Katuska001 Katuska001 komentáře u knih

A odpočívej v pokoji A odpočívej v pokoji Deborah Crombie

(SPOILER) Opět super oddechová detektivka od Deborah Crombie, která se odehrává a v Surrey a v Londýně, k tomu je tu počátek milostného vztahu Gemmy a Duncana.

28.09.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi poutavě napsaná kniha, která člověka jen tak nepustí, dala jsem jí za tři dny. Přestože jsem se domnívala, že kniha bude hlavně o schopnostech bohyní, je spíš o jejich sledování a pronásledování, tak jsem trošku zklamaná.

24.09.2013 4 z 5

Perry Mason a paličatá slečna Perry Mason a paličatá slečna Erle Stanley Gardner

Klasika Perry Mason, na poslední chvíli vytáhne eso z rukávu a klient zachráněn.

22.09.2013 4 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Pěkný, ale smutný příběh z předválečného a počátku válečného období a těžkém životě emigrantů, kteří před Hitlerem utíkali z Německa.

16.09.2013 5 z 5

Sedm stupňů do pekla Sedm stupňů do pekla Eva Kačírková

Dva pěkné detektivní příběhy, kde detektivem se náhodně stává účastník příhod Petr Martin. Místy mě povídky hodně strhly.

30.08.2013 4 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Pěkná krátká hra k zamyšlení o nesmrtelnosti a co se může stát, pokud jí má jen někdo... jen nevím proč je to komedie, asi mi něco někde uniklo ;-(

26.08.2013 5 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Pěkný příběh, jedna část se Sherlockem Holmesem v Anglii a druhá, vysvětlení k dávné historie, odehrávající se v Americe.

23.08.2013 4 z 5

Rytíř smutné postavy Rytíř smutné postavy František Kožík

Knížka o životě a dílech Miguela de Cervantes a jejich vzniku ústy jednotlivých vypravěčů, kteří ho provázeli životem.

18.08.2013 3 z 5

Kameník krále Vladislava Kameník krále Vladislava Jana Janusová

Úžasně poutavě napsaný životopisný příběh architekta Benedikta Rejta je dobrodružný i o lásce z doby konce 15. a začátku 16. století, doplněný zajímavými postavami i dramatickými událostmi.

11.08.2013 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Knížka místy velmi zaujme, ale místy je velmi nudná, myslím že jednou stačilo, občas jsem se trošku ztrácela a na můj vkus příliš komunismu a folklóru, i když popisy lidských povah měl autor pěkně propracované.

11.08.2013 2 z 5

Zmizela beze stopy Zmizela beze stopy Deborah Crombie

(SPOILER) Úžasná detektivka, kde je tentokrát napětí i v policejních řadách a dozvíme se i něco o veslování a dále i o pokračování vztahu Duncana a Gemmy a jejich šťastné rodinky.

04.08.2013 5 z 5

Probuzená minulost Probuzená minulost Deborah Crombie

Úžasná detektivka, jako vždy od této autorky, probíhající ve dvou časových úrovních, v současnosti a z doby válečné a poválečné, tento díl se hlavně týká života Gemminy kamarádky Eriky a co jí vše potkalo a o ranách, které jí udělil život...

27.07.2013 5 z 5

Pět báječných strýčků Pět báječných strýčků František Nepil

Humorná knížka o Mince a o příbězích jejích strýčků, které jí při hlídání vyprávějí.

22.07.2013 5 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

Zajímavé líčení cesty po části Skandinávie "čapkovským" stylem, doplněné krásnými jeho ilustracemi a básněmi jeho ženy.

22.07.2013 4 z 5

Veselá trilogie Veselá trilogie Erich Kästner

Veselé tři romány o chlápcích, kteří si vyjeli na dovolenou a co všechno je potkalo...

20.07.2013 5 z 5

Hry na schovávanou Hry na schovávanou Georges Simenon

Tři pěkné detektivní povídky, tak trochu jinak, bez Maigreta.

15.07.2013 4 z 5

S úctou Picpus S úctou Picpus Georges Simenon

Krátký detektivní příběh komisaře Maigreta, kde na začátku plno odlišných skutečností dokáže spojit v jedno rozuzlení a vše vyřeší.

01.07.2013 4 z 5

Prométheus Prométheus Franz Fühmann

Super napsaný příběh z historie počátku řeckých bohů, patří mezi knížky, ke kterým se člověk vrací.

28.06.2013 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Úžasně napsané řecké báje, tato kniha patří k těm, které člověk čte několikrát...

28.06.2013 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Moje první a poslední kniha od Kinga. Toto není můj šálek kávy...

27.06.2013 1 z 5