Katuska001 Katuska001 komentáře u knih

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Úžasná knížka, od autorky nejoblíbenější, kterou jsem četla snad už 8x a po každé u ní brečím smíchy. Anička je prostě třída a ostatní postavy a jejich hlášky také.

27.06.2013

Sága rodu Forsytů III. díl - K pronajmutí Sága rodu Forsytů III. díl - K pronajmutí John Galsworthy

Hezké pokračování ságy, i když malinko slabší, nejvíce se mi líbil druhý díl.

19.06.2013 4 z 5

Půlnoční rekviem Půlnoční rekviem Veronika Černucká

Rychlá detektivní oddechovka plná zvratů.

09.06.2013 4 z 5

Případ nezvěstných žen Případ nezvěstných žen Deborah Crombie

Opět skvělý kousek odehrávající se v Londýně, kde se tentokrát setkáme s únosem, vraždami a požáry a vše samozřejmě Gemma s Duncanem a kolegy vyřeší.

31.05.2013 5 z 5

Sága rodu Forsytů II. díl - V pasti Sága rodu Forsytů II. díl - V pasti John Galsworthy

Skvělé pokračování ságy, čtivější ještě více než první díl.

21.05.2013 5 z 5

Případ nevěrné manželky Případ nevěrné manželky Deborah Crombie

Další skvělý detektivní příběh o Duncanovi a Gemmě, odehrávající se ve dvou časových rovinách a napnutý do poslední chvíle.

16.05.2013 5 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Klasika - Agatha Christie a její Hercule Poirot, který samozřejmě na všechno přijde. A jako pomocník nesmí chybět kapitán Hastings, který se zde i nešťastně zamiluje.

12.05.2013

Zvonokosy I. Zvonokosy I. Gabriel Chevallier

Průměrná kniha odehrávající se roku 1923 na francouzském venkově vypráví o pozdvižení, které vyvolalo zbudování veřejného záchodku a další příhody vesnických občanů.

11.05.2013 3 z 5

Býk přichází z moře Býk přichází z moře Mary Challans Renault

(SPOILER) Hezké pokračování o Théseovi, jeho veliké lásce Hipollytě, sňatku s Faidrou a jeho dobrodružstvích z antické historie.

06.05.2013 5 z 5

Nutné jako krev Nutné jako krev Deborah Crombie

Pěkná detektivka odehrávající se v Londýně, která nás tentokrát vede i mezi asijské kultury a jejich zvyky.

29.04.2013 5 z 5

Chuť na hřích Chuť na hřích Veronika Černucká

Pěkné detektivní povídky s překvapivým koncem, oddechové rychlé čtení.

19.04.2013 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Skvělá Deaverova kniha s Kathryn Danceovou plná nečekaných obratů a situací jak je u autora zvykem.

13.04.2013 5 z 5

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Skvělé povídky v Deaverském stylu kde autor opět nezklamal a knížka byla plná překvapení.

30.03.2013 5 z 5

Sága rodu Forsytů I. díl - Vlastník Sága rodu Forsytů I. díl - Vlastník John Galsworthy

Ze začátku trošku chaos v postavách, je jich příliš mnoho, ale jinak příběh pěkný a těším se na další pokračování...

19.03.2013 4 z 5

Podíl na smrti Podíl na smrti Deborah Crombie

Pěkná knížka, autorka nezklamala. Ani na dovolené Duncana Kincaida nemůže mít klid od vražd. Na pomoc mu přijíždí jeho partačka Gemma Jamesová.

19.03.2013 5 z 5

Právo na vraždu Právo na vraždu Veronika Černucká

Knihu jsem odkládala, protože minulé povídky Noc, kdy jsem měla zemřít mě moc neuchvátily, ale byla jsem příjemně překvapená. Knížka obsahuje hezké, čtivé a jednoduché detektivní povídky, psány svižně, nesetkáte se zde s žádnými zdlouhavými popisy a mají překvapivé pointy.

22.02.2013 5 z 5

Král musí zemřít Král musí zemřít Mary Challans Renault

Pěkný příběh ze starořecké historie vypráví o dobrodružstvích antického hrdiny Thesea a jeho putování.

21.02.2013 5 z 5

Život, net a seznamka, aneb deníček šíleného chlapa Život, net a seznamka, aneb deníček šíleného chlapa Roman Procházka

Hezky napsaná drsná kniha o tom na koho člověk může narazit a navíc mít ho i za partnera a co z něj ještě dokáže vyklubat a kam až to člověka může dovést...

10.02.2013 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Úžasný román z konce 14.století, kde se povedlo spojení historie, detektivky a humoru.

09.02.2013 5 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach