katy211 katy211 komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Skvělé jako vždy, ale kniha musela trochu dozrát, skoro 700 stran je skoro 700 stran. Rok čekala v knihovně na ten správný čas a stálo to za to. Kniha je velmi čtivá, dej pěkně ubíhá a neopustí vás i když zrovna nečtete, nutí vas k přemýšlení.

21.01.2024 5 z 5

Prodavač minulostí Prodavač minulostí José Eduardo Agualusa

Úplně me kniha nenadchla, vybrala jsem ji do výzvy, jinak bych nečetla

19.06.2022 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha přečtená jedním dechem, téma zajímavé, stojí za zamyšlení a diky ze to v '89' dopadlo, tak jak to dopadlo. Všem mohu doporučit

14.04.2022 5 z 5

Tajemný hrad Svojanov Tajemný hrad Svojanov Bohuslav Březovský

Oblíbené kniha mého dětství, spojená se začátkem prázdnin, kdy jsme s rodiči jezdili na hrad Svojanov a hledali strašidla.

12.02.2022 5 z 5

Život a sen Život a sen Čestmír Jeřábek

Krásná knížka o Boženě Němcové, velmi mi připoměla 4 dílný film Božena. Četla jsem jedním dechem a příběh mně vtáhl do děje.

23.09.2021 5 z 5

Pro děti o smrti Pro děti o smrti Jan Krajčirovič

Zajimava sbirka básní, syn dostal od svého pana učitele. Mě se moc libila. Smekam

22.09.2021 5 z 5

Pořád dobrá oddychovka, ale zatim nejslabší ze všech dílů

19.04.2021 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Super psycho, návštěvníci jako mufloni, plno ořechovky a pečených hus a šílená aristokratická rodinka s poddanymi.

16.04.2021 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Knížka navazuje na předchozí dil, je stále vtipná, i kdyz mozna o trošku míň.

13.04.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemná, vtipná oddechovka, dost jsem se nasmála. Kniha mnohem lepší nez film

13.04.2021 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Příjemné odpočinkové čtení na jedno odpoledne, film si nenechám nikdy ujít a knížka byla stejně příjemná.

01.03.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha z roku 1937 a jako by popisovala současnou situaci. Nikdy mě Čapek moc nebavil, ale asi na něj musí člověk dozrát. Určitě si od něj přečtu něco dalšího

28.02.2021 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Jako vždy Agatha Christie a Hercule Poirot nezklamali.

28.02.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Velmi silný příběh, kniha se četla sama a rychle, stejně jako předešlý díl.

27.02.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Prima odpočinkové čtení, i když jsem Saturnina četla několikrát, zase pobavil.

24.02.2021 5 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Krásné vyprávění o Santinim, šifrách, záhadách, trošku to kazí ta omáčka okolo, moc osob, u kterých nikdo neví o co jim vlastně jde.

11.02.2021 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Skvělá knížka, která ve vás zanechá stopu a radi se k ní budete vracet A možná se i začnete jinak dívat na svět.

07.02.2021 5 z 5

Neviditelná superhrdinka Neviditelná superhrdinka Rosa Ribas

Docela dobrá oddychovka, spousta témat v knize mohlo být lépe rozvedeno, kniha mohla být i vtipnější. I superhrdinové mají své problémy ????

06.02.2021 3 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Super oddychovka, četla se sama, našla jsem se hned na prvních stránkách????netvrdím, že je to extra kvalitni kniha, ale na relax a odpočinek perfektní.

31.01.2021 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Vitka se mi moc líbila, i když byla psána jinak????, mám ráda knihy od Kateřiny Tučkové. Konečně jsem se něco dozvěděla o Vítězslavě Kaprálové, kterou jsem do teď znala jen podle jména.

17.01.2021 5 z 5