Katies Katies komentáře u knih

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Dle mého příliš opěvovaná kniha. Celkem zklamání, protože nápad se mi opravdu zalíbil.
Nevím, nějak mi to nesedlo.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nic jsem nečekala a odešla jsem se zážitkem. Skvělá kniha. Mé zklamání pramení z konce, typické politické jednání. Skvělé zpracování a na takovou čtivost o takovém smutném tématu jsem opravdu jetě nenarazila.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Občas trochu zdlouhavé, konec tak nějak musíte po těch stránkách překousnout. Neříkám že je špatný, jen z Nickova pohledu bych uvítala aspoň pár vět navíc. Problém stereotypu, z velké části do něj zapadá Nick. Amy si uvědomuje že jej dlouho tolerovala. Hlavně k její osobě musím zatleskat, perfektní plán, spousta sebekontroly!

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Jako někdo, kdo měl už od miminka v přímé blízkosti psy a kočky nebo možná jen jako člověk jsem to hodně obrečela. Za mě dokonalost o které se nedá moc mluvit, musí se prostě přečíst.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Oddechovka, pěkně napsáno. Bohužel to nic moc nezanechalo. Dobrá romantika

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Čtivá detektivka se spádem a s aktuálním tématem.
Teď je zkrátka doba elektroniky tj. počítačů a je to jedna z knih po které zauvažujete o tom, jak moc jsou vaše online informace skutečně "chráněné". Po nějakém čase na to zapomenete, protože no, jsme lidi. Scény mi nijak drastické nepřišly, v realitě je to sakra zlé, ale přečetla jsem už mnohem horší. Pro mě kus knihy trošku zklamání, doufala jsem že za vražděním nebude nic "fantastického". Takto to vyhodilo celé zkoumání psychiky a nahradilo jej v podstatě banální vysvětlení. Ale vraha si nevybereš. Za mě nadprůměrná kniha, užitá se spádem

07.02.2015 5 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Dle mého autor trošku přestřelil s inteligencí 16-ti letého.
Za mě byla kniha prostě dobrá, nezklame, neurazí.
Rozhodně to není nějaký propadák, jen je hodně knih na toto téma, na které tato prostě nemá.
Chtělo by to mnohem více takových učitelů do škol.

Papírová města Papírová města John Green

Ikdyž knihy co vyšly v anglickém jazyce čtu raději v originále, český překlad je přívětivý.
Opravdu čtivá kniha. Greenova dle mého názoru nejméně vážná kniha. Hezky zahřeje, plynně se čte, oddechovka. Samozřejmě s krásnými výroky:)

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Panu Lauriemu fandím, proto jsem měla obavy ze zklamání. Skpokojeně musím říci, že to se naštěstí nekonalo. Podotýkám, že někteří by mohli mít problém s humorem, já ale tento druh opravdu můžu a hlášky, komentáře či myšlenky jsem si upřímně užila. Zastávka v Praze je takovou třešničkou na dortu a zřejmě i má nejoblíbenější pasáž z knihy. Udivuje mě že se ostatní ztráceli, protože já jsem například neměla sebemenší problém. Fajn oddechovka u které ale prostě musíte dávat pozor co se kde děje:)

07.02.2015

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knihu jsem dostala od kamarádky a nijak jsem nepátrala po autorovi. A bum. Rowlingová sama.
Po Prázdném místu obrovský vývoj v dějových částech, což je u detektivek základ že:D
Krásně se četla, což teď, když vím kdo ji opravdu napsal není žádné překvapení - správný detektivní spád. Kniha je psaná srdečně a s lehkým humorem, že bych se přímo chytala za břicho to zase ne.
Po knihách o Harrym změna na krimi, musím zatleskat. Za mě opravdu užitých 400něco stránek:)

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Kniha o patnáctiletém klučinovi a autorova prvotina. Jsem ráda že jsem tato fakta znala předem a nic jsem od knihy nečekala. Zusak se rozepsal, obrovský pokrok v Poslovi a Zlodějka knih je dokonalá. Vydržel u psaní, zdokonalil se a kniha "Roky pod psa" musí být brána opravdu jako začátek.

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Po přečtení knihy je jediným překvapením výška recenzí. Nevím, kde hledat ten netypický román s realistickým koncem. Záleží na vkusu samozřejmě, ale za sebe mohu říct jen opak. Hrdinka nesympatická, zápletka napravo nalevo nic a opálený dokonalý řecký bůh ..
Kniha se četla dobře, ale buď neměla co obsáhnout nebo jsem nacházela samá otřepaná béčková klišé.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha krásně, lehce čtivá. Samozřejně silný příběh Sky. Bohužel pro mě další slaďárna. Ikdyž ta nikdy nic nezkazí:)

Největší laskavost Největší laskavost Cath Staincliffe

Silná kniha, přeskakování mi nevadilo. Za mě lehké, opravdu velice povedené čtení.

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Začátek byl kapku otravný, zřejmě proto hrdinkou byla nicnetušící teenagerka:D
Pokud jste pozorní už během čtení jasně vidíte jak se Sam vyvíjí a snaží se se situací nějak vyrovnat (mnoha různými způsoby, rodina, přátelé,..).
Knihu bych za dokonalou s největší pravděpodobností nenazvala, přesto to bylo příjemné čtení.