - ale přece všichni víme, o co šlo. Jen sledujeme příběh chlapce, který se cítí být osamocený, a naštěstí potká stejně starého klučinu, se kterým se stanou přáteli. Dotklo se mě to a bylo to velmi silné.

13.06.2021 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Třetí díl série je jednoznačně nejslabší, ale stále výborný. Pravda, bylo tam na můj vkus až moc dopodrobna popsaných bitev, jak na souši tak na moři. Postupně jsem se už ztrácela v postavách a národech, o geografii světa nemluvě. Nicméně i tak to stálo za to, moc jsem si čtení užila a i slzička sem tam ukápla. Moc jen nevím, čím teď mám pokračovat...

06.09.2019 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Tohle přesně chtělo moje abstinující tělo po Hře o trůny =)! Opravdu bezchybnej příběh, kterej mě nenechal ani chvilku chladnou, stále bylo co očekávat a stále se objevovaly zvraty. Pro fanouška fantasy je to must read!

18.06.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Asi jsem si představovala podle popisu i prvních kapitol něco jinýho, ale to vůbec nevadí. Byl to jemný příběh o nepěkné pravdě. Snad budu mít příležitost se dostat i k nedávnemu pokračování.

17.06.2019 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Tohle vůbec nebylo, jako série s Joonou Linou. A zklamalo mě to :(. A hodně. Ten příběh byl.. zvláštní. Mě osobně hrozně štvala hlavní hrdinka a její průběh, jak se z drsný holky stane zlomená slepka. Dále ten průběh mě jednoduše nebavil. 3* dávám za kvalitní literární zpracování autorů.

18.05.2019 3 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Knížka se četla dobře, rychle, pobavila, trochu jsem se v hlavní hrdince a jejích starostech viděla. Žádná výrazná zápletka, prostě klasický young adult contemporary na odreagování =)

18.05.2019 3 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Přidám se k ostatním s tvrzením, že tenhle příběh je z těch prozatímních čtyřech (čtu 2. vydání v boxu se lvem na hřbetech) nejslabší. Nicméně stále zahřeje u srdce a ani podruhé mě nezklamal =)

18.03.2019

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Jo, tohle bylo super :-) bylo to temný, příběh tam byl, žádný přehnaný lovestory ani nenávist. Takhle si to představuju :-)

27.01.2019 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

vlastně to bylo to, co jsem od toho očekávala. Prostě příběh rytíře, který tak úplně neputuje, ale vždycky se někde zastaví a tam ztropí nějakej malér, že to dá na povídku. Je dobrý mít u toho vytištěnej rodokmen rodu Targaryenů, občas jsem se dost ztrácela :D Ale jinak pěkný příběhy, který vyplnily čekání na poslední sérii seriálu; zázrak se nekonal, ale ani v nejmenším mě neurazil =)

19.01.2019 4 z 5

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Bylo to pěkný čtení, ale protože vím, že to David umí líp, jednu hvězdu mu seberu. I trochu za ty nedostatky, kdy se autor snažil být tajnůstkář a nechat nám překvapení do dalších kapitol, a buď na ně nestačilo místo, nebo na ně prostě zapomněl. Jinak je to příjemný příběh chlapce v začínající pubertě, řešící přesně ty problémy, který pamatujeme my děti vyrůstající v 90. letech (jasně, tam jsou osmdesátky, ale přepočítávám to na dobu po revoluci. Já se alespoň s ním ztotožnila naprosto dokonale). A nejvíc jsem na Taylora byla hrdá v prosinci. Kdybych věděla, že těm šikanátorům stačí rozbít kalkulačku, tak bych si ušetřila pěkných pár starostí!

13.01.2019 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Ten konec mě ovšem překvapil, ale musím přiznat, že zklamal. Měl dost rychlej spád a na to, co se dělo posledních pár stránek, jsem to takto utnutý nečekala. Nicméně příběh je pěknej, co se dat, informací a termínů týče, moje vědecký já plesalo, když to všechno znalo. Ale asi jsem rozmazlená současným sci-fi a čekala jsem toho trochu víc. Což je moje chyba a neměla by nikomu přibarvovat jeho názor =) Jinak kniha příjemná a fajn.

03.12.2018 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Ovšem toto byla jízda! Ano, hlavní hrdinka je často osina v zadku, ano, je to namyšlenej spratek, ano, nějak podezřele jim všem všechno vychází.. Ovšem ta jízda! Všechno se to odehrálo tak rychle! Užívala jsem si části s Manon, který vždycky prořízly tu Aelininu jednotvárnost a narušily pozlátko, jinak ale kniha byla super. Jedeme dál =)

09.11.2018 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Teprve až v téhle knize jsem dostala to, co jsem očekávala už u té první. A sice to fantastično, tu magii, tady se o ní už jen nemluví, tady se už kouzlí. I když mi hlavní hrdinka chvilkama leze na nervy, jak je vlastně samostatná, cílevědomá a uvažuje rázně a přímočaře, odpouštím jí to, vždyť je vlastně ještě v pubertě a snad z toho vyroste. Fandím jí a hned jdu na další díl.

24.09.2018 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Bylo to milé zakončení série, poslední dílek skládačky, které tak vlastně všechno hezky zabalilo do okrasného papíru, a my ten pěkný balíček můžeme vzít, uložit do poličky a vždy, když na něm spočineme pohledem, se usmějeme s myšlenkami na krásné vzpomínky, které tento příběh doprovázejí.

22.08.2018 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Kdyby to šlo, asi bych dala spíš jen 3,5 hvězdičky, hlavně za ty anglický názvy. Mně osobně to tam trošku bilo do oka (*ucha, poslouchala jsem audioknihu), na druhou stranu chápu, že pokud "hra", ačkoli pro nás odehrávající se ve Švédsku, byla sprostředkována HP v angličtině, logicky by přepínal do anglických výrazů. A některé nadávky a výrazy prostě vyzní líp v angličtině, čeština to tak neumí. Jinak příběhově super, dvě prolínající se linie ze začátku paralelní, později se zamotávající dohromady, jsou každá svá a svým způsobem lákavá (a v audioverzi namluvená mužem a ženou - super!) Možná, že časem sáhnu i po dalším dílu.

19.08.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Famózní konec famózní série. Utírala jsem slzy i se chcihotala pod dlaněma. Četlo se to rychle a příjemně. Sbohem, imaginární rodino, se kterou byla radost trávit volné chvíle. Snad jednou naviděnou

10.08.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Perfektní. Prostě perfektní. Několikrát jsem zatajovala dech a s napětím očekávala, jestli to tomu Markovi vyjde nebo nevyjde, i jsem musela zatlačovat slzu při pomyšlení, jak se dokáže celej svět semknout, aby pomohl jednomu botanikovi. Byl to milý příběh s napětím i vtípkama.

09.08.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Finále předčilo předešlých 6 knih vším, co jen šlo a já jsem ráda, že jsem vydržela až do konce. Díky, že jsem i já mohla prožít ty dětské sny, i když o tolik let později.

29.07.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Fenomenální finále fenomenální série. Tohle byla moje krevní skupina, která se mi vlila do žil a byla jako moje vlastní. Každá postava je osobitě popsaná, vybarvená a každá mě baví jinak. Příběh sice klasicky YA, ale to propojení 4 klasických pohádek je perfektní (a úryvky z originálních pohádek? Ah! geniální!) Četlo se to skvěle a já to doporučím, kudy půjdu =)

27.07.2018 5 z 5