Katie88 Katie88 komentáře u knih

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Jestli se vám líbila Smlouva s ďáblem - počkejte si na další díla autorky :) Já mám tuto sérií mezi oblíbenými a musím říct, že konkrétně první díl je nejslabší... Nemám ráda notorické holkaře, takže asi nemusím vysvětlovat, proč zrovna Smlouva s ďáblem nemá u mě nejvyšší hodnocení :-)

12.03.2024 3 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Od autorky Míši jsem už měla příležitost přečíst její starší příběhy a musím konstatovat, že tady si dala obrovskou práci s dějem. Oproti předchozím knihám je Formulista mnohem propracovanější a detailnější. Nejen co se pozadí Formulí týče, ale i z jiných úhlů témat - ať už onemocnění a poruchy učení, speciální výživa nebo vinařství. To poslední obzlváště ocením já, zjistila jsem, že Primitivo je v jiných zemích, než v Itálií - Zinfandel. Tuto informaci rozhodně využiji při nákupech mého milovaného červeného, díky za to! :-)
Formulista už není YA kniha, jako spíš o NA a to je pro mě jenom dobře. Nejsem už pár (desítek) let YA a tak jsem uvítala knihu zaměřenou pro starší publikum.
Určitě ještě existuje spousta věcí, na kterých se dá zapracovat a každému vyhovuje něco jiného. Formulista je místy přitažený za vlasy, ale jedná se spíš už o autorčin styl psaní, než nějaké klišé.
Mně Anthony a Vanessa sedli. Anthony byl typický grumpy hrdina a Vanessa byla hlubší osobnost, než se na první pohled mohlo zdát. Proto plný počet :-)

14.02.2024 5 z 5

Almanach Navala Ravikanta Almanach Navala Ravikanta Eric Jorgenson

Podobně jako komentáře níže, taky se mi kniha nebo spíš pamflet nečetl moc dobře. První část o Bohatství byla tak moc zaměřená jen na peníze, že jsem knihu několikrát odložila. Ne že bych se nad některými výroky nezamyslela, některé opravdu jsou zajímavé a užitečné do pracovního života, ale pořád se mi vybavovali moji převážně mužští kamarádi, kteří snaží ze svých koníčků udělat business v zoufalé honbě po úspěchu penězích. Ne to opravdu není něco, čím bych se chtěla inspirovat... Nicméně v dalších částech Health and Happiness byly myšlenky, se kterými jsem mnohem více souzněla. Je škoda, že knihu nenapsal sám Naval, věřím, že by komplexnější myšlenky byly mnohem zajímavější, než takhle vytržené z převážně jen jeho sociálních účtů...

26.11.2023 3 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

Popravdě nejsem velkým fanouškem knih od této autorky, vadí mi hlavní hrdinové, se kterýma se úplně nedokážu ztotožnit. Verity bohužel není úplně výjimkou, ale naštěstí kniha není tak úplně o hlavní hrdince a hrdinovi v první řadě. Myslím, že psaní suspense thrillerů Colleen sedne mnohem víc, než romantický žánr, měla by se jich držet. Konec se mi úplně nelíbil, ale vlastně docela pobavil, protože jsem se líp vyrovnala s tím, že je to celé fikce. Pro matku malého dítěte, je to totiž docela děsivé čtení :-) Souhlasím s Colleen v sekci Acknowledgements, kde děkuje svým synům a říká, ať tu knihu v žádném případě nečtou :-D

10.05.2023 3 z 5

Bílá růže Alžběta z Yorku Bílá růže Alžběta z Yorku Philippa Gregory

Bohužel jsem se zklamala nejen v seriálu, ale i v knižní předloze. Phillippa Gregory historií Tudorovců určitě velice dobře zná a ví, co jsou fakta a co jsou domněnky. Pro svoji tvorbu však popouští silně uzdu fantazií a oné domněnky vydává za pravdu a naopak. Vztah Jindřicha a Alžběty byl dle názoru historiků šťastný, nicméně Phillippa se rozhodla rozcupovat tento fakt na kousky a vytvořit příběh trochu jiný. Dostáváme tak docela depresivní dílo, kde hlavní hrdinka - Alžběta je zmítaná okolnostmi, dle svých slov neustále "neví co dělat" a její manžel je král "na baterky" a to i v soukromí. To už se mi, přiznávám, více zamlouvá seriálové zpracování, které je sice pojato dost feministicky, ale diváka uspokojí víc, než knižní předloha.

28.03.2023 2 z 5

Zázraky se dějí Zázraky se dějí Mary Kay Ash

Taková motivační Mary Kay agitka. Možná by to i byla dobrá motivační kniha, nebýt toho, že paní Mary Kay Ash je na můj vkus neuvěřitelně povrchní osoba. V momentě, kdy kritizuje svoji doktorku za to, že nepoužívá make-up, jak by správná žena měla, knihu odkládám... Ano, vím že od doby, kdy Mary Kay stála na počátku své slávy, se věci změnily a dnes už neplatí, co tehdá, ale domnívat se, že make-up je klíčem k úspěchu, je opravdu naivní a povrchní. Na tom bohužel koneckonců stojí teorie MK dodnes.

27.03.2023 2 z 5

Vše, co si kdy přál Vše, co si kdy přál Anita Shreve

Za přečtení této knihy vděčím a děkuji tomu člověku, který ji zapomněl na letišti v Londýně :-) První polovina knihy spíš působí romanticky, i přes dosti nudný styl psaní. O to je pak větší překvapení, když se ze zpočátku něžného hrdiny vyklube manipulativní žárlivec. Velice smutný příběh a rozhodně zajímavý námět, ale ze zpracování už tak nadšená nejsem.

27.03.2023 3 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Lehce zdlouhavé, ale díky skvělému humoru Lucy Score, který mě naprosto sedl, mi to tak hrozně dlouhé ani nepřišlo. Ocenila jsem věkové starší hrdiny, i když musím uznat, že se občas chovali na 15. Jejich vzájemná komunikace a zralost ve vztahu to vzápětí vyvracela, proto jsem hodná a dávám plný počet *. :-)

26.03.2023 5 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Děkuji LJ Shen, že mi znechutila čokoládové tyčinky :-D Kecám, nevím co by se muselo stát, aby se mi znechutila čokoládu, nicméně tohle se jí vůbec nepovedlo a za tím si stojím.

26.03.2023 1 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

(SPOILER) Ani ne tak příběh o válce, jako spíš o lásce.
Čtení jsem docela dlouho oddalovala v obavách, že bude trochu nudné podobně, jako některá jiná Hemingwayova díla. To naštěstí nebyl ten případ. Čtení "odsejpalo" a stránky se rychle otáčely. Na celém příběhu mi ale dost vadila Catherine, konkrétně dialogy mezi Catherine a Frederickem. Často měla dost hloupé poznámky a mám trošku podezření, že se Hemingway snažil, aby byla zajímavá a čtenář možná za těmi jednoduchými slovy hledal víc, ale to se tak úplně nepovedlo. Působila na mě, jako primitivní koketka, což se na sestru opečovávající vojáky za První světové války rozhodně nehodilo. Kniha končí dost náhle a nečekaně a i přestože jsem věděla, jak to celé dopadne, nebyla jsem připravena. Frederic se musel cítit, jako po probuzení ze sna - konec války, ale s koncem války i konec jeho naleznutého štěstí. A možná to je vlastně cílem celého díla - uvědomit si, že v jednom momentě člověk něco získá i tam, kde by to nečekal, aby o to vzápětí přišel a mohl začít někde jinde, znovu...

25.03.2023 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Bohužel jsem skončila někde okolo 50%. Vykreslování fantasy světa bylo sice zajímavé, ale bylo ho trochu moc a na úkor příběhů a postav. Obávám se, že i kdybych tento díl dokončila, nový bych už ani nezačala z nedostatku motivace. Škoda :-(

25.03.2023

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Příjemná slow-burn romantika z vědeckého prostředí. Jednu hvězdičků ubírám za lehce předvídatelný děj - celé drama je způsobeno klasickým nedorozuměním a nebýt polibku Olivie, říkám si, vzdychal by Adam po Olivií dodnes na tajnačku? Řekla bych, že ano. :-)
Zajímavý fakt - kniha byla původně napsána jako Kylo Ren a Rey fanfic. Bohužel kromě fyzické podoby hrdinů toho moc ze Starwars nezbylo, ale Ali Hazelwood to vyneslo potřebný úspěch.

24.03.2023 4 z 5

Parfém - Trochu jiný... Parfém - Trochu jiný... Tobias Pehle

Pro fanoušky parfémů... Nepodává žádné nutně nové informace, ale je pěkné to mít vše na jednom místě, v jedné knize, jako průvodce. Zpracování je pěkné, plné hezkých obrázků a líbí se mi, že kniha působí, že nestárne. Vše co platilo před 10 lety, platí stále.

12.02.2023 4 z 5

Velká kniha o kávě Velká kniha o kávě Petra Davies Veselá (p)

Moc pěkné vydání s krásnými fotografiemi. Něco málo o kávě tuším a jsem ráda, že se naše informace a názory na kávu s autorkou v mnohém shodly. Bylo tak pro mě mnohem snažší se začíst a "věřit" jí naprosto vše, co napsala :-) Knihu hodlám využívat i do budoucna, jako průvodce pro mě coby amatérského baristy.
Jedinou výtku bych směřovala k chybám v knize. Editor si s ní rozhodně moc práce nedal...

10.11.2022

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Osobní vystupování Martiny Kopecké mi z nějakého důvodu není moc příjemné. Možná je to vysoko posazený hlas, který na mě působí až ezotericky. :-D
Knihu jsem si po vydání chtěla přečíst a po prolistování pár stránek v knihkupectví jsem se rozhodla si ji nekoupit, nečekala jsem, že mě něčím překvapí nebo nadchne. Muž ovšem už zaregistroval zájem, takže dárek k svátku byl jasný. :-)
Musím říct, že z nulového očekávání mě kniha ledasčím překvapila. Po stránce víry a vysvětlování křesťanských názorů jsem s Martinou zajedno, takže už to že s ní v mnohém souhlasím, na mě dělalo dobrý dojem. Nahlédnutí do jejího soukromí bylo rozhodně zájímavé a mnohdy i zábavné. I když musím říct, že to někdy působilo trochu nuceně.Nejvíc se všeho se mi líbí, že boří mýty v církevním světě, zejména ten, že žena funkci farářky zastávat nemůže.

10.11.2022 4 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

S LJ to mám takové rozpolcené, buď je schopná dle mého názoru napsat naprosto geniální knížku nebo to stojí za velký kulový.... A většina spadá u mě do slabšího průměru. V poslední době jsme četla jen o hlavních hrdinech, co se chovali k hrdinkám doslova hnusně (hrdinky jako správné rohožky si to nechají líbit) a v posledních kapitolách otočili o 180 s tím jak vlastně hrdinku milují od prvního setkání...
Rozzlobený Bůh je naštěstí na druhé straně spektra a pro mě asi nejlepší knížkou od Shen. Četla jsem ji v originále, když vyšla a od té doby ji ještě přečetla minimálně 3x. Líbí se mi, že Vaughn se za každou cenu snaží být drsňák, ale z každého jeho počinu jde vidět, jak je citlivý, co se Lenory týče. Myslím, že jako potomek Viciouse a Emilia je popsán dokonale. Na první pohled celej táta, ale uvnitř citlivej kluk s talentem po mámě. Len nebyla nějak extra úžasná hrdinka, ale líbilo se mi, že po sobě nenechala šlapat. Pokud jste knihu četli, asi víte která scéna mě dopálila, ale Lenořina odpověď za to stála :)

26.06.2022 5 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Pěkný příběh matky a dcery pro mladší generace. Je skvělé, že se autorka zaměřuje na psaní YA, protože na českém trhu tyto knížky chybí a důsledkem toho je, že mladé holky čtou knížky, které pro ně nejsou vhodné. Tato kniha je naopak více, než vhodná :) Nejsem sice už dávno YA, ale příběh Zoe i Terezy mě chytl za srdce. Sice jsem si místy přála, aby určité věci dopadly jinak, ale to by bylo až příliš nerealistické. Kniha se čte skvěle, žádné zbytečně detailní popisy a to mi taky vyhovuje.
Ještě o něco víc než hrdinky se mi líbili hlavní hrdinové - Quentin i James byli úžasní a naprosto dreamy :-))

10.06.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Cameron McGregor je oficiálně můj nejoblíbenější hrdna! Myslela jsem si, že Jacksonovi z prvního dílu se nikdo jen tak nevyrovná, ale opak je pravdou. JT prostě ví, jak si mě získat :)

18.04.2022 5 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

(SPOILER) Broken Knight (čteno v originále loni) pro mě jednou ze zklamání od této autorky. Ještě loni jsem každou její vydanou knihu hltala, letos se jí vyhýbám velkým obloukem. Z hlediska hodnocení - záleží co chceme hodnotit? Myslím, že LJ píše velmi poutavě a má zajímavé náměty v knihách. Bohužel ale provedení není to, co bych si představovala - zbytečné drama a spousta WTF momentů, v tomto příběhu to platí snad 100 násob. Knight a Luna jsou kamarádi, kteří spolu prostě nemluví a z toho celé melodrama plyne, fakt, že je Luna němá s tím ale nemá nic společnýho. Nevěřím Shen to jejich skvělý kamarádství a jak se Knight "krásně" chová k Luně. Celou knihu se k ní choval jako hajzlík a nenašla jsem tam moc situací, kdy by to bylo naopak. Scéna s Poppy v domku na stromě byla jednou z nejhorších a celá romantika byla zabitá někdy až zbytečně oplzlým sexem.
Abych nehodnotila jen negativně pár momentů stálo za to, konkrétně to když se Luna konečně rozhodla začít žít vlastní život (dobře Vaughn, který jí nasměroval), scéna kdy Rosie leží v náručí Knighta a přišlo mi, že Knightův problém s alkoholem byl docela originální.... Za to ty 2 hvězdy.
Jako u 90% knížek LJ platí, že hrdinka si zaslouží mít větší koule a rozhodně někoho lepšího po svém boku.

18.04.2022 2 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Tak toto se nepovedlo. Je úplně bolestivý číst o hrdinovi, který je více jak 50% knihy fixovaný na návrat ke své bývalce a k hrdince se chová, jako k přechodné stanici...

13.10.2021 1 z 5