Kaytria Kaytria komentáře u knih

Caraval Caraval Stephanie Garber

Četlo se to pěkně, příběh ubíhal a vyvíjel se. Tu hvězdičku ale musím shodit za hlavní postavu, ta holka mi hrozně lezla na nervy, u čtení mě udržoval jen Julian. Jinak ale příjemné počtení.

04.07.2018 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Vážně jsem tu knížku chtěla mít ráda, vážně jsem se snažila číst, kdy to šlo... Ale tohle není tak dobrý, jak se všude říká. Bylo to nemastný, neslaný, ty děti nevěděli, co vlastně chtěj, někdy ani co dělaj. A ten konec, prosím... Ty hvězdy dávám za to, že se autorka držela tématu, četlo se to dobře a svižně a mělo to známky dobrý dystopie.

17.03.2018 3 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Z tohodle dílu jsem docela zklamaná. Četlo se to rychle, to ano, ale myslím, že by to mohlo být víc propracovaný, promyšlený, dát tomu větší šťávu. Bohužel se to celý točilo jen kolem milostný linie, která i tak byla špatná. Třetí díl si přečtu, ale top čtení to není.

19.02.2018 3 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Sice je tam vlastně spoustu takových young adult klišé, o kterých jsme už ve spoustě knih předtím četli, ale furt je to zajímavý, furt mě to baví, příběh je pěkně vymyšlenej a já co nejdřív sahám po druhém dílu!

01.02.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Milá kniha, napsaná s láskou a krásnými vzpomínkami. Čte se pěkně, nemohla jsem se ubránit úsměvu ani slzám. Na příběh Juana Salvado budu vzpomínat ráda.

15.01.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální. Jednoduchý, svižný (možná trochu předvídatelný - to je ale omluvitelný), prostě super!

01.01.2018 5 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Na to, že jsem na začátku ale vůbec nechtěla začínat číst, jsem se sérií spokojená. Sice ten konec pojal asi tolik děje co předchozích 5 knih, ale i tak to bylo pěkné. Zajímavé prostředí, propojení postav a člověk si zase něco připomněl z mytologie. I když je to pro mladší čtenáře, budu doporučovat dál =)

26.12.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Jsem trochu zmatená. Knížka byla napsaná dobře, četlo se to poměrně rychle a snadno, nápad dobrý a propojení reálného světa s mytologií je nenásilný ale uvěřitelný (a nemohla jsem se ubránit neustálýmu myšlení na Percyho Jacksona, svět těchto dvou sérií je vlastně totožný). Nicméně když tak přemýšlím nad dějem, tak se tam vlastně se vším všudy stalo veliký prd. Jsem zvědavá, takže čtu dál, ale nemám ambice přečíst sérii úplně celou.

03.09.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Vau. Překvapuje mě to, ale bavilo mě to o dost víc než Divergence. O dost. Divergence měla zajímavější myšlenku, nicméně tady se setkáváme s novými světy a jazyky, připomínalo mi to Star wars a nevyskytuje se tady žádná milostná linie. Za mě tohle vážně moc povedené dílo a šup šup, jak to dopadne!

27.08.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Přečteno jedním dechem, opravdu výborný psaní. Líbilo se mi to víc než první díl. Problém shledávám v tom, že teď bude těžký najít něco, co zalepí tu díru uvnitř, kterou tam Dvůr mlhy a hněvu udělal s poslední stránkou.

18.08.2017 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Nebyla to taková katastrofa jako druhej díl, nicméně se to stále nedalo srovnat s vynikající jedničkou. Kdyby se vytáhly pasáže, kde se děly opravdu důležité nebo dobrodružné věci, byl by to sotva padesátistránkový sešit o Arťomovi a jeho přátelích jak chodí z metra a zase zpátky dovnitř. A občas někoho z nich zmlátí nebo zastřelí.

21.07.2017 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Celou knihu jsem se nutila do čtení jenom kvůli slibným vyhlídkám, že se třetí díl vrátí zase ke kvalitnímu psaní. Bohužel stránky tupého tlachání a řečí "on mě potřebuje!" "Ne, to já potřebuju tebe" doslova celou knihu, tak si postkatastrofický román teda nepředstavuju. Dvě hvězdy dávám jenom za obstojnej začátek, kde se něco opravdu i dělo.

02.07.2017 2 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Z trilogie rozhodně nejslabší díl, nicméně stále mě knížka dost bavila. Velkým mínusem to je nepřeberné množství až někdy zbytečných postav a ten milostný děj. Vážně mi až chvilkama přišlo, jako by to Veronica nechala psát Danielle Steel. Nicméně zajímavý konec.

23.04.2017 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Kniha mě pohltila a bavila mě od začátku do samého konce. Ani chvilku mě nenudila, a i když pravda, myšlenka použitá v příběhu je poměrně absurdní, ale i přes to jsem tomu plně věřila a nechala se tím pohltit. Vynikající čtení, těším se na další díl.

19.02.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ještě pořád hledám to pověstné BOOM, které Harryho před 15 lety tak vystřelilo do světa. Příběh je pěkný, zajímavý a pravda, oproti prvnímu dílu už není tak vinutý, stále ale k žádné katarzi nedochází; nečte se mi úplně dobře (že by to ale bylo tím nepohodlným paperbackem?) Nicméně vrhám se na třetí díl a pokud se legendy nemýlí, už by se to mělo obracet k (ještě) lepšímu.

02.10.2016 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Knížce nemám absolutně co vytknout. Perfektně se čte, stále se tam něco děje, odkrývají se tajemství, je to napínavý. Každá postava má svůj osobitý charakter po celou dobu příběhu (toho si cením, to autorovi málokdy vydrží). Bylo to naprosto parádní čtení a už se těším na Winter.

01.09.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Do knížky jsem šla trochu s předsudky, převyprávění pohádky přece nemůže dosáhnout takových kvalit, jako se tu avizuje. A hle,zmýlila jsem se, knížka je perfektní, má spád, je vtipná a příběh je prostě skvělej. Rychle na Scarlet!

05.08.2016 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Nejmíň oblíbené postavy? To ufňukaný a láskou zhrzený hlavní trio. Nejlepší postavy? No, vlastně všechny ostatní, který se uměj aspoň trochu chovat dospěle a nepociťujou zhrzení na každý stránce. Čekala jsem pořádnou dystopii, kde bude spousta děje, akce, a všeho nějak vyrovnaně, ale tohle bylo jen 200 stránek, které řeší: jestli Juliette začne brečet, jestli omdlí, že se touží někoho dotknout, že se nikoho vlastně nemůže dotknout, že miluje jednoho a že miluje druhýho. Ještě třetí díl asi zkusím, třetí díly bývaj nejvyhrocenější co se akce týče, ale jinak zklamání zklamání a zklamání.

06.07.2016 1 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Už je to hodně dlouho co jsem se musela tak nutit do nějaké knížky jako do téhle. Všude ji pořád všichni vychvalují až do nebes, i popis zní jako moc dobře, ale zatím tak vidím jen smíchané x-men, hunger games, labyrint, trochu divergence a až moc Danielle Steel. Bavilo mě až posledních 40 stránek kdy se opravdu něco dělo.

26.06.2016 1 z 5

Simpsonovi a jejich matematická tajemství Simpsonovi a jejich matematická tajemství Simon Singh

Matematika a sitcom v jednom? Vážně jsme si toho 26 let nevšímali? Hanba na nás. Jako milovníka matematiky kolem nás a sitcomů mě tahle knížka víc než zaujala. Ano, některé vysvětlování matematických jevů je zde spíš na škodu než k užitku, naopak si myslím, že by si zasloužilo více skrytých tajemství Simpsonových a Futuramy své místo v téhle knize. Nicméně styl, kterým byly všechny skryté problémy vysvětleny, se mi moc líbil a donutil mě nad tím zhluboka přemýšlet. Za mě palec nahoru a co nejdřív musím sáhnout po další z Singhových knih!

16.04.2016 4 z 5