Katuska001 Katuska001 komentáře u knih

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Pěkný oddechový romantický příběh s erotickou jiskrou a troškou kouzel a nadpřirozena.

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Knížka na zajímavé téma. Doporučovala bych knihu těm, kteří se o Aspergerovi chtějí dozvědět více. Místy byly zdlouhavé pasáže a konec knihy je předvídatelný od stránky 105. Autorka bravurně popsala pocity všech lidí, kteří jsou v knize ústředními postavami.

23.12.2012 4 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Super kniha. Čtivý příběh se zajímavým tématem a nečekanými zápletkami.

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Zábavná knížka pro děti.

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Knížka mě překvapila stylem psaní, nejsou to klasické detektivky, není tam klasická záhada a řešení.

23.12.2012 3 z 5

Palác na jezeře Ču-An Palác na jezeře Ču-An Frédéric Lenormand

Pěkná oddechová krátká detektivka. Trošku mi vadilo pozměnění charakteru originálních postav.

23.12.2012 4 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Pěkné oddechové a humorné povídky ze života muže a ženy. V plno příbězích se člověk najde.

Paní Ti na stopě zločinu Paní Ti na stopě zločinu Frédéric Lenormand

Detektivní příběh ujde, ale charakteristika postav převzatých od Roberta van Gulika mě velmi zklamala, postavy a jejich chování autor velmi pozměnil v negativním smyslu.

23.12.2012 1 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

To mě umrtvilo (ta kniha), jinak pro ty kdo to nečetli, tato věta je v této knize snad stokrát :-). Když to shrnu, přečíst se to dalo, ale je to hrozná slátanina o ničem.

23.12.2012 1 z 5

Hlas pomsty Hlas pomsty Deborah Crombie

(SPOILER) Knížka se mi líbila, jednu z obětí poznáváme před vraždou a je to Duncanova první manželka, v této knize je hodně ze soukromí hlavních postav.

Vichrné návrší Vichrné návrší Emily Brontë

Román předchází velká pověst o veliké lásce a tak jsem se rozhodla knížku přečíst, jsem ale velmi zklamaná, spíš než román o lásce převažuje dojem o zlu, zlobě, nenávisti a surovosti většiny postav, podtržené pochmurností vřesovišť. Do knížky jsem se nemohla vůbec začíst a několikrát jí odložila a přečetla u ní dalších pět knížek. Tento román si určitě nikdy nezopakuji.

23.12.2012 odpad!

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Úžasná anglická detektivní klasika. Hezky se sledují Holmesovy úvahy vyšetřování.

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Deavera mám ráda a Rhymovky zvlášť. Jako vždy napínavý příběh od začátku až do konce.Ještě se navíc dozvíme plno zajímavostí o elektřině. Přestože vypadá už od půlky, že víme kdo je vrah, nakonec je vše jinak ;-).

23.12.2012 5 z 5

Maják Maják P. D. James (p)

(SPOILER) Pěkná knížka, zajímavé prostředí i vykreslení postav a svižný děj. A dokonce i zamilovaný Adam Dalgliesh, což jsem nějak nečekala :-).

23.12.2012 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Přestože se příběh odehrává v neveselém období, autorovi postavy se dokáží povznést a žít život i s humorem a nadhledem. str. 69 "V čem je smysl života? - Ve spánku, v žrádle a v šoustání." - platí stále :-). str. 136 " Poslyš, Jiří, jsi ty vůbec štastný? - Dám ti jinou otázku! říká. - Jak dlouho člověk vydrží sedět na špičce jehly?" ;-)

Polibek na rozloučenou Polibek na rozloučenou Deborah Crombie

Pěkná detektivka vedená ve dvou časových liniích, v současnosti a za II. světové války, hezky zamotaná láskami a nenávistí.

Půlnoční soud Půlnoční soud Frédéric Lenormand

Miluji detektivky od Roberta van Gulika ze staré Číny a k jeho "pokračovateli" jsem se odhodlávala několik let a přistupovala jsem k tomu trošku s nedůvěrou a byla jsem velmi příjemně překvapena, moc se mi knížka líbila a zhltla jsem jí jedním dechem za dva večery a ráda si přečtu i další příběhy od tohoto autora.

23.12.2012 5 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Knížka je slabší než předešlá knížka Brusinky, je to oddechová četba, příběhy jsou krátké, ale působily na mě dost smutně, i když iluze si moc o životě již nedělám ;-)

23.12.2012 3 z 5

Strážkyně tajemství Strážkyně tajemství Barbara Wood

Knížka na mě působila rozporuplně, místy to neutíkalo a když jeden cíl nevyšel rychle se přišlo na to proč ho obejít a proč je vše jinak a rychle vymyslet cíl jiný. No aspoň ,že to dopadlo .... :-).

23.12.2012 4 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Krásná knížka, silný příběh plný emocí ze smutné doby a plná myšlenek a moudrých slov. Moc se mi líbila mj. řeč ze str. 121: ,,Nepřerušuj mě pořád. Pij, mlč a žij, ty vrahu se skalpelem. Podívej se, co se z nás stalo ! Pokud vím, jen staří Řekové měli bohy pití a radosti ze života: Bakcha a Dionýsa. My máme místo toho Freuda, pocity méněcenosti a psychoanalýzu - strach z příliš velkých slov o lásce, a příliš velká slova v politice. Žalostné pokolení !" Morosov mrkl.