katka.oo katka.oo komentáře u knih

V moci zla V moci zla Linda Castillo

S k v ě l é čtení, napínavé, čtivé, děj rychle ubíhá, víc není co dodat, vřele doporučím a těším se na další díly s Kate, ještě mi jich zbývá přečíst hodně :-).

10.04.2024 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pláž v Chorvatsku - další ze série Romantických útěků - další skvělé příjemné nenáročné čtení a krásné prostředí chorvatských ostrovů, těším se na příští útěk na Island :-).

31.03.2024 4 z 5

Sukničkářky Sukničkářky Lucie Šilhová

Povídky-příběhy ze života několika žen, mě se líbily všechny příběhy a některé by určitě stály za to, aby byly delší nebo možná by i vydaly na samostatnou knihu. Podle anotace jsem také čekala jinou formu knihy, ale nevadí, zklamaná nejsem, pro mě čtivé, já jsem spokojená.

18.03.2024 5 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

České detektivky a jejich autory mám moc ráda, líbí se mi české prostředí a platí to i tady, p.Ludvíková patří k jedněm z mých oblíbených. Vyšetřování smrti mladé dívky, kterou najdou na Nový rok zmrzlou ve sněhu, probíhá celkem poklidně, bez zbytečných krváků, sympatičtí hlavní vyšetřovatelé sledují několik linií vyšetřování, dobré čtení a budu se těšit na další knížku autorky.

18.03.2024 5 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Oddechová, tak trochu bláznivá večerní jednohubka, nebylo to špatné, celkem dobré nenáročné čtení a splněn bod do knižní výzvy - postava pracující v knihovně.

09.03.2024

Kdo má pod čepicí a jiné povídky Kdo má pod čepicí a jiné povídky Marie Rejfová

Audiokniha ... ze začátku mi hlas p.Žádníkové moc nesedl, ale nakonec musím jedině říct pecka, skvěle načteno.
A jinak ke knize Pepina opět v akci, sice jen povídky, ale i tak skvělé, vtipné, pohodové, 2 povídky jsem četla dávno, ale už jsem si je moc nepamatovala, Pepinu a spol. mám moc ráda, životní moudra babičky mě fakt baví a těším se zase na nějaký další příběh s Josefínou.

11.02.2024 5 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Skvělé pokračování série se sympatickými Laurel a Huckem, velmi čtivé od začátku do konce, tento díl se mi líbil víc než první, méně se řešily vztahy a víc se vyšetřovalo, já jsem spokojená, tentokrát za 5* a těším se na pokračování, jsem zvědavá, co se nakonec z velmi nesympatické Abigail vyklube...

11.02.2024 5 z 5

Po stopách zločinů Po stopách zločinů * antologie

Velmi dobré a čtivé detektivní povídky, mě se líbily všechny, kvalitní výběr autorů (mých oblíbených), doporučím.

24.01.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Já jsem byla vždycky spíš jen na detektivky, ale po přečtení jednoho romantického útěku jsem šla i do ostatních knížek a jsem spokojená, tahle série mě opravdu baví, opět milé příjemné pohodové čtení, díky za to, těším se na další díl.

13.01.2024 4 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Není úniku .... mrazivý thriller z Islandu s napínavou atmosférou, dobré čtení, drsné, hodně drsné, od začátku víme co se stalo, ale to nic nebrání tomu číst dál a dál a chtít vědět, jak to všechno bylo, i přes to mi tam, ale něco málo chybělo, víc vyšetřování kriminalistů, děj se někdy trochu vlekl a nelíbila se mi linka s koňmi, nicméně celkově se mi knížka líbila, Yrsa umí psát výborně a jsem zvědavá na další díl.

07.01.2024 4 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Výborné pokračování série se Sabinou a Maartenem, velmi nevšední, ale originální a sympatickou dvojicí vyšetřovatelů, opět skvělé, napínavé, čtivé od začátku do konce, zajímavý příběh s mnoha zvraty, jsem ráda, že se Maarten vrátil a bude pokračovat :-). Celou sérii vřele doporučuji, dobře si počtete.

07.01.2024 5 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Audiokniha ... dobře načtená, dobře se poslouchala, ALE chápu, že covid se nás dotýkal dlouho a že někteří autoři ho budou mít ve svých knížkách, ale tady ho bylo až moc, stačilo by jen na okraj. Olivii a spol. čtu ráda, tak doufám, že další díl bude lepší a napínavější a bude stát zase za to, tentokrát jen 3*.

07.01.2024 3 z 5

Psí život Psí život Jaroslav Irovský

Perfektní čtení, příběh z olomouckého sídliště pojednávající o přátelství 4 psích kamarádů různých ras, kteří se snaží pochopit lidský svět v čele s jeho hlavním hrdinou švýcarským ovčákem Arim. Příběh milý, někdy i trochu smutný, poučný, ale i úsměvný, milovníkům psů nebo nejen těm k přečtení doporučím.

25.12.2023 5 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Dobré čtení, dobrý detektivní příběh, zajímavý námět, sympaťák Eda a nakonec i Diana, přečteno překvapivě rychle, autor se s každou další knihou zlepšuje, určitě jsem zvědavá na jeho další knižní počin.

25.12.2023 4 z 5

Italské mentolky Italské mentolky Marta Kučíková

Pokračování příhod z italského podhůří, opět milé a úsměvné čtení, ale předchozí trojhubky se mi líbily víc, nicméně i tak pro zlepšení nálady k přečtení doporučím.

25.12.2023 4 z 5

Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Zajímavé, poučné a poutavé pokračování zápisků ředitele Zoo Praha p.Bobka, pěkné jedinečné fotky.

25.12.2023 5 z 5

Krvavý náhrobek Krvavý náhrobek Anna Beatrix Bártová (p)

Tato kniha je pro mě velmi příjemným překvapením, mě se moc líbila, čtivá, napínavá, prolínání minulosti k současnému případu zajímavé, dobrý příběh, Erik i Julie sympatická dvojice a určitě bych si je spolu dokázala představit při vyšetřování dalšího případu, dobrá česká detektivka, já jsem spokojená a doporučím.

13.11.2023 4 z 5

Vražda za trest Vražda za trest Catherine Shepherd

Další díl ze série Julia a Florian a opět dobré čtení, nenáročné, nekomplikované, čtivé (tak jako i ostatní díly), dobrá zápletka, hlavní postavy sympatické, těším se na pokračování.

13.11.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Příjemný a nenáročný příběh, oddechové čtení, hezké prostředí venkova a milá přítomnost psích kamarádů, super a za mě 5*.

10.11.2023 5 z 5

Povídky smíchovské Povídky smíchovské Marie Rejfová

Audiokniha - příjemný poslech 6 povídek ze starého Smíchova. Některé příběhy zajímavé a tajemné, některé temné a ponuré, chytře vymyšlené, skvělá plejáda postaviček s různými charaktery, dobré čtení. Pepina to sice není, ale i tak doporučuji k přečtení.

29.10.2023 4 z 5