Kaytria

Královna ohněKrálovna ohněA. Ryan

Třetí díl série je jednoznačně nejslabší, ale stále výborný. Pravda, bylo tam na můj vkus až moc dopodrobna popsaných bitev, jak na souši tak na moři. Postupně jsem se už ztrácela v postavách a národech, o geografii světa nemluvě. Nicméně i tak to stálo za to, moc jsem si čtení užila a i slzička sem tam ukápla. Moc jen nevím, čím teď mám pokračovat...

06.09.2019

Píseň krvePíseň krveA. Ryan

Tohle přesně chtělo moje abstinující tělo po Hře o trůny =)! Opravdu bezchybnej příběh, kterej mě nenechal ani chvilku chladnou, stále bylo co očekávat a stále se objevovaly zvraty. Pro fanouška fantasy je to must read!

18.06.2019

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaH. Lee

Asi jsem si představovala podle popisu i prvních kapitol něco jinýho, ale to vůbec nevadí. Byl to jemný příběh o nepěkné pravdě. Snad budu mít příležitost se dostat i k nedávnemu pokračování.

17.06.2019

PlaygroundPlaygroundL. Kepler

Tohle vůbec nebylo, jako série s Joonou Linou. A zklamalo mě to :(. A hodně. Ten příběh byl.. zvláštní. Mě osobně hrozně štvala hlavní hrdinka a její průběh, jak se z drsný holky stane zlomená slepka. Dále ten průběh mě jednoduše nebavil. 3* dávám za kvalitní literární zpracování autorů.

18.05.2019

Podělaným navrchPodělaným navrchB. Albertalli

Knížka se četla dobře, rychle, pobavila, trochu jsem se v hlavní hrdince a jejích starostech viděla. Žádná výrazná zápletka, prostě klasický young adult contemporary na odreagování =)

18.05.2019

Princ KaspianPrinc KaspianC. S. Lewis (pseudonym)

Přidám se k ostatním s tvrzením, že tenhle příběh je z těch prozatímních čtyřech (čtu 2. vydání v boxu se lvem na hřbetech) nejslabší. Nicméně stále zahřeje u srdce a ani podruhé mě nezklamal =)

18.03.2019

Divoká píseňDivoká píseňV. Schwab

Jo, tohle bylo super :-) bylo to temný, příběh tam byl, žádný přehnaný lovestory ani nenávist. Takhle si to představuju :-)

27.01.2019

Rytíř Sedmi královstvíRytíř Sedmi královstvíG. R. R. Martin

vlastně to bylo to, co jsem od toho očekávala. Prostě příběh rytíře, který tak úplně neputuje, ale vždycky se někde zastaví a tam ztropí nějakej malér, že to dá na povídku. Je dobrý mít u toho vytištěnej rodokmen rodu Targaryenů, občas jsem se dost ztrácela :D Ale jinak pěkný příběhy, který vyplnily čekání na poslední sérii seriálu; zázrak se nekonal, ale ani v nejmenším mě neurazil =)

19.01.2019

Třináct měsícůTřináct měsícůD. Mitchell

Bylo to pěkný čtení, ale protože vím, že to David umí líp, jednu hvězdu mu seberu. I trochu za ty nedostatky, kdy se autor snažil být tajnůstkář a nechat nám překvapení do dalších kapitol, a buď na ně nestačilo místo, nebo na ně prostě zapomněl. Jinak je to příjemný příběh chlapce v začínající pubertě, řešící přesně ty problémy, který pamatujeme my děti vyrůstající v 90. letech (jasně, tam jsou osmdesátky, ale přepočítávám to na dobu po revoluci. Já se alespoň s ním ztotožnila naprosto dokonale). A nejvíc jsem na Taylora byla hrdá v prosinci. Kdybych věděla, že těm šikanátorům stačí rozbít kalkulačku, tak bych si ušetřila pěkných pár starostí!

13.01.2019

Kmen AndromedaKmen AndromedaM. Crichton

Ten konec mě ovšem překvapil, ale musím přiznat, že zklamal. Měl dost rychlej spád a na to, co se dělo posledních pár stránek, jsem to takto utnutý nečekala. Nicméně příběh je pěknej, co se dat, informací a termínů týče, moje vědecký já plesalo, když to všechno znalo. Ale asi jsem rozmazlená současným sci-fi a čekala jsem toho trochu víc. Což je moje chyba a neměla by nikomu přibarvovat jeho názor =) Jinak kniha příjemná a fajn.

03.12.2018

Královna stínůKrálovna stínůS. J. Maas

Ovšem toto byla jízda! Ano, hlavní hrdinka je často osina v zadku, ano, je to namyšlenej spratek, ano, nějak podezřele jim všem všechno vychází.. Ovšem ta jízda! Všechno se to odehrálo tak rychle! Užívala jsem si části s Manon, který vždycky prořízly tu Aelininu jednotvárnost a narušily pozlátko, jinak ale kniha byla super. Jedeme dál =)

09.11.2018

Půlnoční korunaPůlnoční korunaS. J. Maas

Teprve až v téhle knize jsem dostala to, co jsem očekávala už u té první. A sice to fantastično, tu magii, tady se o ní už jen nemluví, tady se už kouzlí. I když mi hlavní hrdinka chvilkama leze na nervy, jak je vlastně samostatná, cílevědomá a uvažuje rázně a přímočaře, odpouštím jí to, vždyť je vlastně ještě v pubertě a snad z toho vyroste. Fandím jí a hned jdu na další díl.

24.09.2018

Hvězdy nad hlavouHvězdy nad hlavouM. Meyer

Bylo to milé zakončení série, poslední dílek skládačky, které tak vlastně všechno hezky zabalilo do okrasného papíru, a my ten pěkný balíček můžeme vzít, uložit do poličky a vždy, když na něm spočineme pohledem, se usmějeme s myšlenkami na krásné vzpomínky, které tento příběh doprovázejí.

22.08.2018

GameGameA. d. l. Motte

Kdyby to šlo, asi bych dala spíš jen 3,5 hvězdičky, hlavně za ty anglický názvy. Mně osobně to tam trošku bilo do oka (*ucha, poslouchala jsem audioknihu), na druhou stranu chápu, že pokud "hra", ačkoli pro nás odehrávající se ve Švédsku, byla sprostředkována HP v angličtině, logicky by přepínal do anglických výrazů. A některé nadávky a výrazy prostě vyzní líp v angličtině, čeština to tak neumí. Jinak příběhově super, dvě prolínající se linie ze začátku paralelní, později se zamotávající dohromady, jsou každá svá a svým způsobem lákavá (a v audioverzi namluvená mužem a ženou - super!) Možná, že časem sáhnu i po dalším dílu.

19.08.2018

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruS. J. Maas

Famózní konec famózní série. Utírala jsem slzy i se chcihotala pod dlaněma. Četlo se to rychle a příjemně. Sbohem, imaginární rodino, se kterou byla radost trávit volné chvíle. Snad jednou naviděnou

10.08.2018

MarťanMarťanA. Weir

Perfektní. Prostě perfektní. Několikrát jsem zatajovala dech a s napětím očekávala, jestli to tomu Markovi vyjde nebo nevyjde, i jsem musela zatlačovat slzu při pomyšlení, jak se dokáže celej svět semknout, aby pomohl jednomu botanikovi. Byl to milý příběh s napětím i vtípkama.

09.08.2018

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. Rowling

Finále předčilo předešlých 6 knih vším, co jen šlo a já jsem ráda, že jsem vydržela až do konce. Díky, že jsem i já mohla prožít ty dětské sny, i když o tolik let později.

29.07.2018

WinterWinterM. Meyer

Fenomenální finále fenomenální série. Tohle byla moje krevní skupina, která se mi vlila do žil a byla jako moje vlastní. Každá postava je osobitě popsaná, vybarvená a každá mě baví jinak. Příběh sice klasicky YA, ale to propojení 4 klasických pohádek je perfektní (a úryvky z originálních pohádek? Ah! geniální!) Četlo se to skvěle a já to doporučím, kudy půjdu =)

27.07.2018

CaravalCaravalS. Garber

Četlo se to pěkně, příběh ubíhal a vyvíjel se. Tu hvězdičku ale musím shodit za hlavní postavu, ta holka mi hrozně lezla na nervy, u čtení mě udržoval jen Julian. Jinak ale příjemné počtení.

04.07.2018

ŠampionŠampionM. Lu

Vážně jsem tu knížku chtěla mít ráda, vážně jsem se snažila číst, kdy to šlo... Ale tohle není tak dobrý, jak se všude říká. Bylo to nemastný, neslaný, ty děti nevěděli, co vlastně chtěj, někdy ani co dělaj. A ten konec, prosím... Ty hvězdy dávám za to, že se autorka držela tématu, četlo se to dobře a svižně a mělo to známky dobrý dystopie.

17.03.2018

FenoménFenoménM. Lu

Z tohodle dílu jsem docela zklamaná. Četlo se to rychle, to ano, ale myslím, že by to mohlo být víc propracovaný, promyšlený, dát tomu větší šťávu. Bohužel se to celý točilo jen kolem milostný linie, která i tak byla špatná. Třetí díl si přečtu, ale top čtení to není.

19.02.2018

LegendaLegendaM. Lu

Sice je tam vlastně spoustu takových young adult klišé, o kterých jsme už ve spoustě knih předtím četli, ale furt je to zajímavý, furt mě to baví, příběh je pěkně vymyšlenej a já co nejdřív sahám po druhém dílu!

01.02.2018

Co mě naučil tučňákCo mě naučil tučňákT. Michell

Milá kniha, napsaná s láskou a krásnými vzpomínkami. Čte se pěkně, nemohla jsem se ubránit úsměvu ani slzám. Na příběh Juana Salvado budu vzpomínat ráda.

15.01.2018

Deset malých černouškůDeset malých černouškůA. Christie

Geniální. Jednoduchý, svižný (možná trochu předvídatelný - to je ale omluvitelný), prostě super!

01.01.2018

KněžkaKněžkaM. Scott

Na to, že jsem na začátku ale vůbec nechtěla začínat číst, jsem se sérií spokojená. Sice ten konec pojal asi tolik děje co předchozích 5 knih, ale i tak to bylo pěkné. Zajímavé prostředí, propojení postav a člověk si zase něco připomněl z mytologie. I když je to pro mladší čtenáře, budu doporučovat dál =)

26.12.2017

AlchymistaAlchymistaM. Scott

Jsem trochu zmatená. Knížka byla napsaná dobře, četlo se to poměrně rychle a snadno, nápad dobrý a propojení reálného světa s mytologií je nenásilný ale uvěřitelný (a nemohla jsem se ubránit neustálýmu myšlení na Percyho Jacksona, svět těchto dvou sérií je vlastně totožný). Nicméně když tak přemýšlím nad dějem, tak se tam vlastně se vším všudy stalo veliký prd. Jsem zvědavá, takže čtu dál, ale nemám ambice přečíst sérii úplně celou.

03.09.2017

Čáry životaČáry životaV. Roth

Vau. Překvapuje mě to, ale bavilo mě to o dost víc než Divergence. O dost. Divergence měla zajímavější myšlenku, nicméně tady se setkáváme s novými světy a jazyky, připomínalo mi to Star wars a nevyskytuje se tady žádná milostná linie. Za mě tohle vážně moc povedené dílo a šup šup, jak to dopadne!

27.08.2017

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuS. J. Maas

Přečteno jedním dechem, opravdu výborný psaní. Líbilo se mi to víc než první díl. Problém shledávám v tom, že teď bude těžký najít něco, co zalepí tu díru uvnitř, kterou tam Dvůr mlhy a hněvu udělal s poslední stránkou.

18.08.2017

Metro 2035Metro 2035D. Glukhovsky

Nebyla to taková katastrofa jako druhej díl, nicméně se to stále nedalo srovnat s vynikající jedničkou. Kdyby se vytáhly pasáže, kde se děly opravdu důležité nebo dobrodružné věci, byl by to sotva padesátistránkový sešit o Arťomovi a jeho přátelích jak chodí z metra a zase zpátky dovnitř. A občas někoho z nich zmlátí nebo zastřelí.

21.07.2017

Metro 2034Metro 2034D. Glukhovsky

Celou knihu jsem se nutila do čtení jenom kvůli slibným vyhlídkám, že se třetí díl vrátí zase ke kvalitnímu psaní. Bohužel stránky tupého tlachání a řečí "on mě potřebuje!" "Ne, to já potřebuju tebe" doslova celou knihu, tak si postkatastrofický román teda nepředstavuju. Dvě hvězdy dávám jenom za obstojnej začátek, kde se něco opravdu i dělo.

02.07.2017