katerinad katerinad komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

co to bylo za konec?!

17.05.2017 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

zklamání

24.09.2016 3 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Pro mě asi o dost lepší, než první díl, ale nechávám rezervu hvězd pro další díly.

13.07.2016 4 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Tento díl jsem četla skoro po roce od toho druhého a spoustu věcí jsem už zapomněla, dalo by se říct, že jsem na tom byla skoro jako Nora. Ze začátku mě to opravdu bavilo, líbilo se mi jak to bylo řešeno, každopádně kniha ztratila na své zajímavosti čím víc pokračovala, což neříkám že to bylo špatné. Oproti druhému dílu to bylo zlepšení, ale na první díl to stejně nemělo. Moc se toho neudálo, jednání ohledně toho, že Nora byla unesená a pak se najednou objeví, všichni se chovali tak lehkovážně jako by o nic nešlo a hlavně sama Nora.

11.01.2016 3 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Trochu jsem se bála jaké to bude, když je to z pohledu koně, ale musím říct že to byla zbytečná obava, přesto mě kniha nijak nenadchnula, bylo to takové normální čtení.

30.11.2015 3 z 5

První láska První láska James Patterson

Abych napsala komentář k této knize musela jsem si to nechat delší dobu odležet v hlavě. Když jsem viděla, že se bude jednat o roadtrip věděla jsem, že je to jasná volba, že knihu musím přečíst. Četla jsem a četla už jsem byla skoro v půlce a říkala si jo zatím ten roadtrip jen tak oťukávali za půlkou to začne, ale chyba. Každý kdo četl ví o čem je druhá polovina knihy, což mi teda nevadilo, ale vyloženě mě to ani nenadchlo, že se bude řešit tohle. Já se těšila a chtěla číst o pořádém roadtripu. Chtěla jsem číst o bláznivém porušování pravidel, které si hlavní hrdinka sama sobě vytvořila.
Bylo to jako by si autoři usmysleli, že příběh nemá dostatečnou šťávu a tak hodili vážnější téma. Nebo každý chtěl psát o něčem jiném a nakonec to tedy dali dohromady, ale na mě to působilo moc násilně složené dohromady.
Tím neříkám že se mi kniha nelíbila, jen to slibovalo něco jiného.

27.11.2015 4 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

U druhé knihy to už opravdu musím říct, že to mělo nevyužitý potenciál. První kniha byla super, i když mnozí právě si stěžovali na to nevyužití, ale já to brala, protože to byla první kniha, začátek, všechno bylo nové, muselo to srovnat. V Nespoutaných jsme se přiblížili k hnutí a konečně to vypadalo jako klasika, kdy hlavní hrdinka se přidá a bojuje a tak dále. Chvíli to tak vypadalo, ale nakonec se tam jen tak plácala. Celý problém s HTS probíhal někde v zadu a my z něho skoro nic neviděli, což mě trochu mrzí, protože pak jsem u čtení měla pocit: jej jak to se stalo, proč tak najednou. Mám pocit, že v první knize jsme se toho z politiky dozvěděli mnohem víc a to jsme nebyli ani v srdci hnutí. Vyřešené to bylo raz dva, na to jaký to byl problém a konec, ještě jsem se nerozhodla jestlo to bylo až moc růžové.
Co se týkalo Cadena, měla jsem ho asi raději než Seana a nebo možná stejně, těžko se mi to posuzuje, když je člověk neviděl vedle sebe a první knihu jsem četla skoro před rokem. Ale ke konci to taky s Cadenem bylo něco, to bylo možná až moc přehané.
Každopádně, kniha se mi líbila, dobře se četla a za mě má 4 hvězdy.

27.11.2015 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tak se můžu pyšně přidat k lidem, kterým se kniha líbí. Konečně jsem se rozhodla se do serie pustit. Dobře se čte, je to napínavé, i když někdy předvídatelné. Při prvním vzití do ruky jsem přečetla hned půlku Doufám, že druhý díl bude pokračovat podobně nebo i líp.

07.11.2015 5 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Já opravdu nevím, byla jsem dost zmatená se všemi těmi kluky tam a co kdo s kým a ani mě to nebavilo pomalu. Čekala jsem, že se to rozjede a druhá kniha autorky bude lepší, ale opravdu nebyla.

05.11.2015 2 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Hodně jsem váhala zda se pouštět do další knihy autorky, po knize Eleanor a Park, která pro mě byla velký zklamáním jsem moc důvěřivá nebyla. Nakonec když jsem ji měla půjčenou řekla jsem si že to zkusím a když to nepůjde vrátím ji a aspoň budu vědět. Překvapivě jsem se začetla a líbilo se mi to. Téma psaní fanfiction je mi blízké a toto téma jsem opravdu uvítala.Také se mi líbilo téma sociální úzkosti. Na druhé straně dějová linka Simona mě nebavila, ale tuším že nejsem sama, někdo to už tady psal.
Konec mi přišel trochu ve stylu jako Eleanor a Park, nic moc uzavřený. Každopádně získá si ode mě 4 hvězdy.

28.10.2015 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Spousta lidí serii opěvovala a tak jsem si řekla, že je hanba, že jsem ji ještě nečetla, i když jsem to měla v plánu.
Ale musím říct, že s každým dílem se mé chuťe do čtení snižovaly, až jsem musela u poslední knihy skoro bojovat. Možná, že už jsem takzvaně přejezená dystopií a tahle mi nepřišla nijak vyjímečná.
OBSAHUJE SPOILERY!
K samotnému závěru, to nebylo špatné. Bylo vyřešeno spoustu věcí, ale autorka se podle mě snažila až moc dát šťastný konec, i když to tak na pvní pohled nevypadá. Vždyť nikdo z těch "dobrých" v té knize neumřel. Lék byl nalezen, nemocní vyléčení, nepřátelé ustoupili, spojoneci dodržely slib, vztahy byly odzkoušeny a posouzeny a naděje dána.
Neříkám, že je to špatné když je konec serie, ale taky ke konci patří nějaká ta smrt postavy, která nás zasáhne a všechno se nezdá tak růžové. A já už se těšila a ono nic. Ostatní díly to měly, tady jsem to už nenašla.

13.10.2015 3 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Čekala jsem, že na konci půjde o něco víc, ale ani tak to nebylo špatné. Kniha se mi dobře četla, popisy zajímavé. V knize byly nějaké chyby, ale přišlo mi, že až v druhé polovině nebo jsem si jich začala všímat až tam. Nicméně jich tam nebylo zase tolik jako v některých knihách to bývá, ale i tak to trochu kazilo. Co mi dost vadilo byl font písma u těch básniček, pro mě naprosto nečitelný, takže jsem si žádnou poezii moc neužila, protože jsem je přeskakovala.
Určitě mě kniha neodradila od přečtení dalších titulů od této autorky, jen pevně doufám, že v dalších knihách je příběh trochu lepší.

28.09.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Jsem mírně zklamaná, ani ne tak dějem jako spíš celkovým dojmem. Zakončení nebylo tak zlé jak mnozí tvrdili, když nad tím přemýšlím chvilku déle po dočtení bylo to vlastně vyřešeno dobře. Zkusilo se to jednou cestou a nešlo to tak se zvolila jiná snad s lepším úspěchem. Spíš jsem nějak ten konec neprožívala, moc mě to nebralo, že bych byla přilepená na stránkách a nemohla jít spát, než to dočtu. Thomas mi místy přišel jako blb, celkově z knihy nemám žádné postavy co by mi nějak extra přirostli k srdci nebo si je nějak oblíbila, takže smrt některých postav jsem nijak neprožívala. Asi mi úplně nesedl styl autorova psaní.

22.09.2015 4 z 5

První První Kiera Cass

Selekce nás seznámila, Elita nás nechala nakouknout do politiky, První nás do politiky zapojila. Kniha utekla hrozně rychle. Celestu jsem si v této knize hrozně oblíbila, Elise na druhé straně...
Nicméně, i když se mi kniha líbila, zhltla jsem ji, mám z konce čtení posledních stránek hořkosladký pocit. Poslední stránky byli hodně sladké, na můj vkus možná trochu moc, ale v pohádkách to bývá. Moje nejmíň oblíbená postava v této knize byl Kota, předčil i krále, u kterého by mi opravdu nevadilo kdyby zemřel, na rozdíl od ostatních postav, kterých mi bylo líto, že to pro ně autorka takhle vymyslela.
Každopádně těším se na na čtvrtou knihu.

17.09.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Líbilo se mi to, dobře se to četlo, některé dialogy byly vtipné. Ale po dočtení vlastně nevím jak se ke knize postavit. Čekala jsem trochu víc soubojů a hlavní hrdinku s tvrdou povahou, která si nenechá nic líbit a na všechno odpovídá použitím zbraně.
Snad se více soubojů a misí dočkáme v druhém díle až bude pořádný prostor a žádný turnaj ani přebytek stráží nebude překážet, pak už mi tam nic nebude chybět.

11.09.2015 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Příjemné oddychové čtení, Joad mě štval.

07.09.2015 4 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Bála jsem se podle názoru ostatních, že si Islu neoblíbím a že kniha nebude super zakončení, ale bála jsem se zbytečně. Isla pro mě byla mnohem příjemnější, než Lola u které jsem nemohla překousnout její módní styl. Vždycky jsem si ji představila normálně a pak v další chvíli jsem si uvědomila, že nosí paruky a tak. Nicméně zpět k Isle a Joshovi. Vtipné, lehké čtení, náramně jsem si to užila, skvělé zakončení trilogie.
Četla jsem komentáře, že Anna měla zálibu v kinematografii, Lola zase v módě a Isla nemá nic. Nevěděla co chce dělat v budoucnu, ale to je přece problém většiny teenagerů dle mého názoru a je fajn, že tento problém v knize byl. Navíc Isla přece jen něco měla, ráda četla a po vyjádření k Joshovi ohledně jeho práce si myslím, že ten obor by ji vážně sedl.
Takže pro mě žádné zklamání.

29.08.2015 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Konečně přelouskáno. Stále jsem se nemohla pořádně začíst, i když se mi to jistým způsobem líbilo, nebylo to žádné terno. Stále váhám jestli se pustit do dalšího dílu, mám ho doma z knihovny, ale opravdu nevím.
Kdybych si knihu měla vybrat podle obálky, asi bych to nikdy nečetla, protože mě na nic neupoutalo ani anotace mě nijak neokouzlila. Pustila jsem se do toho jen díky booktuberům, kteří si knihu vychvalovali. Zřejmě počkám nějaký ten pátek, přečtu něco jiného, než se rozhodnu zda toužím vědět jak to pokračuje.

28.08.2015 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Když jsem začínala číst byla jsem skeptická, názory nebyly nejlepší. Trochu mi trvalo, než jsem se zorientovala v jaké době se to odehrává, všechno znělo jako dávné doby králů a královen a pak jsem byla překvapená, že tomu tak není jen se vše ztratilo a lidé se znovu ocitli v takových podmínkách a je to vlastně budoucnost.
Kniha mě překvapila svou upřímností ohledně násílí během válek a zkaženosti lidí, což určitě působí lépe, i když jsou to hrozné věci. Rozhodně to není podáno jako pohádka, kde se o takových věcech nemluví jako kdyby neexistovaly.
Hrdinka, která je obyčejného vzhledu a chce být souzena podle svých činů místo vzhledu, i když občas tužba být krásnější se objevila, to ale nelze zazlívat, protože je to opět přirozené přát si někdy být lepší. Také musím říct, že kniha se nezabývá žádnou romantikou, což bylo plus a ani mi to nechybělo, užila jsem si to napětí a akce.
Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Těším se na druhý díl, jen doufám, že se druhá kniha vyhne té strašné kupě chyb, která se v té první objevila. připadalo mi jako kdyby korektura ani neproběhla a věty byli občas divně uspořádané. To mi opravdu vadilo.

02.08.2015 5 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Madeleine Wickham

Pustila jsem do ní kvůli budoucí knize, která má od autorky vyjít a chtěla jsem znát jak mi sedne její styl. Navíc film podle této knihy se mi vždycky hrozně líbil, takže bylo jasné, že jinou ani číst nemůžu. Film byl pozměněn, ale líbilo se mi jak nechali stejné situace, takže oboje bylo skvělé.
Nevím zda budu číst další knihy ze série, protože jsou těžko k dostání, ale kdyby se naskytla příležitost určitě po ní sáhnu.

26.07.2015 4 z 5