katerina5544 katerina5544 komentáře u knih

Klíč Klíč Máirtín Ó Cadhain

Odkladam. Hrbitovni hlina me bavila, ale Klic se mi nechce cist dal, bohuzel.

31.07.2023

Pracka v láhvi Pracka v láhvi James Hadley Chase (p)

Bohuzel odkladam, postavy jsou nesympaticke a nebavi me to.

31.07.2023

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Vynikající kniha,moje první od této autorky. Četla jsem na doporučení a na konci mi spadla brada a skoro jsem to obrečela ;-( tak krásně napsaný příběh a úžasně barvitě popsaná Indie. Bylo to moc smutné, ale jeden z nejlepších románů co jsem četla. Nepřišlo mi to extra romantické a už vůbec jako červená knihovna. Postava Alice mě hodně překvapila a přišla mi jako hodně povedená. Jinak bych poprosila hodnotici, aby uváděli, že píšou spoiler, vy co jste ještě nečetli nekoukejte na komentáře pode mnou. Nekteri proste musí vyžvanit důležité detaily :-@

16.07.2023 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Nejsem ctenar fantasy, ctu ji malo, víceméně pro pestrost mnou prectenych ostatnich žánrů. Nevim tedy zda je tato kniha v ramci fantasy pro vasniveho ctenare neco extra, ale pro me je velmi originalni pohadkou ve ktere jsou zajimave myslenky o zivote a smrti a taky ten druhý svět poměrně dobře zpracován. Rada si přečtu i dalsi dily jen trosku doufam,ze to nesklouzne k prilis romanticke young adult love story, uvidime co si na nás autorka pripravi ;-)

Ilustrace jsou bezkonkurenční! Úžasné! Kniha jako takova je nádherná!
Davam plné hodnocení. Udrzet moji pozornost ve fantasy pribehu neni jednoduche a tady se cetlo velmi lehce ;-)

08.07.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Pro mě velké překvapení a musím říct, ze se autorce klaním. Jsem čtenář, který vseobecne nemusí takové ty "vztahové" knihy, rozebíráni pocitů, zrady, nevěry atd atd. Nicméně jsem tady udělala výjimku a pane jo, jak mě kniha vtáhla a bavila! Slupla jsem ji jak jednohubku a dávám plný počet! Parádní!

Psí tinder Psí tinder Petra Macková Hrochová

Jako odpocinkove, nenarocne cteni fajn, ale ....
- nenutilo mě to číst a číst (příběhy je lepší kouskovat, aby to nebylo moc na jedno brdo)
- psí postřehy super, ale vyloženě jsem se nesmála což nechápu, tento typ knih miluju,ale tady něco prostě chybělo. Škoda.

29.04.2023 3 z 5

Morčecí pohádky Morčecí pohádky Milada Kubátová

Krásná a originální knížka. Dceři se moc líbí ilustrace morčátek,na příběhy je ještě malá (2roky). Každá dvoustrana obsahuje obrázek morčátka a povídání o něm. Ideální čtení před spaním. Vřele doporučuji, je to mnohem hezčí a veselejší než ty klasické pohádky.

Zahrada plná štěňátek Zahrada plná štěňátek Libuše Radová

Úžasná knížka, která obsahuje krátké příběhy štěňátek drsnosrstého jezevčíka od jejich narození po odchod do nových domovů. Kromě nich a jejich mámy v knize vystupují ještě ohař, králík,holub a ježek. Každá dvoustrana obsahuje naprosto perfektní fotky a navíc i kouzelné ilustrace. Povídání o pejscích je moc hezky podané a milé. Opravdu vřele doporučuji!

Bezceler Bezceler Erik Decimus

Parádní! Autor u tolika veci uderil hrebik na hlavičku! Naprosto s nim souhlasim, kniha mi sedla, doporučuji ji dál!

18.04.2023 5 z 5

Ředitel a hydra Ředitel a hydra Jan Jícha

Jako pro pedagogické pracovníky asi super parodie, ale ctenare mimo obor to dle meho neutahne. Me uz to pak prestalo bavit.

09.03.2023 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Bylo to....divný. Nezasmala jsem se. Škoda, fakt jsem se na knihu těšila, zkusím film, ten by mohl být povedený.

09.03.2023 odpad!

Podivuhodné příhody Ingrid Winterové Podivuhodné příhody Ingrid Winterové J. S. Drangsholt

Kde byl ten blaznivy humor? Bylo to smutny, manzelska krize, tupa,protivna a neudrzovana zenska. Za me obrovské zklamání a skoda penez :-(

09.03.2023 odpad!

Pařížanka Pařížanka Sophie Bardot

Opravdový skvost do vaší knihovny .... :-D nešlo ani s přeskakovanim, až takový tupý a nudný slint to je ;-)

08.03.2023 odpad!

Doppler Doppler Erlend Loe

Ve chvili kdy Doppler zacal remcat kvuli manzelcine těhotenství jsem knihu odložila,to bylo fakt hnusny a ne vtipny. Sobecky blb, ktery se vykaslal na rodinu a dal uz se mi opravdu cist nechtelo. Za me velke zklamani.

07.02.2023 odpad!

Lily a chobotnice Lily a chobotnice Steven Rowley

Odkládám. Bohužel na tento typ příběhů (nechci spoilerovat) nemám nervy, ráda čtu o psech ale jiné, veselé příběhy. Takže nehodnotim,protoze je to problem muj a ne te knihy.

07.02.2023

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Jedna z nejprinosnejsich knih co jsem kdy četla. Meli bychom si ji přečíst vsichni. Je skvělá, plna informaci a zajimavych zážitků autora. Smutná i vtipná a to díky ironickemu humoru hlavní postavy. Je v ní spousta empatie, kritiky společnosti, ale naděje do budoucna. Moc se tesim na dalsi knihu,tuto js cetla jako prvni a tedy vrele doporučuji. Fakt si to přečtěte, otevře vám oči.

07.02.2023 5 z 5

Utajená koruna Utajená koruna Chris Kuzneski

Nedala jsem to. Zacatek vypadal slibně, ale pak jsem zacala preskakovat odstavce a nakonec knihu odlozila. Tak moc je to primitivni, trapne a o nicem dialogy, dva tupí američtí superhrdinove, no obrovske zklamani. Mam rada Ludvika, mam o nem knihy, byla jsem na zamcich, ale tahle kniha pujde z domu. Děs.

02.02.2023 odpad!

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Skvělé. První jsem četla Platformu a teď už jedu postupně od první knihy. Moc se mi líbí autorův humor, ironie,kritika, ničeho se nebojí a navíc je tak čtivý. Kdo depresi nezažil tak asi některé věci těžko pochopí. Těším se na další.

22.11.2022 5 z 5

Růžové bludičky Růžové bludičky Marie Čtyroká

Do ctvrtky to nebylo vubec spatne, ale pak to nejak zacalo ztracet tempo a prestalo me to bavit, skoda.

28.08.2022 2 z 5

Deník psa Aragorna Deník psa Aragorna Lucie Nachtigallová

Vůbec mě to nebavilo, za každou cenu být vtipný...některé statusy ani nebyly psí...odkládám.

28.08.2022 odpad!