katla katla komentáře u knih

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Odpad nedávám asi jen z toho důvodu, že je to přeci jenom klasika a třeba je chyba vě mě. Ale touhle knihou se prokousat je vskutku umění. Po Madam Bovary se mi téměř 600 stránkový Idiot (mimochodem také žádné rekreační čtení) četl jako pohádky od Erbena. Pominu absolutní antipatie k hlavní postavě, ale stejně se musím zeptat: "Dělá si srandu?"

11.11.2010 1 z 5

Arrowsmith Arrowsmith Sinclair Lewis

Od knihy jsem příliš mnoho neočekávala, takže jsem byla spíš příjemně překvapena. Už je to nějaký pátek, co vyšla a tak se to také musí brát....

11.11.2010 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Ač současné české literatuře příliš nefandím, tahle kniha mě dostala. Nevím co do autenticity, ale její humor mě velmi oslovil. Měla jsem ji s sebou v nemocnici a musím říct, že to byla správná volba.

11.11.2010 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Zářný příklad naturalismu, který není zrovna pro každého. Pokud ovšem zvládnete detailní popis deliria tremens, směle do toho, stojí to za to!

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Spíše bych knihu doporučila náročnějšímu a zkušenějšímu čtenáři, jelikož se hodně pracuje s podtextem. Určitě to není kniha k oddechnutí. Ale Klímova hravá práce s realitou a představami je mistrovská!

11.11.2010 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velmi pěkné a autentické. Nechybí humor, napětí, ale ani hluboké myšlenky.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Pro mě je to nejlepší kniha vůbec! Pan Eco odvedl skvělou práci, když stvořil něco tak komplikovaného a geniálního. Hluboce se klaním před jeho znalostmi a těším se, až si za čas knihu přečtu znova. Určitě objevím zase další, nový pohled na věc.

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

velmi čtivá, zajímavá, těžko se od ní odtrhnout. Connolly odvedl skvělou práci!

Nokturna Nokturna John Connolly

miluji tajemné duchařské příběhy a tato kniha moji představu zcela naplnila!