katst katst komentáře u knih

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Pro mě zatím nejlepší díl série.
Nechybí nic, co čekám u dobré detektivky . Zajímavá zápletka, vše dobře a přehledně popsané, několik podezřelých a sympatické hlavní postavy
Čtení jsem si opravdu užila.

13.03.2024 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Co se týká zápletky, tak se mi první díl líbil víc. Příběhu tentokrát neprospělo velké množství postav, díky nimž byl děj poměrně nepřehledný a ani vleklé pasáže, ve kterých se rozebírá pointa knihy, jejíž autor zmizel a detektiv po něm pátrá.
To nic nemění na tom, že se těším na třetí díl, protože mě baví postavy a příběh hlavních hrdinů.

02.03.2024 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Vůbec mi nevadilo, že je kniha tak obsáhlá a místy možná pro někoho i zdlouhavá. Konečně kniha, kde je vše vysvětleno a logicky do sebe zapadá. Klasická detektivka s povedenou zápletkou i rozuzlením, kdo je vrahem.

11.02.2024 5 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Z počátku mi kniha přišla utahaná, nemohla jsem se vůbec začíst a trochu se mi i motalo kdo je kdo
Postupem děje se to zlepšilo, ale kniha ničím nepřekvapí. Dostanete to, co od autorky očekáváte. Nenáročný velmi předvídatelný romantický příběh.

31.01.2024 3 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Tohle není zrovna typická vánoční kniha, protože jediné, co má kniha společného s Vánoci, je název a že se odehrává v období Vánoc, ale příběh to byl hezký a velmi čtivý, nemohla jsem se od něj.

02.01.2024 4 z 5

Vánoční přání Vánoční přání Karen Schaler

Tohle už je taková vánoční klasika.
Pokud autorku znáte, dostanete to, co očekáváte. Haldy sněhu, světýlek a vánočních dekorací. Samotný příběh moc nepřekvapí, je dost předvídatelný a zápletka je trochu přehnaná (důvod neotevřeného vánočního přání), ale jinak je v knize hezky popsaná vánoční atmosféra městečka, které Vánocemi naprosto žije.

02.01.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Já nějak nevím.
Neříkám, že to bylo úplně špatné, ale celý příběh mi přišel strašně nereálný, hlavní hrdinka mi dost částo lezla na nervy a její rozhodnutí mi přišly nelogické. Děj se občas strašně vleče a i zmiňovaná inspirace - zkáza městečka Iola, je v knize jen okrajová záležitost.
Podle anotace i recenzí, jsem čekala něco jiného, něco ,víc

25.12.2023 3 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Konečně hezký a milý vánoční příběh.
Pohodové romantické čtení o plnění vánočních přání

21.12.2023 5 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Možná by knize prospělo, kdyby nebyla nutně situovaná do vánočního období, protože takhle si vánoční knihu nepředstavuji. Sem tam zmínka o výzdobě a sněhu, ale atmosféra Vánoc v podstatě žádná.

Ne, že by kniha byla úplně špatná, jde o průměrný a nenáročný román (nenadchne/neurazí). Čte se snadno, čtenáře nečekají žádné překvapivě zvraty, bohužel ale ani nezapomenutelný zážitek

14.12.2023 3 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

Tato kniha mě bavila o něco víc než Dvanáct vánočních schůzek, ale jinak je mé hodnocení u obou knih v podstatě stejné

Kniha opět není úplně vánoční, nijak zvlášť na Vánoce nenaladí (to jsou i lepší příběhy), ale je taková pohodová, nenáročná a dobře se čte.

07.12.2023 3 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Kniha mě sice úplně vánočně nenaladila (to jsou i lepší příběhy), ale pokud hledáte nenáročný, poměrně předvídatelný, zároveň ale i pohodový příběh, který se dobře a lehce čte, mohla by vás kniha bavit.

30.11.2023 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Od tohoto psychologického thrilleru jsem se nemohla odtrhnout.
Žádný dramatický krvák, ale o napínavé momenty není rozhodně nouze.
Kapitoly jsou poměrně krátké, mají spád a v knize se stále není děje. A navíc, nic není tak, jak se na první pohled zdá

18.11.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Nenadchne, neurazí.
Tentokrát mi námět knihy nepřišel moc zajímavý. Ze začátku se kniha poměrně vleče, spousta situací je přitažená za vlasy a dost neuvěřitelná. Hlavní hrdinka, tedy kromě toho, že je téměř nesmrtelná, není nijak zvlášť sympatická.
Autor má rozhodně lepší knihy

10.11.2023 3 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Musím souhlasit, že ze začátku knihy je trochu problém se zorientovat v postavách, ale jakmile jsem se rozkoukala, tak mě kniha pohltila.
Fakt mi sedla, nedalo se od ní odtrhnout, přestože vše podstatné se dozvíte až téměř na záběr a celou knihu vám autorka předkládá pouze náznaky a klamná vodítka

09.11.2023 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Prostě klasický Hartlův styl. Dostanete to, co čekáte, nic, co by vás překvapilo.
Pokud se vám líbila kniha Prvok, Šampón, nebudete podle mě zklamaní. Je to kniha v podobném duchu, zaměřená na příběhy tří kamarádek po čtyřicítce
Čtivé, nenáročné, zábavné i trochu k zamyšlení

03.11.2023 4 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Pro mě kniha nepatří mezi autorčiny nejlepší.
Ale příběh je čtivý a rozhodně zajímavý.
Až dosud sem neměla o něčem jako "válečné nevěsty" ani tušení... Takže mi kniha rozšířila obzory...

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Děj mě tentokrát moc neoslovil, přesto, že je psán, pro autorku, typickým stylem a lehkostí a kniha se dobře.
Nějak tomu tentokrát něco chybělo.
Caplinová má rozhodně lepší knihy.

08.10.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Mám knihy paní Mornštajnové ráda, ale tahle mi nějak nesedla.
Asi tomu nepomohla ani medializace a téma plagiátorství, díky němuž už dopředu víte o co půjde...
Po přečtení mám i pocit, že děj a osudy postav byly takové nedotažené a konec uspěchaný. Že jsem byla jako čtenář o část příběhu ochuzená...

Každopádně jde ale o vážné téma o kterém se moc nemluví, ale rozhodně by se mluvit mělo...

08.10.2023 3 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

I přes pomalejší začátek a na můj vkus uspěchaný konec, se mi kniha líbila a nerada jsem ji odkládala.
Příběh o cestování časem a o vikinské době má rozhodně své kouzlo...

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

I přes neveselé téma, je kniha taková "hřejivá".

Autorka umí krásně popsat hygge/útulno, kdy úplně cítíte vůni pečených vaflí, kávy, teplo sauny i chlad horského jezera, poutavě popisuje krásy švédského venkova a hor, i mezilidské vztahy a navazování nových přátelství.
Myšlenkové pochody postav jsou uvěřitelné a nebýt toho, že jsem knihu kupovala, protože jsem od ní čekala trochu jiný vývoj a že mi hlavní hrdinka občas dost lezla na nervy, bylo by to asi i za pět hvězdiček...