katka134

HanaHanaA. Mornštajnová

Až se to tady bojím napsat, ale kniha se mi nelíbila. Samozřejmě před hrůzami války a utrpením lidí nelze zavírat oči. Jenže to všechno známe z mnoha válečných filmů. Tato kniha byla jen vyprávěním o té době. Charaktery postav nejdou do hloubky, takže s nimi nemůžu soucítit.
Osobně čtu raději knížky, jejichž četba potěší a zanechá hezké vzpomínky. Tahle má na každé stránce smutek a smrt.

09.10.2018

Série C-LSérie C-LE. Fiker

Dobrá česká detektivka. Zločinec měl dobrý plán úniku- takový americký, ale díky postřehu policisty mu nevyšel.

Jičínské pole mrtvýchJičínské pole mrtvýchV. Vondruška

Historická detektivka z Českého ráje, místy trochu překombinovaná a samotné chycení pachatele odbyté pár větami.

Vražda potřebuje reklamuVražda potřebuje reklamuD. L. Sayers

Exkluzivní čtení, důmyslný způsob vraždy a skvělý soukromý detektiv. Doporučuji milovníkům anglických detektivek. Pravda je, že tento styl se každému nelíbí

26.12.2017

Druhý život Nicka MasonaDruhý život Nicka MasonaS. Hamilton

Tak to bylo nádherné čtení. Nick je moc sympatický hrdina, i když je vrah. Perfektní příběh, těším se na pokračování.

Věčná AmbraVěčná AmbraK. Winsor

Už ani nevím po kolikáté jsem tuto nádhernou knihu četla. A je to pořád stejné. Pokud si Ambru jednou zamilujete, milujete ji už napořád- i s jejími špatnými vlastnostmi. Ambra je prostě věčná.

Dědictví otcůDědictví otcůR. Merle

Naprosto skvělé dílo, nemám co dodat. Vše už je tady napsáno. Dvacet let jsem se zdráhala si přečíst tuto ságu. A teď ( k veliké radosti mé mamky) budu mít Petra ze Sioraku v srdci navždy.

V rozpuku mládíV rozpuku mládíR. Merle

První díl mě nadchnul, druhý trochu zklamal. Čekala jsem více poznatků ze studia medicíny a né tolik milování. I když nic proti....Těším se na pokračování v Paříži.

Jáchymovští démoniJáchymovští démoniV. Vondruška

Celkem dobrá historická detektivka z hornického prostředí. Pan Vondruška nezklame.

Zůstaň se mnouZůstaň se mnouA. Adebayo

Tak to byla hodně emotivní knížka. Příběh smutný a beznadějný.
A konec?......husí kůže a slzy na krajíčku.

Mé dobré město PařížMé dobré město PařížR. Merle

Z počátku jsem se s Petrem dost nudila, naštěstí vstoupil na scénu sympatický Quéribus a král Navarský. Šťastné setkání na Mespechu bylo dojemné. A co říct k Bartolomějské noci? Královna matka to vymyslí, svého nebohého syna donutí kývnout a lid Paříže jde bez zábran do toho krveprolití.
Úryvek:

"Dej Bůh, aby všichni obyvatelé tohoto slzavého údolí jednoho dne pochopili, že horlivost ve víře bez lásky k bližnímu je toliko zhoubou duše!

Mississippské povídkyMississippské povídkyJ. Grisham

Povídky se dobře četly, v podstatě všechny měly smutný námět, ale některé konce byly úsměvné. Asi nejvíc se mi líbila povídka Klidný přístav

Zimní palácZimní palácE. Stachniak

Hodně dobrý historický román z prostředí carského dvora o špehování, podezírání a intrikách. Kateřina to neměla vůbec lehké. Varvara měla náročné zaměstnání. Ale vůbec se nezmiňuje o svých citech ke svému muži. Jestli ho měla alespoň trochu ráda nebo ho jen respektovala jako otce zbožňované dcery.

16.03.2018

Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - III. dílTři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - III. dílA. Dumas, st.

Všechny knihy o Dumasových mušketýrech hodnotím jako nádherné a jedinečné dílo.
Příběhy, které pohladí a potěší duši. Knížky, ve kterých zásluhou mistra vypravěče, nikdy nepřeskočím ani slovo.

..."Aramisi, něco přede mnou tajíte, cítím to."
"D'Artagnane, z čeho mě podezíráte?"
"Aramisi, jsme zde tři z naší staré čtveřice. Vy mě klamete, já vás podezírám a Porthos chrápe. Není to podivný trojlístek bývalých přátel na život i na smrt?.....

03.12.2018

Ať zemře králAť zemře králA. Polách

Z počátku se mi příběh zdál zdlouhavý, asi proto že jsem tušila kdo za vším stojí. Když konečně Alessandro prohlédl, mě čtení zaujalo. Naštěstí se celkově dobře četla.
Zajímavá historie Sicilského království související s královstvím Českým.

26.12.2018

Příliš tiché hodinyPříliš tiché hodinyE. McBain (pseudonym)

Tři krátké detektivní příběhy od skvělého Eda byly výborné.

Plán únikuPlán únikuS. Hamilton

Pokračování románu bylo opět skvělé a napínavé. Vypadá to, že Nickova divoká jízda nekončí,... doufám že bude brzy další díl, protože je to fakt dobře napsané.

Nevinná zrádkyněNevinná zrádkyněA. Weir

Krásně napsaná kniha, ale strašně smutný životní příběh mladičké Jane. Neměla vůbec šanci se svému osudu vyhnout.

OchutnávačkaOchutnávačkaV. Alexander

Skvělá knížka. Fakta známe z TV, ale jako román výborně zpracované. Vyprávění Magdy o její práci pro Hitlera, o nevinných čajových dýcháncīch SS v nádherných Alpách se mi líbilo moc.

PlatnéřPlatnéřF. Niedl

Historický detektivní román se četl moc dobře. Platnéř Lukáš- pavouček je sympatický hrdina, který vyzraje nad svými nepřáteli.

Kniha džunglíKniha džunglíR. Kipling

Díky čtenářské výzvě to byl návrat do dětství. Povídky o Mauglím, lachtanovi a mungovi byly zajímavé a milé, ale ty ostatní byly zdlouhavé.

Důstojník a špehDůstojník a špehR. Harris

Úžasný skvělý román. V předešlých komentářích je napsáno vše. Nemám co dodat.
Kdybych mohla, tak jsem knihu vůbec neodkládala.

Živí mrtví 3: Bezpečí za mřížemiŽiví mrtví 3: Bezpečí za mřížemiR. Kirkman

"U zombií alespoň víte, na čem jste a co od nich můžete čekat. U lidí to nevíte nikdy".......na tom něco bude.

Kletba rodu CampbellůKletba rodu CampbellůJ. D. Carr

Dobrá detektivka s dávkou humoru, zajímavou zápletkou i koncem.

31.03.2017

Muž se srdcem kovbojeMuž se srdcem kovbojeJ. Schaefer

Kdybych mohla, tak dám šest hvězdiček. Je to ten nejlepší příběh co jsem kdy četla. Monte všechno dělal s láskou a radostí. Nejen ty legrácky, ale i svou práci. Neměl žádný majetek, výplatu utratil ještě ten den. A přesto byl bohatý. Měl přítele za všech okolností a oddanost svého koně....co my o tom víme?

30.10.2017

Sága rodu ForsytůSága rodu ForsytůJ. Galsworthy

Ságu jsem četla už několikrát a znovu to byl skvělý zážitek. Autorovo líčení
" odcházení a loučení " postav je srdcervoucí. Nevím jak pro koho, ale pro mně byl kladnou postavou Soames a ne příliš sympatickou byla Irena a její Jolyonové.

28.05.2018

Mikuláš, vévoda opavskýMikuláš, vévoda opavskýJ. Černá

Moc pěkně a dojemně napsaný příběh o sympatickém Mikulášovi, prvním synovi Přemysla Otakara II, který nemohl být králem. Kdyby ano, byl by jistě dobrý král.

28.09.2018

Návrat mistraNávrat mistraF. Niedl

Celá trilogie o platnéři Lukášovi je moc pěkně napsaná. Navrat mistra mě sice zaujal méně, ale ve všech dílech je hodně zajímavých informací o historii a platnéřském řemesle.

23.10.2018

Štědrý večer v 87. revíruŠtědrý večer v 87. revíruE. McBain (pseudonym)

Tuto tenoučkou detektivku z 87. reviru si přečtu každé ráno na Štědrý den. Úsměvný detektivní příběh, ve kterém nedojde k vraždě, ale narodí se ve služebně " Ježíšek"

24.12.2018

Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II.Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II.J. Černá

Ve čtivém románu se „nesympatická Stradova- spící na nebesích", mění v krásnou, sebevědomou, milující, ale i nešťastnou ženu. Opět pochvala paní spisovatelce.

1 2 3 4