Katuška77 Katuška77 komentáře u knih

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Počúvala som ju ako audioknihu. Musím sa priznať, že pri popise budúcnosti, kde je popisované vládami pretlačená homosexuálna spoločnosť, som to chcela prestať počúvať. Pozrela som sa však na rok, kedy bola kniha napísaná a som presvedčená, že autor nechcel dávať za pravdu Putinovsko- Orbánovskej propagande o nebezpečenstve LGBT. Keď som sa nad túto stránku knihy povzniesť, tak musím uznať že je to veľmi zaujímavý sci-fi román s protivojnovym posolstvom.

20.05.2023 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Skvelá detektívka. Surová, ale vtiahne vás do deja a nepustí až do konca. Určite si prečítam aj ďalšie diely.

20.04.2023 5 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Mám rada túto sériu, ale tento diel nebol nič moc. To, čo nebolo potrebné, bolo na môj vkus rozvláčne napísané a vyriešenie prípadu bolo potom nečakane, len tak prerozpávané Huldarom Freyi. Úplný záver, bol super, pre mňa nečakaný.

13.03.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Teraz som knihu dočítala a som nadšená. Prečítala som si niektoré komentáre a musím, žiaľ priznať, že dôvod, pre ktorý mala Evelyn, taky komplikovaný život je v našej spoločnosti stále. A to ma nesmierne trápi. Kniha mala ukázať, že v láske ide hlavne o cit samotný a nie o to, či ju prežívajú osoby rovnakého pohlavia. Podľa mňa to bolo skvele opísané a myslela som si, že to môže niektorým ľuďom otvoriť oči. Žiaľ asi nie... (podotýkam, že som už 35 rokov celkom šťastne vydatá - za muža :D )

11.03.2023 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Škoda, že tí, ktorí by si túto knihu mali prečítať si ju nikdy neprečítajú.

15.08.2022 5 z 5

Ťažko sa to počúvalo, tie neskutočné čísla zavraždených ľudí .... V kontexte toho, čo sa teraz deje na Ukrajine, história sa skutočne opakuje, ľudia sú nepoučiteľní. Takže nás nečaká mier ale ďalšia svetová vojna ? Po prečítaní tejto knihy je fakt, že Putin je len ďalší po Stalinovi, ktorý v sebe vypestoval šialenú ambíciu na obnovenie ríše Petra Veľkého. Usporiadanie Európy sa menilo už toľkokrát, ktoré bolo správne ? Žiaľ každý si vyberá to, ktoré mu vyhovuje na ospravedlnenie svinstiev, ktoré robí ... aj Turci by mohli mať nárok, no nie ?

10.08.2022 5 z 5

Poklady Zorničky Poklady Zorničky Mária Ďuríčková (p)

Túto knihu som dostala na základnej škole ku vysvedčeniu s vyznamenaním ( to bolo asi to vyznamenanie) . Kedže som ju dostala jediná v triede bola som na ňu taká pyšná :)
Je to už viac ako 40 rokov a na ten pocit si pamätám doteraz.

12.10.2021 5 z 5